Kdy jste otěhotněly po vysazení antikoncepce?

amartina
22. zář 2006

Ahojky holky,
jsem tu dnes poprvé. S přítelem bychom chtěli miminko, HA jsem vysadila v červenci, chtěla bych od vás vědět, za jak dlouho se Vám podařilo otěhotnět po vysazení HA, užívala jsem ji cca 5 let.
Díky moc Martina

elana
13. dub 2008

To je perfektní. Kéž by to tak vyšlo každé holčině, to je fakt moc pěkný.

slzicka
13. dub 2008

😵 😵 Bohuzel to kazde nevyjde a to je velka skoda. jinak jsem se chtela zeptat jestli k tehotenstvi patri i teploty?

elana
13. dub 2008

No teploty...horečky určitě ne, Ty by miminku mohly ublížit, kdyby trvaly dlouho, i když je pravda, že někdo krátce po otěhotnění chytí chřipku, jak je tělo zmatené, tak se zapomene bránit.

Jinak trochu zvýšenou teplotu těhulky mají, to je pravda, ale jen max. něco přes 37 stupňů.

slzicka
13. dub 2008

no zatim jsem mela jen teplotu pres 37stupnu tak snad by to nemelo byt nejak zavazne. Doktorce to ve ctvrtek reknu a uvidim co mi rekne.

elana
13. dub 2008

No, určitě, hlavně hlídej, abys neměla horečku, tu kdyžtak sraž Paralenem, ten v rozumných dávkách těhulky smí a horečka opravdu miminku ubližuje. Možná to byla jen krátkodobá reakce na ten stres, co jsi v pátek prožívala, hlavně se hlídej a opatruj.

slzicka
13. dub 2008

jojo urcite si to hlidat budu. mela jsem teplotu ve ctvrtek a to jsem sla i driv domu ze skoly mela jsem teplotu a pritom se mi chce strasne spat a pali me oci. Asi jako ted, ted mam taky zvysenou. Dekuji hlidat to budu. ted uz si jdu lehnout abych byla vyspana rano do skoly zatim se mej krasne ahoji 🙂

elana
13. dub 2008

Určitě, krásnou dobrou noc. Ahoj🙂 a nestonej!

aalca
14. dub 2008

ahoj holky,

jsem tu nová a mám hned malý dotaz. Antikoncepci jsem vysadila v únoru a od té doby se pokoušíme s přítelem o miminko. V březnu proběhla menstruace, minulé úterý měla proběhnout také,ale nedostavila se,tak jsem si koupila těhotenstký test a ve čtvrtek udělala a nic. Nedalo mi to a v sobotu jsem si ho udělala a opět nic, vždycky jsem si ho dělala odpoledne a doporučuje se ho dělat ráno, tak jsem to zkusila ráno a opět test nevyšel. Tak by mě zajímalo co se děje. Menstruaci stále nemám a těhotenský test je negativní. Mátě s tím některá zkušenost? děkuji za odpověď

strouzek
14. dub 2008

aalca možná si opravdu těhu a máš jen malý obsah hcq, zkus si koupit citlivější testík, který má 20 jednotek , většina testů má jednotek 25. pokud nejsi těhu tak možná máš jen spoždění cyklu, to se stává po vysazení HA, pokud MS nedojde ani za týden objednej se k doktorovi

elana
14. dub 2008

Aalco, první cykly po vysazení HA bývají někdy hodně divoký, ne každému naskočí pravidelně jako před braním. Můžeš být samozřejmě těhotná a k ovulaci došlo později, daleko spíš je ale možné, že to bude dlouhý anovulační cyklus. Počkej ještě třeba týden, dva, občas pro jistotu testni a když bude test stále negativní a MS nedorazí, dojdi si k dr. pro vyvolávačku.

