Knížka Tvoje dítě jako šance pro tebe. Doporučuji

brebruna
5. srp 2008

Ahojte snažilky. Jsem tu nová. Od června neberu HA a snažíme se o miminko.Sleduji, jak se mi začíná měnit můj život. Tím rozhodnutím jsou kolem mě najednou lidičky, kteří mi mají co říct, kteří sami dítě mají. Hlavně mám kamarádku, která má již 2 letého klučinu a bude v září rodit.Vedeme spolu rozhovory na téma porodu, výchovy, přístupu... a ty nás vedou dál... Přemýšlím o tom, jak se budu jako těhotná cítit, jak mě to změní, jak se chovat a co dělat, jak rodit a jak vychovávat... Inspirovala mě knížka Tvoje dítě jako šance pro tebe od Ing. Zdeňka Jordánové, kterou vřele všem doporučuji. Nejen doba po porodu, ale i způsob početí, reakce na zjištěné těhotenství, způsob porodu a vůbec všechno má vliv na naše budoucí dítě 🙂 a je dobré to vědět předem, přemýšlet...

smilers
5. srp 2008

campi drzim palce na ten utz, neboj dopadne to dobre 😉

meleri
5. srp 2008

Campi,

držím palce na ten ultrazvuk, at je hlavně miminko v pořádku! To pohlaví tak brzo nevím, jestli ti řeknou..ale možná že jo!

Lepší je nějaká knížka kde jsou praktické rady o těhotenství...nebo občas i časopis pro těhotné je fajn...
Ale na ty duchovní lidi pozor, oni jsou úplně mimo realitu.

bury
5. srp 2008

Ahojte.
Campi - teda po tom, co si napsala, bych si tu knížku fakt nekoupila. Ještě žes to napsala, jinak bych si tu knížku asi objednala.
Úplně mě to vytočilo 🙂 Jak někdo může psát takový kidy. Mám kamarádku, která má dvě velmi chtěné děti a prozvracela obě těhotenství od začátku do konce a pak mám kamarádku, která si pořídila dítě, aby si zajistila slušný alimenty, dítě jí moc nezajímá, hlavně že "vydělává" - a nezvracela ani jednou....

Opravdu mi to přijde, jak kdyby to napsal někdo ze sekty - takový až fanatický.... Jestli se paní Jordánová nevydává za brebrunu ...

Jsem snažilka a vím, že bych pro mimi udělala všechno a pokud to bude nutné nebudu se bránit ani umělému oplodnění a opravdu nemám strach z toho, že by moje dítě mělo být bez "energie"

Jinak Campi držím palce, ať je vše OK 😀

hanulik
5. srp 2008

Campi, neboj, dopadne to určitě dobře. 😉
K těm porodnicím. Před dvěma měsíci jsem měla vyvolávaný porod v Třebíči. Nemůžu si vůbec na nic stěžovat, přístup perfektní, všichni mi vycházeli vstříc. Naprosto souhlasím s janeyzelvicka , prostě se někdy tý přírodě musí pomoct a ne čekat, až se zkazí plodovka nebo odejde placenta.

poletucha
5. srp 2008

tak to je mazec, evidentne je to propagace knizky a zakladatelka tematu se tu uz neukaze,aby nam vysvetlila svuj pohled na vec 😀 ...skoda
janeyzelvicka-jee, drzim moc palce na zitrejsi porod 🙂 stejne je to pekny mit to takhle naplanovany, nez aby te to chytlo kdekoliv 😉

kristi
5. srp 2008

poletucha, taky si myslim,ze se neobjevi 😎 tim lip

bettyna84
5. srp 2008

Teda, to je síla...jen z příspěvků, co jsou tady mi přijde divný, že ta paní má sice nějakou poradnu, ve které má hodně dětí s problémy, ale to přece nemůže takhle zevšeobecňovat, však kolik dětí z umělého oplodnění jí do poradny nepřijde, protože prostě nemá problémy...to by śe přece muselo doložit nějakou srovnávací studií, jestli jsou děti z umělého oplodnění jiné než děti počaté "normální" cestou. Stejně tak s tím zvracením...takhle to přece nemůže napsat!!! 😝

ilci
5. srp 2008

a nejhorší je, že tomu třeba někdo věří a řídí se podle toho 😉

bettyna84
5. srp 2008

No jo, to jsou ty zaručené informace!!! Asi si tu knížku přečtu (- ale ještě než otěhotním 😉 ), abych měla přehled o nejnovějších objevech 😀 😀

campi
5. srp 2008

Janeyzelvicka: hodne stesti zitra, prijemny porod a potom se pochlub miminkem. At se rychle zkamaradite.
Diky za podporu, ctu, ze na acinku to taky nepusobilo dobre. Hmm, takze touhle cestou NEE.
Nase mimco je v poradku, je to holcicka, videli jsme dirku. Tak doufam, ze bude i nadale v mem tele spokojena.

brebruna
autor
6. srp 2008

Je mi líto , že můj příspěvek tady vyvolal vlnu nevole. neříkám, že všechno v té knížce je super a za vším stojím, ale jsou tam i dobré, použitelné rady a myšlenky... Paní Jordánovou neznám a určitě to není sekta, jen nabízí možnost jiného pohledu na život...
Nenutím nikoho, aby ji četl.
A všem Vám přeji krásná miminka, spokojená těhotenství a mnoho těšení a radostí...
Doufám, že taky brzo otěhotním a dočkám se mimča 🙂

aanda
6. srp 2008

campi:
citam tu tvoje riadky a myslim si, ze by si sa vobec nemala trapit kvoli nejakej knizke....

