Duphaston a kyselina listová. Pomohly Vám k otěhotnění?

martinakokyova
24. bře 2020

Ahoj holky, pomohla vám někomu kyselina listová a duphaston k otěhotněni? Snažíme se 2 roky o miminko moc by jsme si miminko přáli máte nějaké zkušenosti? Děkuji prosim pište

jjasmina
24. bře 2020

@martinakokyova My se snažili asi pul roku, brala jsem jen listovku. Myslím, že k otehotnění nepomuže, ale spíš vytváří prostředí. Pokud se snažíte dva roky a nic asi bych to řešila i s lékařem 🙂

martinakokyova
autor
24. bře 2020

Muj gynekolog tvrdí že by to zatím ještě neřešil že jsme mladí, je nám s přítelem 22.. i když jsem mu řekla že miminko prostě chceme a jsme připraveni tak to neřeší

emamir
24. bře 2020

@martinakokyova
Uvažovala bych o změně lékaře. Není pravidlem, že mladí lidé nemají problémy s plodností. Ba naopak, mnoho mladých mužů a žen nějaký ten problém má. Může to být důsledkem životního stylu dnešní doby (stres, brání antikoncepce, nevhodná a nevyvážená strava, minimální pohyb, ohřívání jídla v mikrovlnce, a další...). 😊 Mám toho nastudováno dost, švagrová pracuje v oboru. Avšak nám se otěhotnět zatím také nedaří, snažíme se pár měsíců. Doporučen mi byl Inofolic, tak zkouším. Držím pěsti 🍀

loylii
24. bře 2020

@martinakokyova Duphaston pomáhá, ale musí byt důvod k braní. Je to hormon progesteron a až po krevních testech se nasazuje. Pokud ho má žena nedostatek, dostane ho be formě tablet. Mě ale bylo 38 a hormony jsem měla rozlitany.

martinakokyova
autor
24. bře 2020

Děkuji holky za odpovědi

lenickamimi
24. bře 2020

@martinakokyova ahoj ja sem dostala Duphaston na přivolání MS měla sem 3 týdny zpoždění ale k těhotenství mi Teda nepomohl nicméně se snažíme dál piju kontryhel a beru femibion 1 doufám že se to podaří 🙏🙏

amazonkajanik
24. bře 2020

@martinakokyova listovka je jen pro lepší vývoj neuralni soustavy. Jinak duphaston jsem brala dva měsíce na srovnání cyklu a otěhotněla jsem po 6letech snažení

martinakokyova
autor
24. bře 2020

@amazonkajanik také jsem to začala brat na srovnání cyklu a na vyvolání menstrauce zatím to beru týden a menstrauce se zatím nedostavila... jinak mohu se zeptat jak jste užívala ten duphaston? Jinak je to krásný že jste po 6 letech otěhotněla díky duphastonu ❤❤👌

martinakokyova
autor
24. bře 2020

Měla jsem naposledy menstrauci v lednu...

amazonkajanik
24. bře 2020

@martinakokyova jestli si dobře pamatuji,tak první prášek jsem si brala 16.den cyklu a brala do 25.dne. Jeden ráno a jeden večer.
Jj,ani jsme to nečekali,že se tak rychle povede. Měli jsme ještě jet na genetiku na vyšetření a nakonec se tam jelo až na screening 😁 celé těhotenství bez potíží,syn se narodil týden před termínem a ještě k tomu překotný porod,byl na světě do 30min od prasknutí vody. Ta mi rupla doma,ještě že jsme byli v porodnici za 6min 😂