Kdy je podle vás největší pravděpodobnost otěhotnět?

reninecka17
27. črc 2010

Říká se že nejlepší a největší pravděpodobnost otěhotnění je 2-3 dny před i po očekávané mentruaci pokud je pravidelná.Tak jsem se chtěla zeptat jestli na tom je nějaká pravda nebo ne...Děkuji 🙂

rintintyna
27. črc 2010

největší pravděpodobnost je v období ovulace,pokud je cyklus pravidelný, tak toto období nastává zhruba v polovině cyklu, ale není to pravidlo 😉

motol
27. črc 2010

kamarádka,tak otěhotněla chvíli než čekala ms,takže něco na tom je a už mockrát sem slyšela,že to funguje,jinak jak tu je psáno ovulace v polovině cyklu,ale já ji mám třeba hned po ms,takže chce si koupit ovu testy pokud to chceš vědět přesně kdy ji máš 🙂

andelka
27. črc 2010

Krátce před a po MS je naopak početí nejméně pravděpodobné. Nejvíc pravděpodobné je 3 dny před až 2 dny po ovulaci, která nastává 10 - 16 dní před další MS, pokud je pravidelná. Tedy u 28 denního cyklu mezi 12 a 18dnem cyklu.

bobsove
27. črc 2010

Je to jak říká andelka - ne před a po menstruaci, ale před a po ovulaci. Spermie si na vajíčko umí počkat, takže klidně i 4 dny před ovulací, pak v den ovulky nej šance a den po - ale to už malá, vajíčko brzy putuje směr menstruace. 🙂 Pokud někdo otěhotení před menstuací (třeba 27. den cyklu), měl posunutou ovulku a kdyby neotěhotněl, posune se i menstruace (a je za dýl). Já jsem otěhotněla s prvním mimi 28. den cyklu, ale zjistila jsem to až 41. den cyklu, kdybych neotěhotněla, kolem toho 41. dnu bych čekala MS. A pokud by přece jen nastala pozdní ovulka a přišla MS normálně, vajíčko se nestihne uchytit a těhu se nepovede (=krátká luteální fáze), ale to už je na jiný téma. 😉

emmylinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lukza
14. črc 2011

tak já otěhotněla s prvním dítkem hned 2den po MC a s druhým dítkem 7dní před MC.MC sem mívala tak 7dní a cyklus 28-32dní takže já tak otěhotněla🙂)

Emmylinka stát se muže vše ale aby jsi hned tak po oplodnění cítila že jsi těhu není možné teda podle mě

zunzu
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vendyca
19. dub 2013

Asi to nemá být menstruace, ale ovulace, řekla bych. Je to zhruba uprostřed cyklu, 3 dny před a v den ovulace. Lehce se to zjáistit z měření bazální teploty nebo testem, ale ten mi nikdy nevyšel, telota to jistí.

chrismng
20. říj 2014

prosim kdy nastava ovulece pred menstruaci nebo po menstruace ?? kdyz jsme meli pohlavni styk prvni den po menstruaci je mozne ze by otehotnila ??? diky

xmarg04
20. říj 2014

Je, ale není to příliš pravděpodobné...

sies
11. dub 2016

nejvíc to vychází 2-3 dny před ovulací, pak v den ovulace. Po ovulaci už šance rapidně klesá, i když se udává, že den po ovu je to také možné...