Kdy se začít snažit o druhé mimčo?

jozanemec
11. únor 2015

Ahoj ženy už delší čas uvažuji jak nejlépe naplánovat co asi ani nejde.Mám ted ještě do září antikoncepci a pak se začnem sanžit o druhé mimčo.Zádrhel je ale v tom,že musím otěhotnět nejdéle v lednu aby mi to navazovala na práci a tím pádem potom na nárok na mateřskou.Přemýšlim zda si mám nakoupit už nějaké vitaminy třeba v srpnu ale prášky to asi přebijí ten účinek.Na Pepíčka jsme čekali 9 měsíců tak se bojím.Jak byste to řešily vy?

alen_ka
11. únor 2015

no a proč to nezačít zkoušet dřív? je to druh antikoncepce, který nejde přerušit?

terezapetrova
11. únor 2015

Vysadila bych antiko hned, nikde přece není psáno, ze ji musíš dobrat pokud jde o prášky.. 🙂

guinea
11. únor 2015

Přesně tak, vysaď antikoncepci hned. Jestli jsou to ty podkožní tyčinky, nech si je vyndat. Jinak budeš zbytečně ve stresu, že máš na otěhotnění "málo času", a jak víme, tak stres tomu nepomáhá...

aklin
11. únor 2015

Ideální je vysadit antikoncepci hned. Ne každé se podaří otěhotnět hned po vysazení antiny. Píšu z vlastní zkušenosti 🙂

klaire22
11. únor 2015

Přikláním se k názoru také vysadit antikoncepci, co nejdřív. Akorát Tě to bude zbytečně stresovat, že máš na otěhotnění málo času a ten stres z toho ničemu nepřidá ☹
Za sebe doporučuji bylinky než umělé vitamíny, ale určitě je to věc názoru. Mě skvěle pomáhal kontryhelový čaj, ženské kapky od Grešíka a tinktura drmku 🙂 Tělo se krásně srovnalo, pak pomohli ještě ovu testy a miminko se brzy zadařilo, ale každá to máme jinak.

fillipepi
11. únor 2015

Já mám zase tu zkušenost, že jsem otěhotněla hned druhý měsíc po vysazení. Dokonce jsem četla názor, že po se pravděpodobnost otěhotnění zvyšuje, protože tělo je hormonálními výkyvy zblblé. Je to ale dost individuální věc. Každopádně čím dříve vysadíš, tím dříve se tělo "zregeneruje". Když jsem viděla, jak mi bylo po vysazení prášků krásně, zvažuji jiný druh antikoncepce.

rainbow_x
11. únor 2015

Vysadila bych hned, do září bych nečekala 🙂

katyxq
11. únor 2015

Vysadit HA hned, chránit se buď vůbec nebo jinak (ale jaksi není záruka, že so povede pak otěhotnět hned, tak snad se snažit radši dřív než později) a brát kyselinu listovou a vitamín B6 (obije HA ničí dost drsně)

kackarebicerova
17. únor 2015

Ja to vidim od 25 do30..pak muzes mit rizikovku...coz zeny po 30 mivaji....aspon tak mi to rekl doktor...a cim driv tim lip...nekdy se podari hnes a jindy cekas....ja se snazila rok a zadnou HA jsem nebrala....takze s chuti do.toho a po HA si hodne plodna