Kdy proběhla ovulace?

eleanora00
2. srp 2023

Ahoj Všem 🙂

už se nějakou dobu snažíme o miminko. Co se týče ale ovulace a bazální teploty, tak jsem nováček a začala jsem si to poznamenávat.

Každé ráno si měřím bazální teplotu a večer dělám ovulační testy. Podle testu mi však přijde, že ovulace proběhla jindy, než podle naměřené bazální teploty.

Mohla bych Vás poprosit o radu?

Děkuji moc

lencaa11
2. srp 2023

@eleanora00 hlavně ovu test se by se měl dělat 2 krát za den dopoledne a pak večer třeba jinak ovu test je pozitivní ale je to ukazatel hormonů ne záruka ovulace na 100 % a TT máte moc brzo já bych jen měřila teplotu a milovala se podle chuti a test v den Ms vyzkoušet

eleanora00
autor
2. srp 2023

@lencaa11 děkuji za rychlou reakci. Řídila jsem se návodu na ovu testech, kde psali bud ráno v určitém časovém rozpětí a nebo večer v určitém časovém rozpětí. Podle ovu testu chápu, že ovulace proběhla 27.7., ale podle teploty to tak nevypadá. Tak jsem z toho jelen :D

lencaa11
2. srp 2023

@eleanora00 ovu podle testu teprve proběhne 12-48 h od testu a taky nemusí víc bych se koukala na teplotu ta je víc jistější

eleanora00
autor
2. srp 2023

@lencaa11 na internetu jsem se setkala s více čísly, které poukazují na ovulaci. Jaká hodnota/ jaký stupeň bazální teploty poukazuje na ovulaci? omlouvám se, že se tak blbě ptát.

lencaa11
2. srp 2023

@eleanora00 měla by bejt teplota 3 × po sobě vejs než 6 měření před tím ale zas je to individuální a každá žena to má trochu jinak +- tu teplotu a hlavně asi víc vám řekne něco o cyklu když si budete merit cca aspoň 2-3 měsíce aby jste měla přehled ...

misha31
2. srp 2023

@eleanora00 bazalni teplota se musi merit vzdy ve stejny cas za uplne stejne situace - nevstavat, teplomer prichystany u postele. Takto to vubec nema vyznam

lilian2111
2. srp 2023

Já mám třeba pozitivní ot v den ovulace, což tak vypadá i u tebe. 🙂

bejuna29
2. srp 2023

stáhni si aplikaci fertiliy friend, nebo můžeš i na počítači a zadej si tam ty naměřené BT a ovulační testy a vyplivne ti to krásný přehledný graf a vyznačí i ovulaci... když tam zadáš dost podkladů, což BT a ovulační testy stačí, tak to celkem dost sedí. takhle psaný na papír, je to celkem nepřehledný na první pohled
a k tvému dotazu, jaká hodnota/jaký stupeň poukazuje na ovulaci, to není tak jednoznačně daný, prostě je spíš daná podmínka 3 vyšší teploty na 6 nižších teplot (tím se mmch řídí i ta aplikace)

bejuna29
2. srp 2023

a ještě k těm ovu testům...jakmile mi začne sílit druhá čárka, testuji 2x denně jednou dopoledne a jednou odpoledne, protože někdo má vrchol LH velmi krátký a na testu ho třeba nemusí zachytit, pokud testuje jen 1x denně....

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru