Kdy jste otěhotněly po vysazení antikoncepce?

amartina
22. zář 2006

Ahojky holky,
jsem tu dnes poprvé. S přítelem bychom chtěli miminko, HA jsem vysadila v červenci, chtěla bych od vás vědět, za jak dlouho se Vám podařilo otěhotnět po vysazení HA, užívala jsem ji cca 5 let.
Díky moc Martina

katerinkaaa
13. kvě 2008

No to rozhodnuti je na me ale ja si proste nevim rady. Ve vztahu nam to klape uplne skvele ale ty moje pochybnosti. Promluvit si s nim o tom no tak to nevim rict mu milacku potrebuju s tebou mluvit, vis ja si myslim ze si mi byl neverny a ne jednou nee nee tak na to nemam. Asi to v sobe hold budu muset drzet a trapit se tim dal.

effi
14. kvě 2008

katerinkaaa-ahoj, pracuju jako terapeutka, pokud to chces/potrebujes vyresit pisni do IP..

slzicka
17. kvě 2008

ahoji hooolky prosiim zacalo me bolet v krku zatim ne moc ale asik budu nemocna. Chtela jsem se zeptat jestli muz pit hermankovej caj?

petreva
17. kvě 2008

Slzička, zdravím tě, jak se daří? Jak zvládáš školu? Je ti ještě nevolno? Často jsem četla tvoje řádky a držím ti palce, aby dopadlo vše tak jak má. Nechtěla bych ti poradit špatně, ale myslím si, že heřmánek můžeš. Vždyď se dělají heřmánkové čaje i pro miminka, tak to tomu v bříšku vadit nemůže. Samozřejmě s mírou. A klidně i nějaké dezinfekční pastilky, působí lokálně, víš. Tak ať se brzy vystůněš. 😉

slzicka
18. kvě 2008

petrava: jj mame se celkem dobre. Skolu zvladam zatim dobre na individual pujdu az od pristiho skoliniho roku ale asik jeste pujdu asik tak na 2 mesice potom do skoly jeste uvidim. No nevolnosti trochu ustoupili ale jeste se kolikrat dostavi ale uz se do da doooocela zvladat. Ted me akorat chytl v patek strasne zaludek tak jsem se bala aby se nestalo nic malymu mela jsem s zaludkem problemy delali mi i tu kameru a ted me to nejak zase chytlo ale to je pokazky kdyz se mi prekyseli zaludek tak jsem to mela asik z dzusu co jsem pila ve ctvrtek vecer a sklenicku rano. Ale k doktorovi si urcite radsi zajdu. Mno a ted do toho jeste ta nemoc tak lezim v postylce piju caj s medem a citronem. Hermanek si asik dam jeden hrnicek. Zeptam se zitra doktora co muzu brat a uvidim. Jinak dekuji moc 🙂

slzicka
22. kvě 2008

ahoji chtela jsem se jeste zeptat jestli muzu mit pri porodu a po porodu gelove nehty? diky moooc

ywushka
8. črc 2008

Ja holky porad premyslim nad tim...jestli je vubec mozne otehotnet jine dny-treba po ovulaci??
Ja jsem zjistila ze vzdycky ovu promarnime-!HA mam vysazenou pul 7 mesicu a porad nic!Femigard taky uzivam (jeste ne ani mesic)...ale uz jsem mela mit menzes....ale ma uz jeden den zpozdeni!A ja jsem myslela ze kdyz budu uzivat femigard tak se mi ten ciklus upravi!Tak ja uz fakticky nevim:(

elana
8. črc 2008

Ywushko, chtít otěhotnět bez ovulace je jako myslet si, že to půjde bez spermie🙂 Naprosto totéž, sorry. Při ovulaci se uvolní vajíčko-ženská pohlavní buňka a životnost má jen cca. 24 hod přičemž se udává, že skutečně oplozeníschopné je ještě o polovinu té doby méně. Takže nedá se nic dělat, ale líp časovat styky...víc poradit nelze. Možno si to usnadnit, používáním ovu testů, měřením BT (než teplota skočí nahoru, tak se milovat ob den, ob dva)-tak je záruka, že spermie na vajíčko dostanou šanci počkat (protože ty jsou odolnější a v plodném hlenu, který tělo automatiko tvoří před ovulací, vydrží tak 2-3 dny, udává se i víc).

Hodně štěstí, dočkáš se🙂

ywushka
8. črc 2008

Jooo to jsem potrebovala vedet🙂Jsem sice zdravotni sestra....ale nejak si ani neuvdedomuju tuto problematiku!Chtela bych uz tehulovat....ale vuuubec to neni jednoduche🙂

elana
8. črc 2008

No, to máš pravdu🙂 Pro některé z nás je takový obyčejný lidský proces jako rozmnožení holt těžší, než jiné jako dýchání a tak😀

ywushka
8. črc 2008

Ja si porad rikam na co vlastne ta zenska uziva antikoncepci,kdyz lastne otehotnet neni vuuuuubec jednoduche:¨??🙂

elana
8. črc 2008

Jak se to vezme, ono to obecně v podstatě jednoduché je, ale ale ale😀

Když máš v průdušnici pecku, tak i tak zdánlivě automatický proces jako dýchání je najednou bojem o život🙂 A tohle vlastně taky, jen ty pecky se pokaždý jmenujou jinak a někdy ani jméno nemají😉

andelka
8. črc 2008

Jo jo, lidé dneska mají v rukou, kdy dítě nemít, ale kdy ho mít, to už bývá v rukou někoho jiného. Všude se v časopisech pro náctileté píše o tom, jak je důležité potlačit plodnost, chránit se, až to pak vypadá, že otěhotnět se dá, jakmile se na kluka jen podívám. Trochu mi chybí větší povědomí o problémech s početím, celkově o reprodukci. Vždyť ty holky, co berou antiko od 15 ani pořádně neví, co je cyklus a že existuje i nějaká ovulace, no to teprve ne.
Jo, spermijky vydrží při dobrých podmínkách klidně 5 dní, max. 7., takže nevěš hlavu,ywushka. 😉

elana
8. črc 2008

Andělko, ta první věta, tu zarámovat, svatá pravda🙂

Na druhou stranu, říkat holkám v 1D5cti, že když to do sebe budou cpát, nemusí za 10 let přijít do jinýho stavu sotva si vzpomenou, tak to bude jak házet hrách na stěnu.

Život je o prioritách a ty se mění, v 15cti je prioritou neotěhotnět a udělá se pro to cokoli...ve 30ti je to zas naopak🙂

andelka
8. črc 2008

No jo, no. Ale vždyť jsou i jiné způsoby ochrany, které nejsou tak umělé, které nemají vliv na fungování organismu, jemže na nich pojišťovny ani výrobci léčiv a doktoři tolik nenarýžují. Dneska stačí, že dojde k doktorovi mladá holka na prohlídku a doktor hned na ni, jestli si jde pro antiko. Antikoncepcí se "léčí" sposta věcí, největší sranda je, že když má holka cykly 27-35 dní, tak se "musí" léčit nepravidelná menstruace. Dyť je to blbost. Když menstruace je, ovulace taky, tak co chtějí léčit? Proč mají mít všechny ženy cykly 28 dní? Akné se dá taky léčit jinak. No, nevím, antiko je dobrá věc, ale v poslední době nějak ta posedlost ustává a víc se od ní ženy odklání. Moje dcera jednou nafasuje teploměr a tabulky a to bude její největší věno, bude znát své tělo, bude o něm vědět víc než doktor a bude moct o něm rozhodovat sama. 😉

elana
8. črc 2008

Musím s Tebou souhlasit v tom, že boom HA už je asi opravdu za zenitem, masové užívání nějakých 30 let začíná ukazovat, že to není tak úplně košer, množí se intolerance vůči spermiím, které doktoři taky dávají do souvislosti s tím, že se ženy imunizují spermatem nějakých 15 let, než se rozhodnou počít dítě.

Nicméně s tím teploměrem pro dceru...nevím, k tomuhle asi musí každá holka dojít sama, jak chce plánovat své rodičovství a i když sama BT měřím (ač pro účel početí, jako tady asi většina bazalek) tak za sebe říkám, že je to náročný, že se mi kolikrát nechce, že mě to občas pěkně štve, i jen to sáhnutí pod polštář, svlečení kaťátek, měření, čekání...podstupuju to, abych dítě měla ale fakt si nejsem jistá, jestli bych chtěla takto začínat ráno co ráno nějakých 10 let😉 To je teda kondom mnohem lepší a záživnější😀

andelka
8. črc 2008

elana: Každý to máme jinak, mě to zatím neobtěžuje a pokud možno budu STM používat stále. Pro mně je zase absolutně nezáživný kondom. 😉 brrr,fuj 😀 No u nás se o těchto věcech bude mluvit asi trochu jinak, nevím, jako katolička holka asi nebude mít na výběr. Ne, to je vtip. Budeme se snažit, ale nakonec si to stejně rozhodně sama. Kdo ví, kde antikoncepce v tu dobu bude. a třeba ani dceru mít nebudu. 😉

elana
8. črc 2008

Andělko, já jsem taky katolička, ale tohle mám prostě přebraný jinak🙂 Já vím, že je spousta přirozeného na přirozené metodě, ale mně na ní přijde taky spousta nepřirozeného, např. odpírání si styku tehdy, kdy je žena přirozeně pro muže nejkrásnější, nejžádoucnější a kdy je přirozené puzení k milování největší z celého cyklu🙂 Takže toliko k tomu. Ale mám pocit, že už jsme spolu o tom mluvily a prostě to máme zařízené jinak, Ty zatím měříš pár měsíců, uvidíš sama, jak bavit Tě to bude za 2 roky nebo za 25 let, či kolik reprodukční doby Ti ještě zbývá🙂

andelka
8. črc 2008

elana: Přirozená se jmenuje proto, že je založená na sledování příznaků plodnosti, které se přirozeně vyskytují. Občas se to blbě chápe. Jo jo, je to krásně nachystané, všechno nahrává plození. 🙂 Ale když my nechceme. 😀 Nemysli si, taky máme něco v záloze, kdyby to na nás "přišlo" zrovna v plodných dnech, ale zatím jsme to nepoužili. 😉 Možná k tomu časem dojde. Možná už jsme o tom mluvily, ty měříš jak dlouho? Víš, já trochu počítám s tím, že až budu mít naměřeno hodně, tak prostě pojedu podle pravděpodobnosti a podle hlenu, že nebudu měřit. No uvidíme. Reprodukční doby mi snad zbývá ještě dost, i když člověk nikdy neví. Zatím mi biologické hodiny tikají, ale ne silně, tak jsem v klidu. 😉

ajinka24
9. črc 2008

Ahojky holky chtela jsem se zeptat kolikaty den po menstruaci bych mela mit ovulaci kdyz 5.7.08 jsem to dostala
predem vam moc dekuji za odpoved!!! 😅

andelka
9. črc 2008

ajinka: V podstatě kdykoliv. Teoreticky 18.-22.7., ale to jen orientačně. Každá holka má ovu jinak.

elana
9. črc 2008

Ajinko, to se nedá ani náhoddou říct, učebnicově a ukázkově bys ji měla mít 14. den cyklu, tj. 19.7. Kdybysme ale takhle fungovaly všechny, bylo by tak o 30% dlouhodobých snažilek míň-ona si ovulace dělá ráda co chce a chodí v různém rozmezí, v průměru tak od 9. do 25.DC nejsou ale výjimky holky s dřívější i pozdější. Záleží jak máš dlouhé cykly.

Andělko, měřím od října a jak píšeš s tou pravděpodobností-to je právě to...já žila v domnění, že moje třicetidenní cykly znamenají taky ovulaci cca. 15.DC...ale už jsem naměřila během té doby ovu 6.DC, 11.DC, 12.DC, 15.DC, 17.DC i 23.DC, přičemž adekvátně tomu se mi zkracuje nebo natahuje LF, takže neměřit, fandím si, měře vidím, že v tom má moje tělo pěkný guláš😀

andelka
9. črc 2008

elana: No, ale 14DC má ovu jen 14% žen 😀 Fakt je to individuální.
Jo, tak to ti teda dělá tělo psí kusy. No já zatím celkem funguju dobře, ovu 17-20DC a cykly 29-31 dní. Ovšem rozmezí ovu 6-23DC, to je síla. Takže to vypadá, že asi budu měřit pořád. Naštěstí je to jen půl měsíce vždycky. No uvidím. Myslím, že když se to pojme jako součást životního stylu, tak to půjde. Někdo každý den slupne tabletku, někdo chodí co 3 měsíce na injekci, no a já budu měřit. 😀

strouzek
9. črc 2008

ahoj můžu se přidat?ty jo jen 14% žen?? to je mazec tak to já jsem v těch% taky cyklus 27 dnů a ovulka jak hodinky 14 DC

elana
9. črc 2008

Andělko, dyť já vím🙂 proto jsem to psala, že ta otázka od Ajinky byla skoro absurdní🙂 Kéž by to tak fungovalo, to by se to snažilo.

Stroužku, gratuluju😀 Mně by bylo jedno, kdyby byla ovulka jánevím 6.DC nebo 26.DC ale PRAVIDELNĚ😀 takhle se to fakt nedá🙂

andelka
9. črc 2008

elana: No však já taky hned reagovala, že ovu může být kdykoli. Pěkně si ten organismus s náma hraje, co? Mně by se zas líbilo mít ovulku dřív. 😅 Prosím tě, někde jsem se tě ptala, jestli je na ty moje problémy (plodný hlen a krátká LF) lepší maliník nebo kontryhel, nebo je nějak zkombinovat, když maliník se může jen do ovulky. Nevíš to náhodou?

andelka
9. črc 2008

strouzek: Jsi výjimka co potvrzuje pravidlo. 🙂

andelka
9. črc 2008

elana: Já jsem schizofrenik, co? Ta témata se mi už pletou. díky za všechno. 😉

strouzek
9. črc 2008

asi jo. holky já má cyklus normální oproti jiným holkám co maji cyklus i 40 dnů a i tak mi to přijde jako věčnost. to je furt čekání na ovulku pak na mrchu nebo testování.mě to jednou zabije

elana
9. črc 2008

Andělko teď jsem Ti psala do té diskuze (celou dobu jsem ji totiž hledala😀)-je to o problémech s vysazením HA🙂...na plodný hlen je určitě lepší ten maliník, kontryhel "jen" zlepšuje růst sliznice a celkově rovná hormony, takže u Tebe bych zkusila první půlku cyklu maliník A kontryhel a po ovu JEN kontryhel. Já to tak taky pila, dá se to. Kontryhel 2x denně, maliník 1x šálek. Akorát s kontryhelem jsem přestala-sice mi hezky rostla sliznice a MS byla lepší, ale strašně dlouho jsem po ní špinila☹ má to málokdo, ale mně nějak nesedl☹