Jak se vyrovnat s tím, když se Vám otěhotnění nedaří?

marijanka001
25. dub 2012

Ahoj holky, jsme někd ytak zoufalá, že už nevím co mám dělat☹ Loni v dubnu jsem po pomálu roce otěhotněla a bylo z toho mimoděložní ☹ a od té doby stále nic☹ Je pravda, že jsme dost cvičila, když jsem instruktorkou a pak jsem měla i 7h v týdnu a to už bylo špatně a lezla jsme po čtyřech ☹ tak jsem od poloviny února ubrala na 2h v týdnu a cítím se dobře a odpočatě.Piku čaje na neplosnost a jím i vitamíny. Všichni kolem mě rodí a daří s ejim to dříve než nám a pak zase spadnu na dno a pak se zase hrabu a říkám, že bude líp a pak zase někdo porodí nebo otěhotní a já se s tím neumím moc poprat ☹ za 3 týdny jdu na vyšetření do ordinace zabývající se neplodností ...na komplexní vyšetření a pak půjde asi i můj přítel. Vím kdy mám plodný dny atd.ale nic a nic a teď už to chci řešit!! Je mi 30 a nehodlám na nic čekat.

jaaj87
17. kvě 2017

@reniikk hezky napad, napsala jsem ti na mail. Drzim palce!!

reniikk
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
honey2007
7. črc 2017

Ahoj holky, chci vás všechny moc podpořit na vaší cestě k vysněnému miminku. My jsme se snažili o mimi skoro 2 roky bez úspěchu. Prošli jsme si s manželem dost těžkými zkouškami, nejprve jsem měla problémy já (skoro půl roku bez ovulace), pak manžel (spermiogram s nízkým počtem spermií - 2 mil/ml). Byli jsme 3x na inseminaci, ale bez úspěchu. Podle gynekoložky jedinou cestou umělé oplodnění.
A tak jsem si řekla, že na to už kašlu, trvalo mi to fakt dlouho, než jsem se dostala do fáze "Jsem smířená, že je to tak, jak to je a věřím, že tak je to pro nás nejlepší." Ale stálo to za to, protože za měsíc od tohoto vzdání se, se nám podařilo otěhotnět přirozeně! Jsem už v 5. měsíci a miminko je zdravé a já neuvěřitelně šťastná.
Co myslím, že mi pomohlo:
- nebrat miminko jako prioritu a energii směrovat sama do sebe, do toho, co miluju, co mi dělá radost
- věřit, že si miminko vybere samo správný čas a pochopit, že my to nijak urychlit nemůžeme
- přestat poslouchat pesimistické řeči gynekoložky, že výsledky jsou hodně špatné, já už nejsem nejmladší (bude mi 30) a že jedinou rychlou cestou je umělé oplodnění
- užívat si sex pro sex a ne jako dělník v továrně na miminka
- vizualizovat si, že jsem těhotná a cítit za to vděčnost
HODNĚ ŠTĚSTÍ VŠEM, HOLKY!

evusse
8. led 2018

Děkuju za krásný povzbuzující příspěvek!

nikolvojtechova
27. dub 2019

Dobrý den já s manželem se snažíme o miminko 7 měsíců a nevím jestli je to hodně dlouho nebo je ještě brzo chodit kvůli tomu k doktorovi poradíte mi prosím někdo ?

mumik
27. dub 2019

@nikolvojtechova a kolik je vám let? Máte nějaké jiné problémy?

nikolvojtechova
27. dub 2019

@mumik mě je 26 let nemám žádné jiné problémy jsem jinak úplně zdravá

mumik
27. dub 2019

@nikolvojtechova možná bych to nejdřív začala řešit se svým obvodním gynekologem, aby zkontroloval, jestli probíhá ovulace, hladinu hormonů a spermiogram u manžela...
Ale pokud je vám už přes třicet, tak bych neváhala a objednala se v centru asistované reprodukce.
Ono sedm měsíců není dlouhá doba, ale zas nemá cenu čekat bůh ví jak dlouho, když věk začíná tlačit..

mumik
27. dub 2019

@nikolvojtechova jj, už to čtu 😊 zkuste se poptat u sebe na gynekologii, jestli by vám doktor zkontroloval tu ovulaci..

nikolvojtechova
27. dub 2019

@mumik Děkuji moc za radu už jsem z toho na větvi nevěděli jsme s manželem co už máme dělat tak mě napadlo se sem přihlásit a zeptat se někoho

mumik
27. dub 2019

@nikolvojtechova není zač 🍀 ono každá doba je dlouhá, já to chápu.. Přeji, ať se děťátko brzy povede ❤ přidejte se do skupinky Snažilky, tam se určitě dozvíte mnoho užitečných rad a společně se podpořite.

nikolvojtechova
27. dub 2019

@mumik děkuji moc ❤

jaaj87
28. dub 2019

@nikolvojtechova zpravidla centra asistovane reprodukce berou jako "neplodnost", kdyz se bezuspesne snazite 1rok. Ale jak dlouho se presne snazite, vite jen vy a co jim reknete je jen na vas. Take bych to nejprve probrala s gynekologem a pak pripadne centrum asistovane reprodukce, kde vam udelaji oboum zakladni testy (my jsme napriklad chodili do gennetu, kde jsme ani nikdy nic neplatili). Neni se ceho bat, vetsinou muze jit jen o maly problem, ktery se da vyresit. Nam se s jejich mensi pomoci podaril prvni syn po 2.5letech snazeni a druhy je na ceste uz prirozene 🙂. Drzim palce, at se brzy zadari, vim, co je to za nervy...

nikolvojtechova
30. dub 2019

@jaaj87 děkuji moc už jsem navštívila genekologa ten mě a manželovi udělal vyšetření a řekl ž jsem neplodná takže smůla😕

janca209
30. dub 2019

@nikolvojtechova Co vám za 2 dny udělali za vyšetření, že podle toho takhle soudí?

jaaj87
1. kvě 2019

@nikolvojtechova to je tedy rychle vysetreni, mohu se zeptat, na co tak rychle prisli, ze tak okamzite soudi? Kazdopadne i kdyby to tak bylo, zrovna ted mame ve skupince, kde jsme tehotne, minimalne 3holky, co jim toto tvrdili take (jedna tusim kvuli stitne zlaze, druhe nevim kvuli cemu, ale po tom, co jim rekli, ze nemuze mit deti a vysadila prasky, otehotnela na prvni dobrou a treti si taky nepamatuju, ale schvalne zkusim dohledat). Pozor, doktorum by se opravdu nemelo vzdy verit!!!

queenmk
1. kvě 2019

@nikolvojtechova No to bude nejaka blbost 😉 Mozna to tak muze vyznit na zacatku, ale v dnesni dobe muze mit kazda zena sve vysnene miminko. Pokud to nejde prirozene, je tu ivf, darovana vajicka,... nahradni materstvi... At je jakykoli problem, sance vzdycky je. A pokud to par nechce absolvovat, treba pestounu je porad malo... Existuje spousta zpusobu, jak se stat rodicem, je jen dulezite, najit ten spravny... 🍀