Kdy čekáte - nečekáte menstruaci?
ahoj holky, já nečekám 13.7... doufám, že nepřijde..
Stručné shrnutí
- Hlavní praktický problém při snaze o početí je nejistota, kdy dělat těhotenský test a jak interpretovat slabou čárku; v diskuzi převládalo doporučení testovat při zpoždění menstruace a opakovaně (ráno) při pochybnostech, konkrétně uživatelka popsala "ducha" na mamatestu 31. den cyklu.
- K určení plodných dní se v praxi nejčastěji používají ovulační testy (OVU testy), měření bazální teploty (BT) a online kalkulačky plodných dnů; jedna účastnice uváděla, že u ní OVU vyšla 14 dní od poslední MS a někdy se lišila od internetových kalkulaček.
- Mezi doporučované doplňky a léky v diskuzi patřily kyselina listová, Mamavit, vitamin B a vitamin E, u partnerů selen a zinek, a jako lékařská možnost stimulace ovulace byla zmíněna léčba Clostilbegytem; kontryhelový čaj byl zmiňován jako lidový prostředek.
Nejčastější otázky
Q: Kdy dělat domácí těhotenský test?
A: V diskuzi většina radila testovat při zpoždění menstruace, testovat ráno první moč pro vyšší citlivost a v pochybnostech test zopakovat za 1–2 dny; jedna žena popsala slabý "duch" na mamatestu 31. den cyklu a plánovala opakovat test.
Q: Jak nejspolehlivěji sledovat ovulaci?
A: Využívejte ovulační testy (OVU testy), měření bazální teploty (BT) a kalkulačky plodných dnů; v diskuzi jedna žena uváděla ovulaci přibližně 14 dní po MS a jiná kombinovala OVU testy s BT pro potvrzení plodných dnů.
Q: Jaké vitamíny a doplňky se v diskusi doporučovaly pro podporu početí?
A: Zmiňovaly se kyselina listová (folát), Mamavit, vitamin B a vitamin E pro ženy, a selen se zinkem pro muže; také byla zmíněna „listovka“ jako lidové označení kyseliny listové a kontryhelový čaj jako bylinná kúra.
Q: Co je Clostilbegyt a kdy se ho týkalo doporučení jít na vyšetření?
A: Clostilbegyt byl v diskuzi uveden jako lék ke stimulaci ovulace; jedna žena plánovala ultrazvuk (UTZ) po podávání Clostilbegytu, aby zkontrolovala účinek léčby.
Q: Kdy zajít k lékaři během snažení o dítě?
A: V diskuzi se doporučovalo navštívit gynekologa při pozitivním těhotenském testu nebo pokud chcete ověřit ovulaci/řídit léčbu; jedna uživatelka plánovala jít k lékaři hned, pokud by test zůstal pozitivní před svatbou.
Závěry z diskuze
Shoda
- Ovulační testy (OVU testy) a měření bazální teploty (BT) jsou běžně doporučované metody pro zjištění plodných dnů.
- Kyselina listová je doporučována jako základní suplement při snaze o početí.
- Většina žen v diskuzi testovala těhotenství až při zpoždění menstruace a v případě pochybností test opakovala ráno.
Sporné názory
- Některé účastnice preferují aktivní sledování ovulace pomocí testů a BT, zatímco jiné ponechávají početí náhodě bez detailního sledování.
- Existují protichůdné postoje k přerušení těhotenství a k „vyvolávačkám“; část diskutujících považuje potrat za nepřijatelný kromě zdravotních důvodů, jiná zmiňovala, že jsou situace, kdy se těhotenství přerušit musí.
Otevřené otázky
- Kdy přesně je nejvhodnější den cyklu pro spolehlivý domácí těhotenský test, pokud cyklus není pravidelný?
- Jak interpretovat velmi slabou čárku ("ducha") na těhotenském testu v různých dnech cyklu?
- Jaký je optimální postup při poruše ovulace před nasazením léků jako Clostilbegyt?
