Je to těhotenství?

dendasubaristka
12. lis 2018

Dnes to mám dostat,ale zatím ani nespinim. Vždycky jsem už spinila. Bazální teplota je 37. I po tom co jsem šla na záchod. Vzbudila jsem se myslela že jsem to dostala šla na záchod a tam jen bílí výtok,tak jsem si řekla že to zkusím i tak a teplota byla 37. Čípek je jakoby takový schovaný. Co si o tom myslíte?

plytvani
12. lis 2018

@dendasubaristka BT se ma měřit než se vůbec vstane z postele. Jinak test už by mohl ukázat. Takhle je to jak vestit z koule ;)

dendasubaristka
autor
12. lis 2018

@plytvani já vím že se má měřit než vstanu,ale já měla pocit že jsem to dostala tak jsem letěla na záchod no ale když jsem viděla že nic tak jsem si řekla že to zkusím. Protože jsem hodně četla že ta teplota když se změří po vstani tak může být maximálně nižší než před tím než člověk vstane. Tak pokud jsem ji měla 37 po tom co jsem vstala,tak kdybych to udělala před vstanim mohla jsem ji mít ještě vyšší 🙂

lachtanice86
12. lis 2018

@dendasubaristka no a test?

dendasubaristka
autor
12. lis 2018

@lachtanice86 už jsem v práci. Takže jsem ho neměla kdy koupit ale přiveze mi ho kolegyně,tak uvidím 🙂

kittyy17
12. lis 2018

Držím palce, přesto si myslím, že bys měla zkrotit své nadšení, dokud nebudeš mít pozitivní test 😉 dej tomu pár dní, a pořádnou sladkou snídani na nervy

dendasubaristka
autor
12. lis 2018

@kittyy17 jj vím no. Ale 2 roky mám každý měsíc stejne příznaky a poprvé co mám jiné. Tak si s tím nadšením nemůžu nějak pomoct :D

j.a.n.i
12. lis 2018

@dendasubaristka A jen tak mimochodem, ta teplota po vstani bude spis vyssi, neb uz neni klidova.

leniczka23
12. lis 2018

@dendasubaristka test rekne..vse ostatni je bud a nebo..podle cipku to nelze urcit skoro vubec..teplota je nadejna..nezbyva nez cekat..drzim.palce

dendasubaristka
autor
12. lis 2018

@j.a.n.i aha,já právě někde předtím četla že bude nižší. :(

No holky test negativní

j.a.n.i
12. lis 2018

@dendasubaristka Tak asi ji někdo může mít i nižší, já ji mívala buď stejnou nebo lezla nahoru. A jinak uvidíš, buď MS dostaneš se zpožděním, nebo se ještě na testu něco ukáže. Kdy si měla podle BT ovulaci?

kittyy17
12. lis 2018

@dendasubaristka tak nultý den zpoždění je na test brzy, navíc když to není ranní moč. Dej tomu pár dní. Obal si nervy čokoládou

dendasubaristka
autor
12. lis 2018

@j.a.n.i 29.10. ovulace

j.a.n.i
12. lis 2018

@dendasubaristka Tak to mi přijde na pozitivní test mozna i brzo, jasne, nekomu se ukaze treba i 12dpo, ale smerodatny bych ho brala az tak 17. den.

dendasubaristka
autor
12. lis 2018

@j.a.n.i aha 🙂 tak super počkám 🙂 já totiž každý měsíc mám úplně stejný průběh. Začnu špinit atd atd. A teď prostě žádný s těch příznaků.

dendasubaristka
autor
12. lis 2018

@j.a.n.i aha 🙂 tak super počkám 🙂 já totiž každý měsíc mám úplně stejný průběh. Začnu špinit atd atd. A teď prostě žádný s těch příznaků.

sudylichozrout
12. lis 2018

@j.a.n.i je to 14 dnů od ovulace, resp. když počítám i den ovulace, tak 15. Na testu už by něco bylo. Minimálně slabá čárka.
@dendasubaristka Pokud nedostaneš MS do středy, tak udělej ve čtvrtek další test. Luteální fáze nebývá delší než 16 dnů, pokud tedy nemáš nějaký jiný zdravotní problém.
Držím palce.

dendasubaristka
autor
12. lis 2018

@sudylichozrout díky moc 🙂

irena1111
12. lis 2018

@dendasubaristka myslím si o tom, že bys měla počkat ještě dva nebo tři dny jestli ms dorazí a pokud ne tak bych udělala test z raní moči. Tyhle domněnky stejně nikam nevedou a jen se stresuješ planými nadějemi nebo planými obavami (nevím jestli mimi chceš nebo ne).

dendasubaristka
autor
12. lis 2018

@irena1111 tak snažíme se přes 2 roky 🙂 tak určitě chci 🙂 tak uvidím 🙂

irena1111
12. lis 2018

@dendasubaristka tak to chápu, že čekáš na každou minutu zpoždění a jakákoli odchylka od normálu v tobě vyvolává velké naděje ale právě tenhle stres je pro případné miminko to nejhorší. Já vím, že obrátit mysl jiným směrem je hodně těžké ale psychika hraje velkou roli a myslím si, že spousta párů má dneska velký problém s otěhotněním právě proto, že každý měsíc doufají, každý měsíc čůrají na mraky testů a snaží se tam vidět ducha, jako kdyby tím šlo něco změnit.

