Kdy jste se začaly snažit po revizi?

atomovekotatko
5. zář 2017

Ahoj 🙂
Chci se zeptat, kdy jste se zacaly snazit znovu o mimi po revizi?
Mam ted prvni ms od revize a chteli by jsme to zkusit hned. Je tu nekdo, kdo to tak mel a dopadlo to dobre?
Nebo je na to brzo?

g_m
5. zář 2017

@atomovekotatko To ti nikdo nezaručí, jak to dopadne nebo jestli se to povede. Půlka mamin ti řekne, že vše super a neměli problém a druhá půlka může mít jinou zkušenost. My se začali snažit po 3. ms, nemínila jsem nic riskovat a nervovat se, jestli je sliznice dost velká a jestli se nebude opakovat předchozí scénář. Ale u mě třeba první porevizní ms byla hodně slabá a měla bych strach, že po takovém zákroku není tělo ještě připravené. Nakonec jsem stejně otěhotněla až po půl roce ;)

ejmate
5. zář 2017

@atomovekotatko Mě čeká revize tenhle týden ☹ Doktorka mi řekla, že pak necháme dva cykly a můžeme se zase snažit. Tak uvidím co bude no.

janapetrvalska
5. zář 2017

Min po druhe menstruaci , to jde vydrzet , nez pak se sesypat jit na druhou revizi at chcete nebo ne Vas zasahne a zacnete pochybovat , ja jsem po jedne revizi a poslechnu doktorku na slovo a muzu pak rict tim to nebylo ze brzy .. nebo si reknu hurraa vse ok , rozbodne si nechci rikat ty kravo mela si vydrzet ted to mas co bulis .. muj nazor..je to risk, nesla bych do toho

dominikaromanova
5. zář 2017

@atomovekotatko,

tak nám všichni říkali, že počkat alespoň 2 MS. Být Tebou, počkám, nic Ti neuteče. Chápu, že touha je silnější než Ty, ale opravdu to vydržet jde. Přeji hodně štěstí.

alena2109
5. zář 2017

mě říkali v nemocnici i moje gyne. min 3 měsíce, myslím že tohle by se nemělo uspěchat. Je to velká zátěž na psychiku, mě hrozně pomohlo být ty tři měsíce sama ze sebou, chodila jsem cvičit, věnovala se práci, svým koníčkům bavila se... a poté jsem otěhotněla hned po uplynutí lhůty 🙂

andysek2512
5. zář 2017

@atomovekotatko me ma dr(dokonce teta) rekla ze je dobre pockat 1 nebo.2 ms , no ja hned po prvni ms otehotnela a mam uz 18m chlapecka🙂 tehotenstvi vse ok🙂 byla jsem teda od 30tt trochu otevrena, tak me strasili předčasným porodem, no pak zas mi rikali ze nakonec budu snad prenaset:D a rodila jsem 5 dni pred terminem🙂

jipe
5. zář 2017

v nemocnici mi řekli počkat dvě MS, moje dr. počkat 3 - 4 měsíce, po druhé Ms jsme se přestali chránit, 4. už nepřišla

vendelinka08
5. zář 2017

Mam tyden po revizi...dnes jsem na kontrole vyfasovala atb...pocinajici zanet. Takze ja osobne se prve dam do poradku a urcite pockam minimalne 3 mesice..spise i dele. I kdyz mi roky pribyvaji...ale take si nechci pak vycitat ze jsem mela pockat. Mela jsem ut sliznici hodne velikou a zakrok tedy o to vetsi. Takze uvidim jak mi telo bude fungovat a pak to necham na prirode. Ted se budu venovat sobe abych se na to pripravila...

atomovekotatko
autor
6. zář 2017

Diky vsem za odpoved 😉

ejmate
6. zář 2017

Můžu se jen zeptat trochu mimo otázku zadavatelky? Jdu na revizi v pátek ráno. Prosím vás jak to probíhá bezprostředně po zákroku? Povezou mě někam na pokoj a tam budu do večera nebo jak dlouho? A krvácely jste po zákroku?