Doporučuju měřit BT (je tu k tomu spousta diskuzí, nejlepší přehled na této stránce: http://merenibt.xf.cz/index2.html ), díky tomu uvidíš, zda vůbec ovuluješ a kdy asi tak můžeš očekávat další menstruaci, nebo jestli jsi otěhotněla. To vše ale až od začátku dalšího cyklu, tj. nejdřív se pokus nějak dostat k té menstruaci🙂

aalca
14. dub 2008

Moc Vám děkuji za odpovědi. Já si vše představuji hrozně jednoduše - vysadí se antikoncepce a buď příjde menstruace nebo NE, nic mezitím neznám. Jsem v tomto hrozný laik a některým pojmům ani nerozumím. Ke gynekoložce jdu příští čtvrtek tak se ji kdyžtak optám, doufám, že menstruace nevýjde zrovna na to datum - už jednou jsem se kvůli tomu přeobjednávala. 🙂 Akorát mě zaráží to opoždění, minulý měsíc menstruace dorazila jako obvykle a to už jsem měsíc nebrala antikoncepci - no mám v tom nějak zmatek. ☹

strouzek
14. dub 2008

aalca nic si z toho nedělej, já jsem než jsem objevila koníka věděla velký kulový, prostě jsem si myslela že vysadím prášky a pohoda, žádná změna a do měsíce budu těhu.

aalca
14. dub 2008

Ještě mě napadlo jestli nemůže být problém v tom,že beru léky na štítnou žlázu Letrox 50. Musím se na to optat přístí týden u té doktorky. Já jsem na tyto stránky narazila náhodou - původně jsem byla na Modře střeše a plánovala kuchyň. 🙂

strouzek
14. dub 2008

možná jo. na tu štítnou se radši zeptej, já na koníka narazila přes beremese, tam jsem byla závislá min. rok, teď jsem závislačka na koníku

len
14. dub 2008

Aalco, tvým problémem pravděpodobně budou jenom delší cykly, to není nic zvláštního 🙂 Obzvlášť u snížené funkce štítné žlázy... Ale na druhou stranu - pokud je ŠŽ dobře substituovaná, otěhotnění by to vůbec bránit nemělo (stejně jako mu nebrání samy o sobě delší cykly). Ono těch 28 dní je naprostý ideál, který má málokdo, ale normál je tak v rozmezí 22-36 dní...
Pouze pokud by MS nedorazila několik týdnů po termínu a test by byl stále negativní, můžeš zajít k dr., ať na tebe koukne, popřípadě píchne vyvolávačku.

Jinak rozdíl mezi testem citlivost 20 nebo 25 je naprosto zanedbatelný. Hladina hCG se každé 2-3 dny cca zdvojnásobí, takže to, že si další test uděláš za dva dny, bude mnohem průkaznější nž zkoušet test o pětinu citlivější...

aalca
14. dub 2008

Aha,tak já už se radovala,že by to možná mohlo vyjít a ono to možná bude delším cyklem. To jsi mě teda moc nepotěšila. 🙂 A můžu se ještě zeptat jaký test je nejlepší používat? Mě se v lékarně neptají a automaticky mi dají s růžovým obalem. Jo a tu štítnou žlázu mi našli náhodou a léky beru od ledna.

strouzek
14. dub 2008

aaalca s růžovým to máš asi mamatest. ten je nejčastější a holky si ho chválí. já mám doma zásobárnu, mamatest, gravitest, 7 day, for you comort .... akorát těhu teda nejsem. 😀 ale připravená jsem dobře. kup normálka mamatest a počkej pár dnů

len
14. dub 2008

Já myslím, že pokud jsi těhu, tak s horším testem to zjistíš maximálně o pár dnů později 😉 Ale mně se teda nejvíc osvědčilo měřit BT, poznat svůj cyklus (tj. přesně vědět, kdy má MS dorazit) a testovat teprve dva dny po vynechání... No a vzhledem k tomu, že ač nemám cyklus na den přesný, nevynechala jsem ještě nikdy... tak s testama ale vůbec neporadím 😀

aalca
14. dub 2008

strouzek : Ano je to mamatest. Poprvé,když jsem kupovala, tak tam byl pouze jeden test a podruhé tam byly dva testy - teda spíše takové pidi proužečky. Já kdybych si koupila zásobu,tak si je dělám každý den, takhle jsem si je vypotřebovala a koupím si je třeba ke konci týdne - já jsem pak hned zklamaná,když se tam udělá jenom jedna čárečka.

