Injekce na podporu otěhotnění. Máte zkušenost?

terezskaterezska
26. kvě 2023

Dobrý den , chci se zeptat , v některých diskusích Tady jsem se dočetla o injekcích na podporu otěhotnění ? Víte o tom něco ? Máte někdo zkušenosti? Musí to doporučit gynekolog ? Kolik To stojí ? Děkuji moc za odpovědi Terka

laiila
26. kvě 2023

@terezskaterezska Ahoj, mně doktor den před ovulací dává injekci Otrivelle, je to prý taková pojistka, že opravdu dojde, ale než mi jí dá koukne na ultrazvuk. Doplatek 90 kč, měla jsem dvě, jednou jsem otěhotněla, ale v 5 týdnu to odešlo :( Teď se u mě zjišťují příčiny, vypadá to na nízkou sliznici 😢 , držím ti palce, ať se brzo zadaří 🙂

terezskaterezska
autor
26. kvě 2023

@laiila a od Té doby co jsi dostala tu injekci ,jak dlouho trvalo než si otěhotněla ? Já jsem přesně před rokem v 6 měsíci rodila mrtvé miminko a teď je To rok a pořád nám to právě nejde a to se snažíme ,tak jsem právě četla o té injekci , v pondělí jdu na gyndu na preventivní tak se zeptám , uvidím co mi Tedy řekne doktorka

ellyem
26. kvě 2023

Já zkušenost nemám, ale kamarádka se rok snažili o mimčo, měli poslední pokus před IVF, tak dostala injekci na podporu ovulace a otěhotněla 🙂

laxesis
26. kvě 2023

Já tě asi zklamu, ale to není žádná injekce na "podporu otěhotnění", já si píchala Ovitrelle asi 5 let. Je to jen injekce která zaručí, že po ní dojde k ovulaci (předtím by měl být samozřejmě ultrazvuk a sledování folikul). Nicméně k té ovulaci může dojít s prázdným folikulem (to nikdo nezjistí), s nekvalitním vajíčkem....a to bohužel nikdo a nic neovlivní. Kvalita, množství vajíček je daný už od narození. Žádný doplněk ani lék to nezmění, to mi potvrdilo za ty roky už mnoho odborníků. Takže s injekcí k vyvolání ovulace je to vlastně lepší jen v tom, že máš jistotu, že k ní došlo. Pak už je to zas a opět jen na přírodě. Každopádně moc držím palce, ať se brzy zadaří!

terezskaterezska
autor
26. kvě 2023

@laxesis děkuji moc snad ani

terezskaterezska
autor
26. kvě 2023

@ellyem tak uvidíme , v pondělí jdu k doktorce snad se to někdy ještě podaří

mydlova
26. kvě 2023

@terezskaterezska mi ji dávali až v IVF centru. Ona ovulace se musí hlídat. A ne každý gynekolog je ochotný.. jak dlouho se snažíte?