katule1990
12. lis 2018

@dendasubaristka A ovulaci víš určitě, že byla 29, 10.? Já se jsem taky měla ovu 29. 10. (byla jsem na IUI), takže jsme na tom podobně. Nechci brát iluze, ale naprostá většina testů je 14 DC už aspoň slabě pozitivní. Já mám TT taky bohužel negativní a jsem si jistá, že MS přijde. Ale třeba je u tebe ještě šance, ovu mohla být třeba o den dvy později + jsi netestovala hned ráno.
@irena1111 má sice pravdu, že psychika hraje dost roli a člověk by to neměl hrotit. Ještě před rokem bych se pod to podepsala, ale když se člověk snaží tak dlouho, kdy tomu nechával třeba první rok volný průběh, tak se ten názor často změní a nakonec se kolikrát nejde ubránit tomu se pozorovat nebo testovat. Vím to tom své, jsem za to na sebe naštvaná, že to nedokážu pustit z hlavy, ale prostě mě ta situace tak moc mrzí, že mi to nejde vypnout. Kdo si tím neprošel nebo neprochází, tak to nemůže pochopit (a to nemyslím vůbec zle, tak to je), taky jsem si vždycky myslela, co ty ženský blázněj 😅.

katule1990
12. lis 2018

* Myslela jsem samozřejmě 14 DPO 🙂

journals
12. lis 2018

Psychika dokáže pěkně MS oddálit a s člověkem si pohrát. Takže bych se na nic radši moc neupínala, protože je možné že si tyhle situace uměle vytváříš sama. Tak moc chceš, aby nepřišla, že se fakt zpozdí, ale o to je to horší. Klidně i o pár dnů.
@katule1990 Prošla jsem si tím a pořád si stojím za tím, že ženský až moc blázněj 😃 a o co hůř, že se tu v tom bláznění často navzájem povzbuzují a utvrzují... a tak to celé graduje a je to jeden velký smutný začarovaný kruh.

katule1990
12. lis 2018

@journals Asi ano. Manžel mi taky říkal, že je to o psychice (mojí 😅), ale nakonec se přišlo na to, že je problém u něj, takže u nás to nakonec o psychice nejspíš není.

journals
12. lis 2018

@katule1990 Samozřejmě, může a nemusí, ale teď jsem se tu vyjadřovala ke konkrétnímu případu. Samozřejmě že může být problém i u muže a pak je to zase o něčem jiném. Ale obecně mi přijde, že tady veškeré snažení "graduje do extrému" už snad po dvou měsících nechráněného sexu a ženské se tu hned v tom strašně utvrzují. A to je špatně.

katule1990
12. lis 2018

@journals S tím souhlasím, strašná spousta žen vyšiluje, když to hned nejde a to je samozřejmě špatně, můžou se tak psychicky bloknout a pak to nejde. Když pořád kolegyně v práci říkala, že jim 2. dítě hodně dlouho nešlo a pak z ní vypadlo, že to byly asi 4 měsíce, málem jsem spadla pod stůl. Ale zakladatelka psala, že se snaží 2 roky, tak její upínání se na každou naději, že to konečně třeba dopadlo, dost chápu, i když rozumově vím, že by to měl člověk nechat být a když MS pár dní nepřijde, tak zkusit test.

dendasubaristka
autor
13. lis 2018

@katule1990 ahoj no já beru clostilbegyt,takže ovulaci vím. A hlavně ji i poznám podle bolestí. Jako já jsem tento cyklus už v pohodě po dlouhé době. Začala jsem se zaměřovat na jiné věci a aktivity. A vzpomela jsem si tak 2x jinak jsem ani neřešila nějak moc sex. Sice jsem si řekla třeba kolem ovulace že by bylo fajn.Ale nějak zvlášť jsem to neřešila.

No jinak holky tím že mám fakt každý cyklus na tuty stejný,a když se mi to teď vychýlilo tak je to pro mě divné no. A přemýšlím nad tím. Jako o těch bláznivkach. My s manželem jsme tomu nechávali pořád volný průběh,jsme mladí tak není kam spěchat. Ale po roce snažení kdy to nešlo jsem začala padat do ovulačních testů,bazalky atd. Pak mě to na nějakou dobu breslo. Ale teď poslední rok mi s toho vnitřně celkem hrabalo, myšlenky uzirani atd. Ale teď jsem se s tím nějak dokázala už srovnat a první cyklus byl super 🙂

dendasubaristka
autor
13. lis 2018

Mělo tam být poslední půl rok hrabalo.

kittyy17
13. lis 2018

@dendasubaristka takže stále zpoždění?

dendasubaristka
autor
13. lis 2018

@kittyy17 🙂 ano stále