Je možné otěhotnět třeba i 2-3 dny po ovulaci?

natykl
14. črc 2016

Ahoj.. projíždím internet a sháním informace o tom zda je možné otěhotnět třeba i 2-3 dny po ovulaci. Někde přímo doktoři píší že je možné otěhotnet 3 dny před i 3 dny po ovulce, jinde zase píší že jen do ovulace a po ovulaci už to možné není. Víte někdo jak to skutečně je nebo spíše co je tedy pravda? 😕

kajalka
14. črc 2016

Po ovulaci je možné otěhotnět během nějakých 24h, kdy vajíčko putuje vejcovodem.

werumka
14. črc 2016

@natykl obvyklá schopnost vajíčka oplodnění je 12, maximálně 24 hodin. Déle můžeš otěhotnět jen v případě, že dojde během nasledujicich 24 hodin po ovulaci ještě k další ovulaci. Může se to stát. Jinak ve chvíli, kdy ovulace proběhne, stoupne hladina progesteronu a ten mimo jiné zahusti děložní hlen, který už pak není vhodný pro pohyb spermií. Možnost otěhotnění pak o něco klesá, než když máš sex před ovulací.

hani007
14. črc 2016

@natykl Jsou případy, kdy holky otěhotní i mimo ovulaci. Resp. že mají ovulaci určitý den, sex měly několik dní potom a stejně otěhotněly. Je to hodně individuální, ale běžně se počítá, že je oplodnění možné tak 24-48 hod po ovulaci. Nebo spíš, že máš mít sex nejpozději 24-48hod po. Já doporučuji už v ten den a pak to třeba ještě druhý den potvrdit a popohnat spermie z předchozího dne těmi novějšími :D A nejlépe po sexu nechodit ani na záchod a držet to do rána. U mě to tak fungovalo. Po skoro půl roce nám to díky tomu vyšlo 😉

riga
14. črc 2016

@natykl někdy se může uvolnit víc vajíček najednou či s lehkým rozestupem a taky vyjmečně může dojít k další ovulaci.

werumka
14. črc 2016

@hani007 já se nechci přít, ale vajíčko je schopné oplodnění opravdu maximálně 24 hodin, ale spíš maximálně 12 hodin. Druhá věc je, že zdvojenou ovulaci na sobě žena nepozná, takže pokzd otěhotní až tri dny po PROKAZANE ovulaci, tak otěhotněla právě z této příčiny. Mnohdy ženy předpokládají, že nějaký den ovuluji, ale pikud to není prokázané ultrazvukem, že folikul skutečně prasknul, resp. potvrzeno bazální teplotou, tak jsou to jen dohady... Ale samozřejmě je ta problematika mnohem obsáhlejší.

hani007
14. črc 2016

@werumka Aha, v příbaláku na ovulačním testu je, že když vyjde pozitivní tak má proběhnou sex max do 24-48 hodin. Tak jsem myslela, že ten test ukazuje přímo ovulaci a ne, že pozitivní výsledek znamená, že ovulace do těch 48hod proběhne. Spermie počkají to je mi jasný, ale myslela jsem právě, že i ovulace trvá těch 24-48hod. Tak nic, ale díky za upozornění 😉

werumka
14. črc 2016

@hani007 Ovulace přijde max za 48 hodin po pozitivním testu, většinou ale dřív, protože hladina LH nejdřív stoupne v krvi a od té doby se počítá těch 48 hodin. Do moči se dostává až se zpožděním, proto většinou po pozitivním testu přichází cca za těch 24 hodin. Je to ale individuální.

kajalka
14. črc 2016

@hani007 Možné to opravdu není, leda, že by ovulovaly vzápětí ještě jednou. Do dělohy už musí přijít vajíčko v určité fázi dělení, jinak není schopné uhnízdění. Kolikrát si říkám, jak obrovský zázrak to je, jaké to musí mít přesné načasování a přesto se to děje..

riga
14. črc 2016

@werumka A ještě je jedna možnost, a to ta, že k vzestupu LH dojde několikrát před ovulací, ale k ovulaci dojde až při posledním vzestupu.

riga
14. črc 2016

@natykl Otěhotnět tři dny před ovulací není možné (bez uvolněného vajíčka z folikulu prostě k oplodnění dojít nemůže), ale samozřejmě je možné, aby sperma partnera počkalo na ovulaci ženy - uvádí se až 7dní.

annbu
16. črc 2016

L. flfkylflflflflflfk🎂 iskdbdndnddndndndkdjejdjdjdjdjdjdzyhdbdbdudjejbe🎄 dnyksldndndndldndldndndndnd

vlastovka36
20. srp 2021

Ahoj holky chci se zeptat. 17.8 jsem měla ovulaci a 19.8 sex . Je možné otěhotnění? Děkuji za odpověď

lachtanice86
20. srp 2021

@vlastovka36 jak víš kdy byla ovulace? Mereni teploty nebo folikulometrie?

vlastovka36
Autor odpověď smazal
Zobraz
vlastovka36
20. srp 2021

@lachtanice86 mám v telefonu menstruační kalendář tak podle toho

ivya
20. srp 2021

@vlastovka36 A jak to podle tebe ta aplikace pozná? No, nepozná. Ona totiž málokdy probíhá předpisově uprostřed cyklu. Bez ovulačních testů/folikulometrie a měření bazální teploty skutečný termín ovulace opravdu nepoznáš 😉

Takže odpověď na otázku - ano, je to možné.

vlastovka36
20. srp 2021

@ivya tak jinak mám 11 dní do menzes a včera byl sex 🙂. Děkuji za odpověď 🙂

ivya
20. srp 2021

@vlastovka36 Z toho ale také nejde určit termín ovulace 😉 Už jsem měla cykly s ovulací 7 dní před MS, takže 12 dní před MS je to možné úplně stejně a i docela dost pravděpodobné 😉

vlastovka36
20. srp 2021

@ivya děkuji 🙂