Jak zjistím, kdy mám ovulaci?

denniiissa12
10. čer 2018

Ahoj ženy, dne 25.5 mi začala MS, mám ji pravidelnou. Jak zjistím kdy mám ovulaci? Sex jsme měli 5.6 a 10.6 může z toho něco být? Díky ženy.

leniczka23
10. čer 2018

Nejlepsi je si delat jeden mesic ovulacni testy..ale pri delce cyklu 28 dni je ovulace nekde 13-15DC. Coz znamena ze byla 6.,7.,8.6. Tajze to mohlo klapnout z toho 5.6. A moznaaa i toho 10. Tady ti to nikdo presne nerekne, ale dcl jste se trefili. Nicmene u zcela zdraveho paru pri milovani v dobe ovulace je sance na otehotneni nejakych 20%..takze drzum palce😉

denniiissa12
autor
10. čer 2018

@leniczka23 děkuji tak uvidíme 🙂 je fakt že každá aplikace mi ovu ukazuje jinak tak třeba bude začátkem nového měsíce nějaké překvapení 🙂

loylii
10. čer 2018

Já doporučuji jeden měsíc zjistit na gynde kdy u tebe ovu probíhá, když mas pravidelnou MS, a pak to porovnat s ovu kalkulackama. Mě zjistili kdy mi praskaji folikuly prave dle Utz, s kalkulačkou se to shodovalo a tímto sledováním jsem otěhotněla 2x během 4 měsíců, podruhé dvojcata😀

lachtanice86
10. čer 2018

Já měla ms pravidelnou. 26dnu. Podle aplikace ovulace 13dc. Podle měření teploty už 11dc. Zásadní rozdíl. Doporučuji měřit teplotu, ty aplikace jsou jen orientační.

loylii
10. čer 2018

@lachtanice86 no ale 11 a 13.den je normal.. ovu přeci není jeden den! Já dle kalkulačky měla sexik obden, 9.11.13.15 den a trefila se. A to mám ještě ke všemu jen jeden vejcovod☺️

loylii
10. čer 2018

Teplota zas u mě úplně nespolehlivá...

lachtanice86
Autor odpověď smazal
Zobraz
lachtanice86
10. čer 2018

@loylii Ne, ovulace je jen jeden okamžik. Netrvá několik dnů. To kolem jsou plodné dny. Já mám endometriozu takže to že se povedlo přirozeně je i podle lékařů malý zázrak.

misuled
10. čer 2018

Co je ovulace by mela byt vstupni otazka pri registraci...

loylii
10. čer 2018

Aha, ale zakladatelka chce otěhotnět a ovulace trvá par vteřin, jde o vystřelení vajicka do dutiny břišní.. nejspolehlivější je zjistit u Dr na ultrazvuku, proste to vychytat.. kdy praskaji folikuly. Já proste vím, ze mi praskaji při 20mm. Ve čtvrtek mi zjistil, ze mám 2ks velikost 14mm, a tak jsem to prubla tulenim od čtvrtka až do pondělí a vyšly z toho dvojcatka.. kdo je zdráv a má pravidelnou MS nemusí měřit teplotu. Tak jsem to myslela.

loylii
10. čer 2018

@lachtanice86 gratuluji moc... kdyby to bylo tak jednoduché a dalo by se nějakým opravdu spolehlivým testem zjistit, kdy je přesně ovulace - třeba 1.6 v 18.30 tak si myslím, ze by na světě bylo lip... a nemuselo by se soulozit několik dni kolem ovulace...

thalia
10. čer 2018

@loylii tak ono není potřeba to vědět na minutu, ani na hodinu. Stačí den. A to jsem jednoduše zjistila kombinací měření bt a ovulačních testů. A bylo to fakt důležité to zjistit. Měla jsem pravidelný cyklus 28, což podle tvé teorie tedy nemusím nic měřit a ovulace asi 14. den, že? Ale to byl hluboký omyl. Dle testů a teploty ovulace až 19. den! A tím pádem i krátká luteální fáze.

loylii
10. čer 2018

@thalia já to zjistila u lékaře..

vendelinka08
10. čer 2018

Kvuli ovilaci by se mi k lekari chodit nechtelo...to uz mi prijde jako dalsi zasah...kdyz jsem chtela zjistit plodne dny a brat to jako antikoncepci..tak jsem nekolik cyklu merila bazalni teplotu... kdyz mam kratky cyklus 28 dni...mam ovulku 14dc..kdyz 32 dnu mam ovulku 18dc...lutealni fazi mam 14 dni..od toho se vse pak odviji..kdy dostanu menzes a vychazi to skvele. Ale doktora bych tim fakt neobtezivala..jedine kdybych zjistila ze ovulaci vubec nemam...coz jde zase zjistit merenim.

loylii
10. čer 2018

@vendelinka08 děvčata... Teplota u mě nikdy neměla žádnou vypovídající hodnotu a to ani tehdy, kdy jsem jako měla byt těhotná... a ovulacni testy jsem nikdy nezkousela.. můj Dr mi to sám nabídl ať přijdu ten a ten den... a jelikož mám sexik rada, tak jsem to v plodnych dnech zkoušela tak dlouho dokud to nevyšlo. Proste jsem měla od nej navázáno 9-15.den cyklu tomu dat za uši😉) plus jsem dostala Duphaston na prodloužení LF, abych MS dostala po 28 dnech a ne dřív.