Kdy jste otěhotněly po vysazení antikoncepce?

amartina
22. zář 2006

Ahojky holky,
jsem tu dnes poprvé. S přítelem bychom chtěli miminko, HA jsem vysadila v červenci, chtěla bych od vás vědět, za jak dlouho se Vám podařilo otěhotnět po vysazení HA, užívala jsem ji cca 5 let.
Díky moc Martina

adellaide03
17. dub 2008

Nejsem, ale jsem ze severní, no spíš z východní Moravy. Byslím v jedné malé vesničce za Rožnovem pod Radhoštěm. Ale tento zmíněný svatební salón neznám 🙂

slzicka
17. dub 2008

Ahojiky holky tak vcera jsem byla u doktora jde tam videt jen malinky vacek. Jsem pry zhruba v 6tt ale srdicko mu jeste nepracuje. Tak jsem tam pozvana za 14 dni. Na internetu jsem cetla ze casto na zachod se chodi az tak v 8 tydnu ale to ja jsem zacala chodit drive hned ze zacatku tak nevim jestli se neco deje. Snad uz mu za 14 dni bude srdicko pracovat.

poletucha
17. dub 2008

slzicka- gratuluju 😎 a muzes byt uplne v klidu,vsechny tehulky pisou,ze to byl prvni priznak...hrozna ucuranost 😀

slzicka
17. dub 2008

dobre tak to jsem rada. Doufam ze po 14 dnech bude i miminko v poradku 🙂 a bude mu pracovat srdicko

luciper
17. dub 2008

Prosim o radu. BT merim jen obcas, obvykle mam 36,2 - 36,4. Vcera jsem mela 36,6 a dneska uz 36,9. Muze to znamenat ovu, ona mi tak taky vychazi. Mam cyklus 39.

andelka
17. dub 2008

Může to být ovu, ale není to jisté. Pokud se další tři dny udrží teplota nad 36.6, pak poslední den, kdy byla teplota pod 36.6 byla ovu.

slzicka
17. dub 2008

holky v tehotenstvi myslite ze muzu capucino? jeslti to neni to samy jak cernej caj ten se pry taky moc nesmi

dvojka
17. dub 2008

Slzicka - no pokud nebudeš pít vícekrát denně tak určitě neva...

Když jsem byla těhotná,tak jsem pila i ten černý čaj,prostě jsem si nemohla pomoci,jak jsem na něj měla chut...

kapunka
17. dub 2008

holky , jak dlouho si umějí spermijky počkat na vajíčko?? když dneska byly // na ovu testu a pak milování, ale ovu může proběhout od té chvíle kdy to test ukáže v následujících 6.48 hodinách.... tak jestli počkají.. 😀 😅

elana
17. dub 2008

Kapu, spermijky si umí v extrémním případě počkat i 6 dní, hodně plodné ženy (myslím tím ty, co otěhotní sotva štěkne pes) mají průměr tak 3 dny a my ostatní je udržíme tak den, dva🙂 Když jsou // na ovu testu, tak by ovu neměla být dřív jak za 24h, proto je (nejste-li se schopní milovat tři dny za sebou) lepší den pozitivního testu vynechat a vlítnout na to až druhý den a potom ještě pro jistotu ten další.

Slzičko, tak gratulace veliká, srdíčko bude příště bít jako zvon😉 mimi je jen menší, to se stává, že ovulace neproběhne v čítankovou dobu🙂

evamik
17. dub 2008

Holky, promiňte, že vám sem lezu, ale já naopak četla, že // na ovu testu znamenají, že ovulace už v podstatě proběhla... 😕 Mně tedy dr. v CARu říkal, že ovu testy jsou spíš marketingový tah a že mi je vůbec nedoporučuje používat! 😅

elana
17. dub 2008

Evamik, nene, ovu test detekuje vzrůstající LH a ten je nejvyšší 24-48h před ovulací a ten vrchol právě ovulaci vyvolá...

No, když jsme u nich, tak na mně taky nefungujou, mám je celou první půlku cyklu falešně pozitivní, čárka je tam stále, i když slabá a před samotnou ovu mi zmizí🙂, ale přijde mi, že tak 80% holek ovulku předpoví.

evamik
17. dub 2008

Elen, no tak to je fakt zajímavý! 😒 Já je používala na začátku "snažení", ale teď už na to kašlu... 🙂 Zvl. když chodím skoro každý měsíc na utz a vím díky tomu přesně, kdy mám ovu...

elana
17. dub 2008

No to víš, že jo, to je lepší. Já už je taky jen dopoužívám ty, co mám a pak na ně prdím, je to škoda peněz.

kapunka
17. dub 2008

no,mě ukazovaly dva dny uplne neviditelnou druhou čárku, přitom podle UTZ bylo prasknutí folikulu na spadnutí /22mm/ a dneska jinej test/citlivější ukázal jasné // takže kdy teda ovu bude nebo byla nevim... 🙄

adellaide03
18. dub 2008

Ahojky dnes tu nikdo není?

vendulka
18. dub 2008

ahojky, dneska asi ticho po pěšině...já tu budu kolem 17 kdy jde manža na fotbal 😎 ,tak čekám,že se to tu rozjede 🙂

adellaide03
18. dub 2008

Taky v to doufám 🙂

ivana98
18. dub 2008

ja mam s ovu-testami dobru skusenost - vid graf http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/845...
to zaznacene + znamena rovnako silne // na ovu teste (iba vtedy sa povazuje za pozitivny)
a tie dva negativne - boli slaba druha /. ostatne dni mi neukaze nic.
takze ovu bola u mna naozaj v priebehu 24-36 hodin po pozitivnom teste a bt to pekne potvrdila 😉

vendulka
18. dub 2008

ahojky, tak to může vypuknout velkej pokec, je tu ěnkdo?

kapunka
18. dub 2008

takže když jsme měla včera ráno // tak ta ovu probíhá? mám totiž pocit, že ne..podle toho že není žádný hlen a čípek mi přijde tvrdý...

andelka
18. dub 2008

Nemusí nastat všechny příznaky současně. Já mám dneska asi 1 den vyšší BT ale ovulka mohla být předevčírem,včera, dneska. Není jisté, že v den poslední nižší teploty je ovulka, může to být i den před nebo po. I vrchol hlenu může být před posledním dnem nižší teploty. Já jednou měla plodný hlen dva dny před poslední nižší BT.

elana
18. dub 2008

No, s tím hlenem Andělko souhlasím, mám ho taky...ale ta teplota, nevím nevím, hlen určitě může ovlivnit dost věcí, ale teplota se zvedne po ovulaci, když se prasklý folikul změní ve žluté tělísko, které produkuje progesteron. Pokud je tedy vše v pořádku, tak teplota se MUSÍ zvednout až PO ovulaci a to nejlépe skokem-říkám nejlépe, ne každé to skočí, někomu to leze, ale doktoři to někdy hodnotí jako nedostatečnou funkci žlutého tělíska a nasazujou na to progesteron umělý. Nechci se s Tebou přít, ale vždyť to je přece princip měření, bylo by špatný, kdyby někdo spoléhal na to, že má po ovu a ono nebylo, když to lidi používají i jako antibabymetodu.

Tvrdý čípek bez otvůrku taky není dobrý, kudy by spermie dovnitř pronikaly? Proto je během MS a během doby ovu měkký a s otvorem, aby to, co má jít dovnitř či ven, jít volně taky mohlo🙂

Kapunko, Ty neměříš? Teplota by Ti napověděla, co se v těle děje...jinak ovu je proces okamžitý, neprobíhá den, dva🙂, ale sekundu, dvě🙂

andelka
18. dub 2008

elana: třeba my to používáme jako antibaby 😉 To jsem si nevymyslela, právě jsem se vrátila ze školení STM, taky jsem se divila a bohužel jsem si nezapamatovala jak je to možné, ale prý je to tak (dokonce 50% má ovu poslední den nižší a 50% první den vyšší) asi jsou ještě věci, které nejdou dost dobře zaznamenat. Proto se tvrdí, že největší šance na těhu je od 2 dnů před posledním dnem nižší BT do 1 dne po. 🙂 Vajíčko nevydrží ani 24 h, v podstatě je zázrak se trefit. Celý ten proces je zázrak.

vendulka
19. dub 2008

tak to vypadalo, že dneska bude pěkně,ale přihnala se k nám pěkný bouřka 😠

vendulka
19. dub 2008

snad bude zítra pěkně,chci razit na výlet,asi na nějaký hrad či zámek 😵

mabe
19. dub 2008

Ahoj vendulko, jojo, prsi a prsi. Dneska jsem chtela jit na kolo. Budu muset pockat na zitra. 😉 Jinak jsem z jine diskuze, ale nakoukla jsem. 😉 Jsem taky ve stadiu snazeni, ale uz jedno tehu mam za sebou (10tt zamlkle tehotenstvi pred rokem). Snad se brzo zadari. 😉

slzicka
19. dub 2008

ahoji holky co pomaha nejlip proti nevolnosti`??? Dneska mi je fakt spatne a nevim co s tim asi nic ze``??

elana
19. dub 2008

Andělko, nevím, prostě to popírá vše, co je logické a proč se BT měří, zvyšuje ji progesteron, jediný termogenní hormon v těle a ten NENÍ (opravdu není, na rozdíl od estrogenů, které neprodukují jen vaječníky, tak progesteron produkuje pouze ž.t.), dokud není žluté tělísko a to není, dokud neprdne folík, tj. dokud nedojde k ovulaci. Jiná věc je, že ne každému to skočí, to je jasný, ale prostě se mi to vůbec nezdá s tím, že by se někomu (natož polovině) zvedla BT ještě před ovulací. No, to je jedno🙂, každopádně Vám přeju, ať Vám to teda i s těmito skutečnostmi funguje coby antibaby tak dlouho, jak si budete přát 😎

Slzičko, pomáhá asi jen čas🙂...bane, zkus to, co se normálně doporučuje a potom už holt opravdu jen vydržet. Doporučuje se při nevolnosti popíjet studenou kokakolu, nevstat z postele, dokud do sebe nedostaneš suchar a vyzkoušet zázvorová lízátka, prodávají se v lékárně přímo pro těhotné, někomu pomáhají, někomu ne. Hodně štěstí a vydrž, za pár týdnů to bude pryč.

nanda
20. dub 2008

Ahoj holky-ja jsem u Stepanka otehotnela nahodou.2roky jsme to zkouseli a nic,chodila jsem k leciteli,na kineziologii.pak jsme se rozhodli ze se vezmem a ja jsem jeste zhubla 10kg.Proste jsem na mimi zapomela a svatba byla 25.4.2003 a ja jsem v pondeli 21.4.2003 na velikonoce zjistila ze jsem tehulka 😀 😵 😵 😵 .takze jsme se brali a Stepanek uz byl vlastne na svatbe 😀 😝 😀 😉 😉 .Tak asi fakt se na to moc neupinat ale ono se to keca ja vim no ☹ 🙂 😉