Gynprodyl a snažení o miminko. Pomohl někomu?

vladuska30
27. lis 2020

Ahoj holky je tu někdo kdo má zkušenosti s gynprodylem během snažení o miminko? Pomohl někomu ke // na testu?

sakasi
27. lis 2020

S dovolením se připíchnu, mám ho začít brát tento měsíc kvůli špinění před ms.

amazonkajanik
27. lis 2020

@vladuska30 mě po něm bylo zle a ms byla strašně bolestivá. Navíc,jsem prodělala biochemko po 4měsících užívání. Po téhle zkušenosti jsem ho vysadila a i změnila doktora ...

niki1101
28. lis 2020

Ahoj, už ho beru 3 měsíc a zatím nic..🤷🏻‍♀️ ale ze začátku hrozný nevolnosti, takže opravdu brát hned před spaním a zaspat to.

vladuska30
autor
28. lis 2020

@niki1101 mám ho nasozovat tento cyklus od 18dc do 28dc a bylo mi právě doporučení brát ho na noc. Jinak děkuji za radu

priefi
28. lis 2020

@vladuska30 ahoj, já jsem měla teď 2 SP (září, listopad) po sobě, takže tento cyklus jsem dostala recept na gynprodyl a že mám cca 18.den nasadit (po ovu), jelikož tentokrát ovu nebyla úplně zřejmá, tak jsem ho nasadila až 20.den. Uvidíme, zda to vyjde. Mám ho brát taky do 28.dne pak test a pak, pokud negativní, tak vysadit, pokud pozitivní, pokračovat

priefi
28. lis 2020

@amazonkajanik a tys ho brala ústně, nebo vaginálně?

priefi
28. lis 2020

@vladuska30 jen taková vsuvka, řekla bych, že holky, co psaly, že jim nebylo po gynprodylu dobře, braly ho ústně. Víc užitku udělá vaginálně a není pak po něm špatně.

amazonkajanik
28. lis 2020

@priefi ústně,večer před spaním,ale i tak mi bylo na...navíc k tomu dost fyzicky náročná práce,takže mi do zpěvu nebylo. Mě pomohl až duphaston

vladuska30
autor
29. lis 2020

@priefi ja mám za sebou 2 revize. Poslední byla v lednu 2018 od té doby se nám nedaří. Veškeré výsledky máme v pořadku. Máme za ssbou i 3 neúspěšna IUI 😞 teď mi právě dr. zkusim napsat gynprodyl a uvidíme. No mě právě říkal že ho mám polikat tak uvidíme jak mi bude 🤷‍♀️

priefi
29. lis 2020

@vladuska30 tak pokud by Ti z něho bylo špatně, zeptej se Dr.,zda můžeš vaginálně. Progesteron všeobecně způsobuje únavu, ale když se bere ústně, tak ta únava se projevuje znatelněji a často není dobře od žaludku. Když tak mrkni na přívalovák od utrogestanu, je to to samé, ale tam je i to srovnání ústně/vaginálně

priefi
29. lis 2020

@vladuska30 je mi moc líto, že máš už za sebou 2 revize 😔 a že od roku 2018 nic. Zkus nějaký doplněk stravy s kys.listovou a železem, zinkem a selenem. Pak ještě hodně chvály je na kotvičník (pokud se pije jak má) a maliník (pokud se pije jak má). Já tento cyklus teda půl cyklu pila tyto dva čaje (ale jen 1 sáček/den z každého a ne po 2, jak je doporučeno) a pak nasadila gynprodyl. Pak je hodně chvály na gynex, ale ten jsem ještě nezkoušela. Manžel/Přítel by mohl zkusit kotvičník tbl.

vladuska30
autor
29. lis 2020

@priefi no ja piju kontryhelovi caj a i caj malinik vždy do 14dc a beru kyselinu listovou. A přítel teď začal brát tbl. Macu. Gynex jsem zkoušela a rozházel mi cyklus.
No po utrogestanu mi bylo vždyť špatně když jsem ho polikala. Tak uvidím teď ten gynprodyl.

priefi
29. lis 2020

@vladuska30 tak to asi bude ještě horší, utrogestan je 100g a gynprodyl 200g stejné látky tj.progesteron. V případě zavádění je to lokální a nejde to přes žaludek

vhanka
13. led 2021

@sakasi ahoj,chtěla jsem se zeptat,jestli už gymprodyl bereš, prodloužil ti cyklus? Já ho beru na špinění před MS a první měsíc se nic nezměnilo a teďka druhý už mám cyklus 30 den,ms nikde a nevím zda zmizelo špinění a tím se treba ms o to posunula. Mela jsem cyklus cca26 dní a špinění třeba týden. Tak jestli je možný,že bude teďka cyklus přes těch 30 dní. Díky za radu

sakasi
22. led 2021

@vhanka ahoj, brala jsem ho na začátku prosince po ovulaci. Co jsem tak četla tak hodně holkám prodlužoval cyklus a určitě pár měsíců trvá než si na to tělo zvykne. Já bohužel zkušenost nemám, ten první měsíc na gynprodylu jsem otěhotněla ale bohužel na nový rok potratila. Naštěstí bez revize.. ☹️ Teď ho už neberu, ovulaci jsem měla hodně posunutou po tom potratu tak čekám až se to ustálí.