Jak nejlépe zjistit ovulaci? Co je nejlepší metoda?

kcvrcekz
28. črc 2011

Ahojkte, jaké máte zkušenosti se zjištěním ovulace a co je nejlepší metoda? Snažíme se s přítelem o miminko od prosince s pauzou 3 měsícu a pořád nic...Začínám být nervózní, že je něco špatně když nám to nejde...Pořád se uklidňuji tím, že jsem 9 let brala prášky, ale i tak...☹ Poradíte mi ?

sisip
28. črc 2011

Ahoj, v lékarně si můžeš zakoupit přímo testy na zjištění ovulace..nevím ale kolik to stojí. Jinak bych ti radila nestresovat se kvůli toho, že se to ted nedaří, mi se o druhé pokoušeli třičtvrtě roku. Tak máš ještě času🙂) A dr. na gyndě mi říkal, že rok snažení je normální věc. 🙂

tyrisa
28. črc 2011

@kcvrcekz zkus začít měřit BT,mě to hodně pomohlo se zorientovat...tady máš stránky,tak si je pročti - http://merenibt.xf.cz/ jinak ještě ty ovu testy a k tomu symtotermální metoda - http://www.cenap.cz/ppr-sympto.php

miky
28. črc 2011

V lekárně se dají koupit ovulační testy - je to ten samý princip jako těhotenský test, akorát ti ze vzorku moče zjistí ovulaci. Jedno balení stojí cca 35,- a jsou v něm dva testíky 😉 a jistota je bych řekla 99,9999%

kcvrcekz
autor
28. črc 2011

Holky díky moc zkusím ty testy...Snad ti už konečně půjde...Ono se lehnce řekne nestresovat se, ale jak na to.... 😒

princessp
30. črc 2011

zkus si vyhledat na internetu "zivotadarny hlen" ja to tak sledovala asi 3-4 mesice a ud dvakrat nam to vyslo napoprve manza ma i mozna superspermie. tak hodne stesti

bohuli
7. srp 2011

My se s manželem snažili čtiři měsíce a nedařilo se, tak jsem si začala kupovat ovu testy, dělala jsem je jak doporučují kolem 14 dne cyklu, ale pořád vycházely negativně. Gynekoložka mě od nich zrazovala, moc jim nepřikládala důvěru, ale mimi furt nebylo. Tak jsem se naštvala, koupila v Kauflandské lékárně RapiClear - 5 testů v balení za cca 150 Kč a začala se testovat vždy odpoledne od 12 dne cyklu. Zjistila jsem, že mám ovulaci až kolem 22 dne. To se pak může člověk 14 den snažit jak chce ....!!! Že?! Taky se mi jednou stalo, že mi ovu z 25. dne skočila na 15. No prostě nevzdávala jsem to a po 3 měsících nonstop testování byl konečně i těhu test pozitivní, teď jsem v 21tt. Taky musím ale říct, že ovu testy detekují LH hormon, takzvaný LH pík, který trvá jen několik hodin, právě vzestup tohoto hormonu pak vyvolá ovulaci, která nastupuje nejpozději do 36 hodin. My se snažili vždy v den, kdy mi vyšel ovu test a pak za 2 dny. Taky musím říct, že vzhledem ke krátké době LH píku, se může stát, že zachytíte vzestup nebo pokles a ne vrchol. Tudíž nemusí být testovaná čárka nijak silná. Mě osobně se nikdy nestalo, že by testrovaná čárka byla silnější než kontrolní. V návodech psali, že takový stav se má vyhodnotit jako negativní. Ale mě se neobjevovala čárka žádná a pak v den ovu slabá testovací, pak mě vždy cca za 6 hodin začalo bolet břicho, tak jsem to brala jako potvrzení a neřešila to. Taky doporučuji před zkoušením pár dní abstinovat 🙂 Tak snad to pomohlo. Já osobně nedán na ovu testy dopustit.

vesperlynn
8. dub 2015

Ahoj, ja se snazim vystopovat ovulaci pomoci mikroskopu. Je to zalozeno na krystalizaci estrogenu ve slinách. Cim vice se blizi ovulace, tim vice mas estrogenu a tim vetsi jsou sktuktury ve slinách. Prikladam obrazek největších ovulačních "kapradin". Jinak během cyklu se krystalizace neprojevuje vůbec, jak se blizi ovulace, kapradiny rostou a zahustuji se.

Krom toho ještě koukam na hlen, ale nijak extra systematicky.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru