Co když je manžel neplodný? Nechce změnit životní styl

myska26
3. srp 2015

Ahoj holky. S tímhle mi asi nepomůžete,ale chci znát váš názor. S manželem se pokoušíme dlouho o mimčo,já dostala od doktorky clostík a duphaston na 2 měsíce,s tím že když neotěhotním,manžela pošle na test plodnosti. Já si dělala naděje,že už otěhotním,jenže... Doteď těhotná nejsem,zbývá mi 5 tabletek clostíku,a já jsem zoufalá,propadám pořádný depresi, a začínám si být jistá,že je chyba u manžela.Taky s jeho stylem života by byl zázrak kdybych otěhotněla. A teď mě napadá otázka-když se zjistí že je vina u manžela,jak se k němu chovat? Neříkám,kdyby za svou neplodnost nemohl,tak bych samozřejmě stála při něm,ale když on by si za to mohl? Říkám mu pořád ať omezí alkohol,kouření,ať jí vitamíny,atd.,ale on nic. Říkám mu že já pro mimčo dělám dost,a on mě odbyde tím,že na testy půjde,ale žije si dál ve svých špatných kolejích. A je to hnusný,ale začínám ho nenávidět,a bojím se že kdyby byl neplodný,nesnesu ho vedle sebe. Já mu své obavy naznačila,ale on to bere tak že mi jen hrabe z těch hormonů. Co byste dělaly na mém místě vy?

lu777
3. srp 2015

@myska26 no tohle není lehká otázka... protože to není jen o těch dětech, ale otázka je jak pak na tom bude zdravotně až mu nebude třeba 30, ale 50... 😔
nemluvě o tom, že to není dobrý příklad pro děti...
určitě to je na vážný rozhovor, otevřeně bych mu tohle vše řekla je na něm jestli to nějak zkoriguje.... ale pokud chodí např. do hospody a kouří, tak je potřeba najít nějakou náhradní aktivitu, např. sport nebo nějakého koníčka apod...
otázka je jak pevný je váš vztah mimo těchhle peripetií, jestli si vyjdete vstříc a máte dobrý "základ", na čem stavět....

melodygirl
3. srp 2015

@myska26 tvá lékařka má zvláštní postup, v první řadě se vždy vyšetřuje muž, a pak se teprve řeší co dál. Třeba má opravdu ne ideální spermiogram a ty do sebe cpeš hormony. Ale jak už tady padlo, kuřák a ještě holdující alkoholu není teda úplně ideální partie a vzor pro děti

myska26
autor
3. srp 2015

@lu777 Manželovi bude co nevidět 27,jako mně. A když není v práci,tak sedí celé dny u počítače,kouří,a pije pivo. Minimálně 4 litry denně. Teď tři dny vypil až 8 litrů. Snažím se ho od počítače dostat,ale jiné zájmy nemá,sport ho nebere,když má občas vyvenčit našeho hafíka,tak nadává. Dítě prý chce,jenže mu nemůžu vysvětlit,že chtít a chtít (a něco pro to dělat),jsou dvě odlišné věci. On asi myslí že nám dítě přinese čáp

andelka
3. srp 2015

@myska26 ty chceš dítě vychovávat sama? S tímhle člověkem sedicim u PC a věnujícím se svým pochybným zájmům? Napřed si vyřešte tohle a pak teprve řeš schopnost plodit.

myska26
autor
3. srp 2015

@melodygirl No mně doktorka dala hormony i kvůli tomu,aby se mi srovnal cyklus. Protože jsem ho neměla pravidelně. Musím uznat že se mnou hormony pěkně cloumají,ale místo aby byl manžel rád,že si kvůli dítěti "ničím" své tělo,tak akorát lituje sám sebe jaký je teď se mnou chudáček.

melodygirl
3. srp 2015

@myska26 ty jo tak to je teda hustý, kolik toho vypije, to je přinejmenším pijáctví, ne-li alkoholismus. Ten snad nemůže být střízlivý, nebo už má takovou toleranci, že se to neprojevuje? Upřímně, já bych takového chlapa za otce svých dětí nechtěla

andelka
3. srp 2015

@myska26 nepravidelný cyklus nemusí ničemu vadit. Zjišťovala dr zda máš ovulaci a jaký obvykle cyklus je? Možná to beres zbytečně.

andy80
3. srp 2015

A myslíš si, že tohle je správný otec pro tvoje dítě? Nemyslím si, dej nohy na ramena a rychle pryč než bude pozdě. Jestli si myslíš, že ho dítě změní, tak na to zapomeň. Po světě běhá spousty svobodných chlapů, tak se rozhlédni jinde 😉

myska26
autor
3. srp 2015

@andelka Já jsem připravená na to vychovat si dítě klidně sama.

luckiesj
3. srp 2015

Mě spíš než to, že vám nejde otěhotnět, udivuje fakt, že chceš díte s takovým člověkem, který jen pije, kouří, sedí u počítače a nemá jiné zájmy...Přijde mi, že kdyby se vám to povedlo, tak to vede jen k tomu, že tu budeš za pár let psát, že je pořád stejný, ty si na děti sama a nevíš, co máš dělat...
Víš, když jsme se teď už s manželem začali bavit o dětech, tak mi řekl, že už jedna jeho bývalá nebrala prášky a neotěhotněla s ním, tak že se bojí, aby nebyl někde problém. Tak jsem mu řekla, ať se nebojí, že jediný problém tam byl ten, že nebyla ta pravá 😉 A byla to pravda, nám se mimi povedlo po dvou měsících snažení. Možná bych se zkusila zamyslet nad tím, jestli to taky nebude tak a jestli je to opravdu ON, s kým to dítě máš mít 😉

myska26
autor
3. srp 2015

@andy80 Já vím že není ideál,kdyby mi bylo 20,nečekám a zdrhám,jenže 27 na krku,a bezdětná...než bych našla nového chlapa,než by se mnou chtěl děti...by mi bylo 50 😀

lu777
3. srp 2015

omlouvám se, ale můžu se zeptat čím tě přitahuje? pro mě představa bydlet s někým kdo doma jen sedí u PC a kouří a pije 😖 ...
nemá žádné zájmy? nečte nebo kromě hospody nikam nejde?

já bychopravdu řešila hlavně ten vztah... chceš s ním celý život žít? je to někdo na koho se můžeš spolehnout? s kým si máš o čem povídat? někdo kdo Ti pomáhá posunout se dál, být lepším člověkem?
tohle jsou za mě zásadní otázky než člověk založí rodinu.... už proto, že ty děti jsou pak hodně i po tom otci...

jsi ještě mladá a máš čas... dobře si to rozmysli... protože jakmile máš s někým děti, tak s ním pak je potřeba vycházet, protože je s ním člověk vždy nějakým způsobem v kontaktu... bylo by dobré, aby to byl někdo koho si vážíš... jinak se může stát, že v touze po dítěti otěhotníš ale za pár let zjistíš jak tomu lidé říkají, že se "k sobě nehodíte"... 😔

pajdousekk
3. srp 2015

@myska26 pusobis na me, ze chces dite za kazdou cenu!! Nevis o cem mluvis! Vychovavat dite nebude zadna hitparada, nehlede na to, ze to dite nebude mit otce. Mela bys uvazovat racionalne.

myska26
autor
3. srp 2015

@luckiesj Přesně tohle mi říká mamka...🙂

lu777
3. srp 2015

@myska26 27 není žádný vysoký věk 😅
mít děti za každou cenu je velmi krátkozraké - jak pro Tebe, tak pro ty děti 😔 ....

kdyby se něco stalo, utáhneš finance a výchovu sama? není to vždycky lehké, když jsou děti třeba nemocné a člověk má chodit do práce atp...
máš nějaké peníze stranou, máš podporu rodiny?

chraň se a mysli v první řadě na sebe - děti potřebují mámu v pohodě, jinak samy nemohou být v pohodě 😔

na početí dětí máš ještě čas, rozhodně Ti nezvoní alarm 😉

mrazulkav
3. srp 2015

@myska26 bezdětná ve 27 furt najde chlapa líp než v 35 s dítětem! Jestli sama sobě říkáš, že kdyby ti bylo líp, tak bys zdrhla, tak zdrhej!!! Není na co čekat...
Kamarádka čeká už x let na miminko s chlapem, kterej jí akorát "ubíjí" (nemá už absolutně žádné sebevědomí) a teď už nevěří, že by někoho našla, tak radši zůstává :(

myska26
autor
3. srp 2015

@lu777 Nepřitahuje mě už ničím...Asi i proto jsem si našla milence.

andelka
3. srp 2015

Prosím tě, nezen se do toho. Jsi mladinka, nemusis mít dítě už za každou cenu. Nezapomeň,že dítě vás spojí navždy. Při výběru otce by se měl používat taky rozum, zvlášť když signály jsou jasné.

majenka34
3. srp 2015

Nebudu te moralizovat jestli jsi s takovym nebo makovym. Pokud pujde na spermio a vysledek bude spatny docela to s nim zamava. Pokudto bude chtit resit. Omezi alkohol cigarety. Bude brat vitaminy. Je na dobre ceste ale pokud ne je fakt lepsi z toho vztahu vycouvat. Pokud to neudela i potom je to chlap na houby. A 27 vek fakt nic neni v dnesni dobe zacinat od znova.

myska26
autor
3. srp 2015

@lu777 Podporu rodiny mám...Každopádně jak jsi psala ať myslím hlavně na sebe,to mě nikdy nenapadlo...pořád se ohlížím jen na ty druhé...

lu777
3. srp 2015

@myska26 vychovat dítě není žádná drobnost.... výchova je někdy pořádný záhul, i když jsou na to 2! (a to mluvíme o zdravém dítěti a zdravé matce)

navíc dítě potřebuje i tátu 😔 chlapi tam nejsou jen do počtu, ale jsou tam jako vzory... jsou tam, aby rodina byla úplná, mají zase trochu jiný přístup.... žena muže nenahradí... (stejně jako muž nenahradí ženu)...

tohle opravdu není dobrá startovací situace....na to, že Ti je 27, tak by jsi měla uvažovat vyzráleji... a hlavně mnohem více ochranitelsky vůči tomu budoucímu dítěti - matka svoje děti chrání a chce pro ně to nejlepší....
tady je to ale celé úplně jinak... ono v životě se člověk může dostat do lecjaké bryndy ... ale dostat se do ní plánovaně, no to by byla (mírně řečeno), velká škoda.... 😖 😔

bajana
3. srp 2015

@myska26 a preco si este s manzelom?

melodygirl
3. srp 2015

@myska26 tak to tedy změn rychle názor na to že jsi stará! já se rozešla ve 30 po 9 letem vztahu , právě proto, že hodně pil. s manželem jsem otěhotněla ve 34. Znám okolo sebe spoustu ženských, které se seznámily až okolo 33 let a rozhodně ti chlapi nebyli žádná nepoužitelná individua. Myslím, že si s tímhle člověkem zkazíš život, to si uvedomíš, až se ti s ním narodí dítě, o čem teprve život je, a jaké nároky vlastně na partnera máš. Máš před sebou klidně 8 let na hledání partnera a myslím, že se ti to sakra vyplatí. I kdyby jsi měla ve 40 (jako že se to nestane) ulovit pouze genetický materiál, ale z největší pravděpodobností o dost kvalitnější, než je ten tvůj doma. Oba dáváte dítěti do vínku imunitní výbavu a ta od tvého manžela, když si takto devastuje své zdraví nebude nejlepší.

pajdousekk
3. srp 2015

@myska26 nasla sis milence? Promin bud si tu z nas vsech delas jenom legraci nebo to nemas v hlave v poradku...

lu777
3. srp 2015

@myska26 pokud máš milence, tak pak už to nechápu vůbec 😨 (tedy chápu, že máš milence pokud manžel nestojí za moc, ale z jakého důvodu chceš mít dítě s manželem??

spojuje vás nějaký majetek? jinak si to neumím vysvělit.... 😕

nebo Tě do toho tlačí rodina, je tam nějaké očekávání, že už bys měla porodit dítě?

tohle je Tvůj život, evidentně jsi na křižovatce, tak bacha, abys "odbočila" na tu správnou cestu! .....

majenka34
3. srp 2015

@myska26 pokud mas milence nechapu tedy proc jsi jeste s manzelem...

melodygirl
3. srp 2015

@myska26 raději si pořiď dítě s milencem 😉

andrrriiik
3. srp 2015

Holky,mě to připadá,že si zakladatelka dělá srandu.To není normální:chlap chlastá,vysedává jen u PC,nepřitahuje ji,má milence,počítá s tím,že zůstane s dítětem sama,přesto s ním chce dítě 😕

andelka
3. srp 2015

Též myslím. Tohle nemůže myslet vážně. Je to hazard se životem a dobrovolný.

iwet91
3. srp 2015

@myska26 Me je 24, manzelovi je 27, taky kouri a taky si sem tam da pivo, dite chtel , ale aby pro to neco delal to taky ne, ja brala clostik, utrogestan, proveru , pila malinik, kontryhel, mela kapicky jerabu a nevim co vsehno a nic, ja si to moc brala porad sledovala ovulku a muj uz z veceru kdy musime zacal rezignovat, nechtel sex no hruza. . Po 3 letech se podarilo, bez leku a zasahu dr, chce to jen se soustredit na jinou vec nez na tohle!P.S ale nechapu pak proc mas milence, kdyz s muzem chces dite, tak bud s milencem a s tim mej dite