Jak dlouho dopředu jste se začali snažit o druhé (třetí, čtvrté...) dítě?

modrypitrisek
26. říj 2017

Ahoj maminky,

zajímá mě, jak dlouho předem jste na dalším miminku začali pracovat. U prvního to bylo u nás víceméně jedno, asi jako všude jinde, ale teď u druhého bych ráda, aby mi mateřské navazovaly na sebe. První nám vyšlo na čtvrtý pokus, teď jsme přeci jen o něco starší, tak by to taky nemuselo být tak rychle. Jak jste v takové situaci uvažovaly (i uvažovali 🙂 ) Vy? Předpokládám, že se to odvíjelo i od toho, jak dlouho Vám trvalo vyrobit předchozí děti, že? Opravdu nerada bych zůstala třeba na poslední tři měsíce doma bez peněz (hádám, že s pupkem tou dobou už nezaměstnatelná :/ ). Ale zase pořídit si prcka třeba o rok dřív, kdyby to náhodou vyšlo hned, to bych taky uplně nechtěla, i když je to pořád ta lepší varianta, než naopak... co myslíte? Jak to máte/měly jste Vy?

modrypitrisek
autor
29. říj 2017

@sarkoc Co se školky týče, mám to stejně. Jen teda my žádné úspory nemáme :P počítáme sice dost, ale přesto jsem ochotná udělat pro to všechno, abych takovéhohle prťoška nemusela dávat do školky.

sarkoc
30. říj 2017

@modrypitrisek Tak pokud plánujete další, tak je to vyřešené ;) To první pak může být s Vámi doma třeba až do předškolního roku...

modrypitrisek
autor
30. říj 2017

@sarkoc Jj, to jo. Ale stejně jednou ten čas, kdy některé dítko bude u nás ve stejné situaci, jako u Vás to první, přijde 😉

sherryel
28. čer 2022

@modrypitrisek : dlouho jsme se snažili o první, pak to vyslo. O druhé jsme se snažili kolem 17-18m syna a za tři měsíce otěhotněla. Teď máme syn 31m a dvojčata holky 5 m. Rozdíl rodičáku mi poslali ...

boubelka100
21. črc 2022
boubelka100
21. črc 2022

@boubelka100 omlouvám se za prázdnou zprávu.My se pomalu začínáme snažit o druhé dítě.Malá bude mít 2 roky.