Kdy si můžu udělat těhotenský test?

bambulkamakulka
30. pro 2020

Zdravim. Chtela bych se zeptat, kdy si muzu udelat tehotensky test? Posledni MS jsem mela 14.12. a ovulaci 18.12., pohlavni styk byl den po ovulaci, kdy na ovulacnim testu byla jeste slabunka carka. Dnes je jeste porad 30.12. a me by zajimalo, kdy mi test nejdriv ukaze spravny vysledek. Tusim, ze z toho asi zase nic nebude a ja budu zklamana jako vzdycky, ale zvedava jsem stejne. Dalsi MS mam mit 11.1. a doufam ze nejsem jedina, kdo je takhle nedockavy. Ale i tak....zajima me, kdy nejdriv mi tehotensky test ukaze spravny vysledek, kdyz k oplodneni dochazi 24 hodin po styku. Je tady nekdo, kdo si test udelal driv a ukazalo mu to pozitivni vysledek? Je tady vubec ta moznost? 🤔🤔

stanulice
30. pro 2020

Opravdu 14.12 ? Byla MS , jelikož to nevychází ohledně ovulace .

misu8
30. pro 2020

@bambulkamakulka pokud ovulace byla 18.12., tak termín další MS určitě není až 11.1. To by byla moc dlouhá luteální fáze cyklu. Ta obvykle trvá 10 až 14 dní od ovulace. Pak dorazí MS. Tzn. někdy v nejbližších dnech by ti měla MS začít a test už by teoreticky mohl něco ukazat. 🙂

lachtanice86
30. pro 2020

@bambulkamakulka no určitě ti nevychází ty počty, tak těžko radit

bambulkamakulka
autor
30. pro 2020

@stanulice ano. Taky jsem necekala ze mam ovulaci tak brzo. Co mi bylo receno, tak ovulace prej byva nejak uprostred cyklu, nebo tak nejak. V lekarne jsem si koupila ovulacni test, kde jich bylo 7 a jeden jsem si preventivne udelala jak jsem prisla domu a byli tam dve carky. No a dalsi den rano jsem si udelala znovu a byla tam o neco slabsi, ale byla 🤔😉

bambulkamakulka
autor
30. pro 2020

Zde je fotka z toho dne...

lachtanice86
30. pro 2020

@bambulkamakulka vždyť ani jeden ten test neni pozitivní, tedy nebyla ovulace

stanulice
30. pro 2020

@bambulkamakulka máš ty testy ještě ? Jelikož ovulační fungují úplně jinak než tehu testy , u ovulačních ta Ryška co se bere jako pozitivní má bejt víc růžová než kontrolní ..

stanulice
30. pro 2020

@bambulkamakulka zlatíčko to není pozitivní ovu test :(

misu8
30. pro 2020

@bambulkamakulka aha, tak to nejsou pozitivní ovulacni testy. Obě čárky musí být stejně silné nebo ta druhá musí být silnější.

bambulkamakulka
autor
30. pro 2020

@lachtanice86 ale ano, druha carka tam je. Je slabsi, ale je tam

bambulkamakulka
autor
30. pro 2020

@stanulice mam je,ale ne u sebe 😒

stanulice
30. pro 2020

@bambulkamakulka to není pozitivní ovu test chceš ukázat pozitivní ovu test ?

lachtanice86
30. pro 2020

@bambulkamakulka ne, tohle se ale jako pozitivní nepočítá. Cetla sis návod?

bambulkamakulka
autor
30. pro 2020

@stanulice co tedy znamena ta slaba druha carka?

bambulkamakulka
autor
30. pro 2020

@lachtanice86 cetla...

lachtanice86
30. pro 2020

@bambulkamakulka ta druha čárka tam může být klidně cely cyklus ale neznamená to ze je ovulace

bambulkamakulka
autor
30. pro 2020

@stanulice jasne, jestli mate, rada se podivam

misu8
30. pro 2020

@bambulkamakulka ta druhá čárka se tam objeví slabě vždycky, v průběhu celého cyklu a nenaznačuje zvýšenou hladinu LH. Když se začne blížit ovulace, tak zesílí, až nakonec bude stejně silná nebo silnější než kontrolní. Pak teprve je pozitivní ovulační test.

stanulice
30. pro 2020

@bambulkamakulka sice půjčený z netu já už je nemám :( ale pomůže

lachtanice86
30. pro 2020

@bambulkamakulka kdyby si četla, tak víš, že aby byl ovulační test pozitivní musí být obě čárky STEJNĚ silné nebo ta druhá silnější a to tady proste neni

bambulkamakulka
autor
30. pro 2020

@lachtanice86 to taky vysvetluje to, proc mam pokazde dve carky, kdyz si delam ovu test

lachtanice86
30. pro 2020

@bambulkamakulka jistě, ja je mam taky cely cyklus ale kdyz ma dojit k ovulaci tak je to jako na té fotce u data 23.1

stanulice
30. pro 2020

@bambulkamakulka neboj já u prvního syna upřímně nevěděla co to ovu je :D takže každý se furt učíme . Ale upřímně si myslím že ti teprve ovu přijde 🙂

nagojka
30. pro 2020

@bambulkamakulka ta druha slabsi carka je tam uplne vzdycky...pokazdy kdyz si ten test udelas tak tam bude...

bambulkamakulka
autor
30. pro 2020

@stanulice dekuji. Hodne mi to pomohlo. Uvidime tedy pristi mesic zda se povede (coz pochybuju) v tomhle se moc nevyznam, a co mi rekl navod, tak prej 2 carky je ovulace...

bambulkamakulka
autor
30. pro 2020

@stanulice dobre, dekuju vam. Hidne jste mi pomohli a ja uz aspon vim, jak se mam zachovat a kdy si delat dalsi ovu test. Dekuju vam moc vsem

stanulice
30. pro 2020

@bambulkamakulka proč příští měsíc :o teprve ti ovulace přijde hlídej si ji .

lachtanice86
30. pro 2020

@bambulkamakulka ne v návodu je psáno ze ovulace je kdyz jsou carky stejně silné

bambulkamakulka
autor
30. pro 2020

@stanulice cimz padem mi ovulace vychazi na 5.1. Ted jsem to pocitala a pokud se mam tedy ridit tou fotkou, tak mam technicky za to ovulaci toho 5.1. 🤔 zacinam se v tom ztracet

stanulice
30. pro 2020

@bambulkamakulka podle mě si ovulaci měla 26.12-30.12