Ovulační testy. Myslíte, že proběhla ovulace?

deliba
5. čer 2020

Ahoj holky, ovulační testy si dělám poprvé. Myslíte, že podle těchto testů ovulace proběhla? Nebo vubec?

Dekuji moc za rady,

Silva

jaja01k
5. čer 2020

@deliba Podle testů bych řekla, že ovulace nebyla. Které dny cyklu jsi testovala?

deliba
autor
5. čer 2020

Tři dny po skončení MS - pak každý den

ruzova_pastelka
5. čer 2020

Testy jsou nespolehlivé, musíš mít štěstí, abys testovala přímo během ovulace (to je pár hodin), aby ti to zachytily. Testovala jsi mimo ovulaci, ale o tom, jestli proběhla nebo ne, ti to nic neřekne. Mohla jsi např. testovat ráno a ovulovat odpoledne a testy by pak vypadaly přesně takhle. A naopak ani pozitivní ovulační test není zárukou toho, že ovuluješ. To už je lepší měřit si teplotu.

deliba
autor
5. čer 2020

@ruzova_pastelka Aha, já jsem všechny testy dělala ráno. Děkuji za názor 🙂 Doktor mi řekl, abych zkusila testy, já v to stejně moc nevěřím..

nat
5. čer 2020

@deliba jestli mohu doporucit,lepší je měřit Bazální teplotu 🙂 Já dělala testy nepoznala ovulaci a podle měření bt super a otěhotnění hned 🙂

ruzova_pastelka
5. čer 2020

@deliba Tak to bych i uvažovala nad změnou gynekologa. Pokud si to s ním řešila, tak ti mohl nabídnout sledování růstu folikulů ultrazvukem. To je asi jediná fakt spolehlivá metoda. Můj se při zmínce o testech smál a říkal, že jsou to vyhozeně peníze.

hasara33
5. čer 2020

@deliba ahojky, já tedy nemůžu úplně souhlasit s výše uvedeným, protože já mám s testy ty nejlepší zkušenosti, ovulaci vždy ukázaly, ALE testovala jsem vždy v odpoledních hodinách (vidím, že píšeš, že si testovala ráno což může být právě ta chyba). Příští cyklus zkus testovat třeba mezi 14-18 hodinou, to je, dle mě, takový ideální čas 😊 jinak v návodu máš přímo doporučeno netestovat ráno a po 10 hodině večer pokud si dobře pamatuju 🤔😉

anetttie
7. čer 2020

Ahoj holky myslíte že ovulace proběhla?

lenickamimi
7. čer 2020

@anetttie myslím že už ano, toho 2.6 byl test nejsilnější 👍

anetttie
7. čer 2020

@lenickamimi děkuji za reakci ovu. testy mám poprvé tak se v nich nevyznám

lenickamimi
7. čer 2020

@anetttie no to já používám jen digitální ovu test, je maximálně spolehlivý, akorát je dost drahý no 😤

lenickamimi
7. čer 2020
hasara33
7. čer 2020

@anetttie ahoj, můžu se jen zeptat, ten test z 2.6., v kolik hodin si testovala? 🙂

anetttie
7. čer 2020

@hasara33 ahoj no nějak dopoledne kolem desáté

hasara33
7. čer 2020

@anetttie myslela jsem si to 😉 pokud to nevyjde tak příští ovulaci testuj spíš v odpoledních hodinách, nejlépe mezi 14.-18.00 😉 ona totiž čárka z 2.6. není úplně výrazná, jak by měla být, ale to je právě tím, že si testovala dopoledne ..kdybys testovala odpoledne tak bude výraznější 🙂 jinak ovulace určitě proběhla 3.6. 😉

anetttie
7. čer 2020

@hasara33 já testovala dopoledne protože jsem měla odpolední 🙂

hasara33
7. čer 2020

@anetttie chápu 🙂 každopádně když to bude možné tak testuj raději odpoledne 😉

anetttie
8. čer 2020

@hasara33 ano děkuji 🙂

julia00
1. črc 2022

@deliba ahoj, mala si vtedy ovulaciu?