neria55
6. zář 2017

@ejmate já byla na revizi v lednu...probíhá to vše rychle. Zákrok cca 10min v celkové narkóze, vzbudíš se na dospavaku, pak tě převezou na pokoj a pokud nebudeš mít nějakou komplikací tak u nás je to tak že podepíšeš papír a kolem 18h (přijela jsem do nemocnice na 9h) si pro tebe může někdo přijet. Pak do 14 dní kontrola u svého gyndare. Po zákroku se nekrvaci, někdo jen špiní lehce. Já tedy nic. Ms přišla přesně za 6.tydnu. A jediná bolest byla jak jsem se vzbudila na dospavaku, taková celkem lehká, sestra se hned zeptá jestli chceš něco od bolesti 🙂. Pak jsem už celou dobu byla bez fyzické bolesti, ta psychická byla horší.... Nicméně držím palce při dalším snažení. My na to vlitli po první ms a zadařilo se 5cyklus. 🍀

ejmate
6. zář 2017

@neria55 děkuju moc

andysek2512
6. zář 2017

@ejmate ja tedy po zakroku normalne krvacela🙂 a u nas pousti druhy den rano🙂

jipe
6. zář 2017

@ejmate mně řekli, že mě budou budit na sále, ale asi si to nebudu pamatovat,přismyslech jsem se probrala až napokoji. Já šla na zákrok večer, pustili mě druhý den po poledni. Já teda špinila až mírně krvácela cca 10 dní, MS přišla už po 4 týdnech od zákroku. Bolesti jsem neměla

ejmate
6. zář 2017

takže když vás přivezou ze sálu, tak jste si vzaly vložku/tampon? Já bych se nerada probrala v "louži" krve... :-/ nebo jste nějak "zatamponované" ze sálu? Já vím, že se ptám jak blbec, ale v nemocnici jsem byla jen jednou a vůbec netuším co a jak... :-/

vendelinka08
6. zář 2017

Po zakroku mi dala sestra tu velkou vlozku a pak uz jsem si vzala svoji. Jsem tyden po zakroku a bez vlozky byt nemuzu...stale spinim. Vcera jsem byla na kontrole a dostala atb...zacal se mi rozjizdet zanet. Jinak bolesti jsem nemela...jenom me strasne bolela zada a pak uz bricho..ale to diky tomu zanetu. Zadny brutalni krvaceni se nekonalo. Jinak me delali revizi kolem pul 10 dopoledne a domu me pustili az druhy den. Tady to tak delaji. Alespon si odpocines. Fyzicky dobry..psychicky to bylo horsi....jste ze uz skoncily prazdniny a nemam cas na to myslet. Tak se drz..take jsem se toho strasne bala. Vsichni na me byli hodni a na sale jsem se proste rozbrecela jak to na me dolehlo v plne sile.

jipe
6. zář 2017

@ejmate jj,taky jsem se probrala s poporodní vložkou mezi nohama

janapetrvalska
6. zář 2017

Brali me ve 12h, nyla jsem nachystana v kosili a pod sebou tu nepromokavou podlozku. odvezli na sal, tam se preleze na kozu, uspi, za pul hod jsem byla na pokoji kde me budili. Hodinu a pul po operaci ani kapka vody jidla nic, a meri vas pristroj srdce , po te hodine a pul donesou hrnec se sladkym cajem, ten jsem vychlampala v sekunde, odpoji od pristroju a muzete se okoupat . Po operaci vam daji tak na volno vlozku mezi nohy+ podlozka ( tu hodinu jsem jeste dost krvacela) holt musite vydrzet, po sprse bylo vse ok. Pak uz jen spineni a po 4h od zakroku domu. Druhy a treti den ani spineni nic. 4 den jsem zacla trochu spinit, bez intimky to nejde. Nejaky 8 den jaky by utlo a je klid , uz jen nazloutly hlen, dnes kontrola po 14dnech od zakroku, a pry uz to je takovy ten zahajovovaci proces. Behem toho prvniho tydne se setre , jakmile jsem se neuhlidala a musel auklizet zamota se hlava a zbytecne boli bricho, a hlavne muzete se tozkrvacet coz taky neni dobre. Na kontrole uz videla jak mi toste sliznice a vajecniky uz zacinaji take fungovat jak maji.. kazda jsme jina ale zaklad prvni tyden odpocivejte, pokud budou nejake extra bolesti k doktorovi jinak se nemusite niceho obavat. Ja to mela uplne v pohode. Vzali me ten den co mi doktorka oznamila, ze mimi uz neni, je lepsi na zakrok hmed, nebude cas se litovat nebo strachovat, kazdopadne uz to tak musime brat a byt fit i po psych str at se brzy po te izi zadari ..

janapetrvalska
6. zář 2017

@janapetrvalska hrnecek caje - oprava :D

jipe
6. zář 2017

@janapetrvalska s tím šetřením souhlasím, já jsem druhý den po propuštění najela na normální fungování se synem a začala jsem pak víc krvácet a hlava se mi motala tak, že jsem myslela, že sebou seknu

dominicek11
6. zář 2017

Já jsem byla na revizi v červnu. Nastoupila jsem do nemocnice o půl sedmé ráno. Sepsali se mnou papíry. O půl 10 mě vezli na sál. 2 hodiny jsem musela ležet na pokoji, pak mi dali polívku. Pustili mě ještě ten den v 17h, dali nám ještě večeři. Menstruaci jsem měla 40 dní po revizi. Doktorka mi řekla, že se můžeme snažit po druhé ms. Včera mi skočila druhá ms, tak se těším a doufám, že už se zadaří a na Vánoce budeme moct oznámit, že nás bude víc. 🙂

atomovekotatko
autor
6. zář 2017

@ejmate zakrok delali rano a pustili me druhy den rano. Vlozku vam daji uz na sale. Tampony rozhodne nepouzivejte kvuli infekci.
Jinak ja krvacela trosku ten den. Pal 2 dny spinila a 3 dny krvacela. Ms prisla nornalne po 26 dnech jak mi chodila

vendelinka08
6. zář 2017

Takze po revizi muze prijit ms cca za mesic? Pokud telo bude v poradku? Kdyz mam cykly cca 32 dni? Mam to pak pocitat ode dne revize? Je mi jasne ze to tak nemusi byt...spise teoreticky, a ovulace muze byt take? Nemam s tim zadnou zkusenost tak nevim jak to mam vlastne ted brat. Jako sestinedeli nebo jako menstr cyklus.

atomovekotatko
autor
6. zář 2017

@vendelinka08 me mudr rikal,ze by to melo prijit jako tvuj cyklus. Cili jestli ty mas 32dni tak by to melo prijit takto. Ale nemusi. Muze prijit az po sestinedeli
A ovulace si myslim ze byt muze,jelikoz dost castu ctu ze hned v sestinedeli na to vlitli a bylo to tehotenstvi

ejmate
6. zář 2017

Moc vám všem děkuju, už jsem klidnější, když vím, co se tam bude dít.
Také vám všem držím palce, aby se brzy zadařilo znovu 😉
Ještě jednou díky 🙂

jipe
6. zář 2017

@vendelinka08 taky si myslím, že spíš jako cyklus, u mě to odpovídalo...ale tělo může být různě rozhozené

ejmate
8. zář 2017

Tak to mám za sebou 😉 Tak snad nám to všem vyjde příště 🙂

vendelinka08
8. zář 2017

@ejmate vyjde...neboj...verim..ze ano a hlavne verim tomu...ze to bude v poradku a cele tehu si budu zase uzivat...tak jako u kluku. A jak se citis?

ejmate
10. zář 2017

Doufám že jo. Už aby uplynula ta "čekací" doba a zase jsme mohli začít zkoušet. No myslela jsem, že to bude horší. Břicho už dneska skoro necítím.

petulejan
11. zář 2018

@ejmate já šla v 11 na revizi,pak mě převezli na pokoj a večer jsem je uprosila že chci domů. Musela jsem slíbit,že budu ležet,což jsem dodržela. Krvácení samozřejmě je. i bolest byla šílená,ale dali mi kapačku,něco na bolest a už jsem necítila vůbec nic. Přeji hodně sil.