Zmíněné značky a firmy
Clostilbegyt, Mamavit, mamatest, Beremese, slunecno.cz
Zmíněné produkty a metody
ovulační testy, OVU testy, BT (měření bazální teploty), mamatest, Mamavit, Clostilbegyt, kyselina listová, vitamin B, vitamin E, selen/zinek, kontryhelový čaj, pozice "svíčka" při sexu, kalkulačky plodných dnů, vyvolávačky, ultrazvuk (UTZ)
Místa a osoby
Beremese, slunecno.cz, Morava, Chorvatsko
Ahoj holky, tak se nám to snaženíčko pěkně zkomplikovalo. 😠 Od patku mám průjem a šílené křeče v břiše,ty už naštěstí povolily. Včera mě přítel vezl na pohotovost,nic u mě nezjistili a dnes jsem byla u obvodni,dala mi neschopenku. 😒 Snad se mi to brzo spravi. Navíc mi volala sefova,ze na me v praci ceka ukol.Budu muset sama vsechno vypracovat a odzkouset. Snad se mi to povede a zvladnu ukol splnit. Sice to sem asi tak uplne nepatri,ale tak jsem se tesila na prijemne snazenicko a ted prd. 😒
Snažilky
ddanda............................1DC................11 cyklus...................kyselina listová
terezet............................. 4DC...................4cyklus....................kontryhelový čaj
luckamb..........................6DC...............11cyklus....................Clostilbegyt
veru324...........................18DC................1cyklus....................nic
flasinka............................18 DC...............4cyklus...................nic
inde.................................19DC............... 1cyklus...................nic
petramarie......................21DC................2 cyklus...................kyselina listova
kkjanicka........................26DC............... 4cyklus....................mamvit, (přítel-selen/zinek)
jane_s............................29DC.................5cyklus....................kyselina listová, vitamin B
airinka83 (Bára)............31DC............... 4cyklus....................kyselina listová plus
Seznam roste😀DD no holky vsadím se, že na tomhle listu zůstanu jednoho dne sama a vy se posunete v tabulce vzhůru😀DD
@luckamb vzdycky jsem citila, ze ji mam pravidelnou i doktor rikal necely rok zpet, ze funguju normal a ted to asi nejak zlobi. Clostil? ..k cemu je dobry? ( jsem zacatecnik, tak vim prd ) 🙂
Holky tak jsem sem jen koukla a mám na vás otázku,začali jsme se snažit tento cyklus,jakýma vitamínama to můžeme podpořit?Moc děkuji za odpověď
MALÁ ZMĚNA HOLKY, MOJE MS JE TADY😀 Mrcha jedna zase dorazila..ji zabiju už😀DDD
jane_s............................1DC.................5cyklus....................kyselina listová, vitamin E
ddanda............................1DC................11 cyklus...................kyselina listová
terezet............................. 4DC...................4cyklus....................kontryhelový čaj
luckamb..........................6DC...............11cyklus....................Clostilbegyt
veru324...........................18DC................1cyklus....................nic
flasinka............................18 DC...............4cyklus...................nic
inde.................................19DC............... 1cyklus...................nic
petramarie......................21DC................2 cyklus...................kyselina listova
kkjanicka........................26DC............... 4cyklus....................mamvit, (přítel-selen/zinek)
airinka83 (Bára)............31DC............... 4cyklus....................kyselina listová plus
@jane_s dej si aj na mě, mám to taky jekési dojebané všechno. 😀 Vlastně ani nevím, kdy se máme pořádně snažit, když mě zrazují ovu testy. Na budku. A ještě si ani dát nemůžu, pže mám ty antibiotika.... to je den 😠
@petramarie tak já zkusím tu listovku,tím se asi nic nezkazí,uvidíme jestli se zadaří,dnes se mi o tom i zdálo
Takže jakoooooooooo - 21. DC přišla MS.. NECHÁPU!!!! O týden dřív, na ovu testech 3. den duch.. ale MS přišla no. Opravdu už nevím, kdy teda tu ovu testovat.
Snažilky
petramarie.....................1DC...................3 cyklus...................kyselina listova
jane_s............................1DC...................5cyklus....................kyselina listová, vitamin E
ddanda...........................1DC................11 cyklus....................kyselina listová
terezet............................4DC..................4 cyklus....................kontryhelový čaj
luckamb..........................6DC................11cyklus....................Clostilbegyt
veru324.........................18DC................1cyklus......................nic
flasinka..........................18 DC...............4cyklus......................nic
inde................................19DC............... 1cyklus......................nic
kkjanicka........................26DC............... 4cyklus......................mamvit, (přítel-selen/zinek)
airinka83 (Bára).............31DC............... 4cyklus......................kyselina listová plus
Takže si dovoluji updatovat naši tabulku:
petramarie........................2 DC............. .....3. cyklus....................kyselina listova
jane_s...............................2 DC...................5. cyklus....................kyselina listová, vitamin E
ddanda..............................2 DC.................11. cyklus....................kyselina listová
terezet................................5 DC...................4. cyklus....................kontryhelový čaj
luckamb............................7 DC.................11. cyklus....................Clostilbegyt
veru324...........................19 DC...................1. cyklus.....................nic
flasinka...........................19 DC...................4. cyklus.....................nic
inde..................................20 DC.................. 1. cyklus.....................nic
kkjanicka.........................27 DC.................. 4. cyklus.....................mamvit, (přítel-selen/zinek)
airinka83 (Bára).............32 DC.................. 4. cyklus.....................kyselina listová plus
Pokud je u Vás nějaká změna, opravte tabulku 😉
@petramarie A já jsem asi blondata a asi to strkáme snad už fakt do jiný dirky😀DD nebo nevím kde je pořád chyba😀
Dobré ráno holky. Tak já 32 DC, ale..v noci nás vzbudila kočka dusící se chlupama, tak jsem šla na záchod a zkusila test..s citlivostí 10, mám ho poprvé a na obale píšou, že rozpozná graviditu 5-7 den od oplození. Výsledek- jedna čárka. Tak jsem z toho jelen a přemýšlím, jestli se objednat na krev, abych do soboty měla jasno 😕
@jane_s to je mi líto že to přišlo, je to frustrující.. 😨
v druhým okně čtu případ tý 20ti letý cikánky co jí údajně unesli dítě a kroutím hlavou nad tím, jak je možné, že má ve 20 letech 3 děti. Jestli oni to mají opravdu tak, že souloží pořád bez ochrany anebo si jednou vrznou a pokaždý z toho vzejde dítě. O to víc mě mrzí, že jsou tady holky, co se snaží skoro rok a nejde to..není to fér, ale naštěstí už žijeme v generaci, kde nemít dítě do 21 let rovná se společenské sebevraždě. Takže pořád je relativně ještě čas
@petramarie Jako fakt už Ti přišla jo? To snad není možný..a není to jen špinění, že bys byla v tom?
@airinka83 to chce fakt zkoušet z ranní moči.
@ddanda
@jane_s
@petramarie jste se do toho opřely a a opičíte se jedna po druhé?? 😀
@petramarie Jinak MS ti přišla brzo, ale takhle mě zlobí občas taky, takže si z toho nic nedělej. Clostil je na podporu ovulace. VYrostou po něm folikuly a pak ti ještě dr může píchnou Pregnyl aby ten folikul na 100% prasknul a byla tam zralá vajíčka. Ale je jen na předpis.

@krevetaci No MS zatím fakt nic, ale ona přijde, bere mě břicho jako prase..no když nepřijde, tak zase nějak otestuju, ale asi to nemá cenu plácat ty testy zbytečně:-/ tak počkám třeba do středy a uvidím.. U mě moc není zvykem, že se to zpozdí víš? Tak se sama divím, ale každý měsíc je hold jiný..tak držím pěstičky, aby zítra nedošla😉