Jsem po dvou revizích, máme to zkusit znovu?

shyanne
10. črc 2013

Ahoj holky, jsem po dvou revizích a jsme tedy s manželem objednaní na imunobiologické a genetické vyšetření, aby nám řekli, jaký je důvod nebo zda to byla jen smůla. Příští týden mi bude končit šestinedělí, včera jsem dostala první porevizní MS a mám nutkání to hned začít zkoušet, ale nevím zda je to správné? Myslíte, že mám raději počkat na výsledky toho vyšetření (jsme objednaní na 11.9. a 13.9.) a nebo to zkusit, dle čeho byste se řídily vy?
Děkuji za odpovědi a pomoc.

veruska007
10. črc 2013

Ahoj, jsem těhotná po 6., čekáme 3. miminko, o ostatní miminka jsme přišli v 7. - 19.tt. Poprvé jsem vydržela 3 měs., jinak jsme se snažili hned po 6nedělí - já měla rozporuplné pocity, ale manžel chtěl - a dopadlo to dobře.
Ad vyšetření - mně pak našli trombofilii, to už jsem byla v 5. měs., od té doby píchám v těhu injekce. Ale mám plno známých, kterým po opakovaných potratech nenašli vůbec nic.
Ad další těhu - většinou vcelku v pohodě. A co se nedělá - sehnala jsem si přes net utrogestan, ten mi pomohl překonat první krizový trimestr. Dr. mi ho totiž nepředepsala, ale v těhu, ve kterých jsem ho nebrala, jsem potratila - a nepotratila jsem v žádném, kdy jsem ho brala.

aronek
10. črc 2013

Ahoj, určitě nevzdávat 😉 Já zatím byla těhotná 6x a mám dva kluky. Plánuji i třetí 😉 Na genetice nám nic nezjistili. Jiříka jsem dokonce počala v šestinedělí. Dr tvrdil, že to nějakou dobu nepůjde, že tu revizi museli udělat hodně či co 😀 Pak furt čekal, že se neudrží, že nebyla sliznice a vidíš, spí mi v postýlce 😵 Brala jsem tedy utrogestan a v těhotenství dost špinila, jednou i dost krvácela, ale jinak pohoda. Takže za mně, klidně se snažit hned a nevzdávat to 😉 Držím palečky, aby se co nejdřív zadařilo 😉

ratatooy
10. črc 2013

ze zkušeností v mem okolí vím že je lepší to zkoušet hned,protože v tele jsou ještě hormony po tehu a lepe se daří

aja.f
10. črc 2013

Počkala bych - z několika důvodů: 1) některá vyšetření nebude možné provést v těhotenství
2) pokud se něco najde (alergie na cokoliv - sperma,...), tak je nutná léčba před otěhotněním, aby se to dotáhlo do zdárného konce, jinak je pravděpodobné, že se budou opakovat potraty
3) odpočine si hlava a člověk bude mít jistotu, že tam teda něco je a léčí se to nebo tam nic není a byla to fakt hrozná smůla

-ještě tam chybí vyšetření na hematologii 🙂

rozum
11. črc 2013

Po prvním jsme čekali půl roku, po druhém 5 měsíců a potom už za 3 měsíce. Byli jsme objednaní taky na vyšetření a nic nenašli. Měla jsem jít na laparo..... a zjistila, že jsem těhotná. Doktor od doktora ti řekne něco jiného. Někde, že je pohnojeno a máš zkoušet hned a někdo, čekat. Já bych nečekala tak dlouho. Ale asi, co píše aja.f., tak možná bych počkala po těch vyšetřeních...nevím....