aalca
14. dub 2008

len: Tak to já asi nejsem typ na měření - já jsem si kolikrát zapomněla vzít prášek a ještě kdybych si musela něco pravidelně měřit, to by asi nedopadlo dobře. Ale zase je fajn,že si to umíš spočítat a zbytečně neplašíš. 🙂

strouzek
14. dub 2008

aalca mám to stejně, jak mám testíky doma tak bych se nejradši pořád testila a pak nic nenajdu a jsem trošičku smutná. na měření taky nejsem. zkoušíme teprve 1. měsíc a ovulku jsem měla zjištěnou dle ovu testů na den přesně, 12. den začala sílit čárka, 14. den svítila do dálky a 16 den ustupovala. takže jsme se ten týden poctivě snažili ale asi zbytečně. tak příště 😀 já spíš myslím že máš jen opožděný cyklus, může být více příčin, stres, nachlazení .....

len
14. dub 2008

No jasně, pokud nejste ty "měřicí typy," tak to fakt nemá smysl s tím plašit hned po začátku snažení 😉 Ale věřte mi, že když testujete jednou do roka, tak potom je ta / na testu daleko depresivnější a definitivnější, než když máte "natrénováno" 😉

strouzek
14. dub 2008

len já bych jako netestila nemít testy doma. hold to láká no

len
14. dub 2008

Proto je radši ani nekupuju 😀

aalca
14. dub 2008

strouzek: tak to jsem na tom podobně jako ty, také se snažíme takhle krátce. To my se snažíme asi až moc,až si někdy připadám jestli toho svýho moc neuháním 🙂 ,ale zatím se nebrání. Přeci jen je starší než-li já takže o miminku básní dlouho. Teď aby to nevyznělo,že je padesátník - bude mu 29let,ale vidí třicítku tak už by chtěl mimi. Já jsem se právě s opožděným cyklem nesetkala,takže je to pro mě novinka, tak holt musíme počkat.

kaca007
14. dub 2008

jsem zvedava, jak budu "blaznit" ja 🙂 , uzivam si svůj poslední cyklus s HA v klidu... ale uz jsem trosku rozsladena, neb jsem chtela jit tento tyden ke gyn a nema volno... takze az pristi... grrrrrrrrrrrrr

aalca
14. dub 2008

len: s tím měřením máš asi pravdu,ale k tomu se asi dokopu až tehdy,když budu mít problémy s otěhotněním déle.

strouzek
14. dub 2008

aalca v klídku,já o mimču tak před rokem nechtěla ani slyšet, zatímco manžel už blázní po miminku dlouho, mě je 24 a mu 27, no a já se jednou probudila a cvak a chci moc a moc mimiško. manžel je šťasný, prý se bál jestli mě k tomu vůbec někdy donutí. 🙂 říká se nemyslet na to ale to já jaksi neumím,myslím na to denně. zatím jsem v klidu, 1. měsíc snažení ale představa že budu čekat třeba rok a víc jako některý holky tak se zblázním

len
14. dub 2008

Ale nezblázníš, ještě nikdo se tu z toho nezbláznil 😀 Spíš se zklidníš 😉
Každopádně přeju, ať tak dlouho čekat nemusíš 😉

aalca
14. dub 2008

strouzek tak my to máme obdobně, antikoncepci jsem vysadila náhodou,když jsem automaticky šáhla do krabičky pro platíčko a žádné tam nebylo, a to se mi dříve nikdy nestalo, tak jsem začala plašit,ale pak jsem si řekla,že je to asi nějaké znamení a od té doby se snažíme. 🙂 Mě bude za týden 25 a příteli 29 a přesně jako u Vás - přítel byl vždycky v tomhle akčnější a už má i vybrané jméno a pořád mluví jenom o malé Emě a vůbec si nepřipouští,že by to mohl být chlapeček,prostě se mu líbí Ema a je to, jo a to měla minulý týden svátek,takže jsem to zase brala jako znamení tím,že jsem nedostala menstruaci a ono nic. ☹