IVF zadarmo

berushe14
15. čer 2019

Dobrý den maminky. Ptám se vás už asi poste na určitě věci. Měli jsme jít na inseminaci, ale folikul je na špatně straně. Navrhli nám inseminaci zdarma. Což znamená ze nám daji léky ty zaplatíme. Spis je to test jestli dokážeme pocit přirozené. Jeho spermie moje vajíčko, dva dny počkají jestli se oplodní. Pokud ano pětidenní kultivace a vloží ho do me. Byl na tom někdo a otěhotněla jste a úspěšně porodila? Dekuji

kkacca
15. čer 2019

Pleteš dohromady ivf a inseminace, to jsou dvě naprosto rozdílné věci..pocit prirozene a kultivace?

berushe14
autor
15. čer 2019

@kkacca ne nepletu. Jen říkám ze pokud nám nevyšla ani sedma inseminace za tři toky, máme zkusit uměle oplodnění, ale takové do kterého nezasahuje embryolog. Proste petriho miska moje vajíčko jeho spermie dva dny počkají jestli se oplodní a jestli jo po dalších pěti dnech mi ho vloží do delohy

kkacca
15. čer 2019

@berushe14 pises ze vám navrhli inseminaci zdarma a pak mluvíš o ivf, jinak je to normlani ivf bez isci, nic jineho ani přirozeného 🙂

berushe14
autor
15. čer 2019

@kkacca jo mas pravdu blbě jsem to napsala...vím isci nám ještě udělat nechtějí, aby věděli jaké mám vajíčka a jak se chovají spermie. Ale nejde o to, jestli me budete poučovat. Ale na něco jsem se ptala.

kkacca
15. čer 2019

@berushe14 ja vás poučovat nechtěla, jenom neslo pochopit, co vám budou delat...ja jsem podstoupila ivf s isci, ale byly tu i holky, co si za nej už priplacet nechtěly a otehotnely, taky záleží kolika budete mít vajicek, s jedním je to risk u 10ti je šance, ze se nějaké oplodní..

berushe14
autor
15. čer 2019

@kkacca ona nám proste řekla ze je to spis test jestli je problém u oplodnění nebo někde jinde. Pokud se naše vajíčko neoplodni v petriho misce samo, podstoupíme isci. Ale na to musíme nasetrit třikrát tolik.

kkacca
15. čer 2019

@berushe14 takže teď byste platili jenom za stimulaci? A co z toho má car? Většinou je ivf v rámci nějaké studie, kdy se něco testuje..

berushe14
autor
15. čer 2019

@kkacca je to na pojišťovnu. Zaplatili by jsme jen léky na stimulaci. Pokud by se vajíčko oplodnilo nechali by ho pět dni kultivovat nebo jak se to říká to je 6000 a zbytek zamrazit, dalších šest. Takže základní ivf plus minu 14000 podle počtu mrazenych vajicek

pathan
15. čer 2019

Ale taky tím promarníte jeden hrazený pokus ze tří.

kkacca
15. čer 2019

@berushe14 jasne, už tomu rozumim, a o kolik vic by te vyslo isci? Ono to není tolik a ta šance je přece jenom lepší, když už to člověk cely podstupuje.. nás to vyslo asi na 25t, navíc jsme měla isci, PK, embryoglue a ještě nějaký sledování embryi..

berushe14
autor
15. čer 2019

@kkacca no těch třicet určitě plus pdg kvůli manželově genetickým mutacim takže asi přes tricet

kkacca
15. čer 2019

@berushe14 hele a nebylo by lepší rovnou s pgd, nevim co má manzel za problémy, ale aby to nemusela resit pak tehotna..ono otěhotnět je jedna vec

berushe14
autor
15. čer 2019

@kkacca žádná hrůza. Jen lipido. Nechci do toho teď vyrážet peníze které nemám. Mám ale chceme to zkusit nejdřív takhle. To je postup lékařky a já ji verim

kkacca
15. čer 2019

@berushe14 jasný, tak ať to vyjde 🙂

sirka1
16. čer 2019

Přesně tohle jsme zkoušeli po neúspěšných inseminacích. Bylo mi odebráno před dvacet vajíček, z toho zralých bylo asi 12 (přesné počty si už nepamatuju). První den se nevyvíjelo nic, další den už byl vidět vývoj u 8 vajíček. Postupně se ve vývoji zastavovali, třetí den mi jedno vložili, do pátého dne nevydrželo žádné. Ani u mě se nechytilo. Všechno to bylo naprosto zbytečné. Takže jsem musela celé IVF včetně dost nepříjemné stimulace a odběru vajíček podstoupit znova. Už by do toho nešla. Vyšlo nám ISCI - druhý pokus. Celé to stálo cca 25000. Z toho jsme měli tři pětidenní embrya, první se chytilo (už mu jsou dva roky), ty dvě zbylé se po rozmražení nechytily. V únoru jsem chtěla jít do dalšího pokusu celého IVF, no netěšila jsem se na to. V lednu jsme zjistila, že jsem těhotná.

berushe14
autor
16. čer 2019

@sirka1 no my jsme se rozhodli pro tohle. Aspoň budem vědět na čem jsme.

sirka1
16. čer 2019

@berushe14 Jo, chápu tě. Nám se taky nechtělo dávat tolik peněz, ale zpětně vidím, že jsme do toho měli jít. Zkušenost je nepřenosná, tak to zkuste a uvidíš.