ja som bola tehulka, nezvracala som, moje babatko som velmi milovala, tesila som sa na neho, a v 11tt sa to skoncilo... zamlknuty potrat....

ja si myslim, ze nemas byt nestastna ked zvracias, ak je zo zdravotneho hladiska vsetko OK, tak bud stastna a necitaj veci, ktore ta znepokojuju... bud stastna a neplac kvoli nejakym cudnym teoriam...

drzim ti palce, nechcem ta poucovat, ale netrap sa zbytocne nad hlupostami...

dagina
6. srp 2008

Ahoj holky, co to tady čtu za ptákoviny 😠 . Děs a hrůza, no comment 😠 . Campi, ty jsi zcela určitě normální holka, a takové bláboly tě přeci nemohou "dostat". Užívej si těhotenství 😉 .

helisek84
6. srp 2008

To by mě zajímalo, co to bylo za "inženýra", který tvrdil, že anglický plonkrevník se smí šířit jen "skokem" 😀 To si asi paní autorka vymyslela, aby svoje bludy mohla obhajovat...

meleri
6. srp 2008

no ja videla porad; a bylo to o konich, ale uz je to par let, a tam ukazovali prave umele oplodneni u koni!! 😨 jestli to byli plnokrevnici to nevim, ale bylo to nejake "super sperma" ktere te klisne davali, protoze ten hrebec byl moc daleko, tak to museli zmrazit, atd...no proste podobne jak u lidi....

ale to je trochu mimo misu...

Brebruno,
urcite v poho.. jen je fakt obcas lepsi davat bacha na to co clovek cte... 🙂

gedren
6. srp 2008

Ahoj holky, tu knizku jsem pred casem cetla a mela jsem z ni taky smiseny pocity. Pokud se vam dostane do ruky, tak stoji za precteni, je tam par peknych myslenek, veci, ktery podnitej hlubsi uvahy a tak, ale presne jak pisete, takovy ty kraviny jako "nemuzete otehotnet = nechcete dite", "blejete - nechcete dite", "potratite = nechcete dite", to mi prislo, ze ta zenska to nema v hlave v poradku, stejne jako par dalsich veci. Proste clovek to muze vzit jako zdroj inspirace (jak rikam, jsou tam i dobry a zajimavy veci), ale nic vic. Autorka ma evidentne sama nejaky dosud nevyreseny problemy, a to se odrazi v ty knizce.

Pokud chcete opravdu suprovou knizku o vychove deti a vztahu k nim nezatizneou osobnimi problemy autoru 🙂, tak vrele doporucuju Respektovat a byt respektovan od Pavla Koprivy a kolektivu.

jankatr
6. srp 2008

tu knížku jsem sice neviděla ale těch pár úryvků co se tu objevilo mě zvedlo ze židle 😠 😠 😠 jak si vůbec někdo může dovolit někomu podsouvat podobné myšlenky - a věřím tomu že některé slabší a manipulovatelné povahy tomu klidně podlehnou 😒 ...

Jen tak mimochodem - mám doma tříletého klučinu z IVF - a tak ukecané, živé a někdy až příliš samostané dítě... bych té paní fakt přála vidět 😅

Campi - zahoď ji hodně daleko a nenech se rozhodit - 🙂

xsipm04
11. srp 2008

Jojo, já jsem taky Jordánovou četla a určo to teda nebyla ona, kdo založil tuhle diskuzi tj. Brebruna určo nebude Jordánová 😀 😀 ta je taková svérázná a se vším hned hotová. Mě se knížka docela líbila, stejně tak na mě zapůsobila i přednáška Jordánový, ale jinak souhlas s Gedren, že fakt se vším se souhlasit nedá, že některý věci moc zobecňuje a má pro ně až moc jednoduché řešení. Ale jako inspirace určo stojí za přečtení.

Jinak Brebruna, až budeš ze snažilky těhulkou 😀 doporučuju přečíst Hovory s porodní bábou a Zdravé těhotenství, přirozený porod od I. Stadelmann, super průvodci těhotenstvím a krásná příprava na porod. Jinak mě se situace v českém porodnictví taky vůbec nelíbí, jsem zrovna koukala, že I.K. víceprezidentka UNIPA zrovna svolávala pracovní schůzku na konci července (http://www.materstvi.cz/), aby zas rozvířily vodu, ale stejně mi připadá, že se to poslední dobou moc nelepší a snahy těhle organizací nikam nevedou.

brebruna
autor
12. srp 2008

xsipm04 - děkuji!!!! Jsem ráda, že víš, o čem jsem mluvila, že se mnou souhlasíš... 🙂 A moc děkuji za další tipy na čtení! 🙂

S těmi porody se snaží něco udělat www.iham.cz - Hnutí za aktivní mateřství. Ale organizace nic neudělají bez podpory maminek. Musí se o tom mluvit, maminky si musí stěžovat na nevhodné přstupy, musí chtít lepší zacházení... Teprve potom se to změní. Když maminky začnou přemýšlet o tom, jak rodit a kde a budou si vybírat porodnice přátelské k matkám, tak ty ostatní, aby neztratily klientky, se začnou teprve měnit... Kde je poptávka, bude i nabídka, ale bez ní nebude nic ☹

eliiis
12. srp 2008

no tak já si myslím že něco takového může napsat nebo hlásat jenom ten kdo bezproblému otěhotněl, měl bezproblémové těhotenství a nedostal se do žádné krizové situace. to se to pak ponaučuje jako že on by to nidky neudělal. člověk nikdy neví co udělá dokud se nedostane do té konkrétní životní situace!!!!!!!!takže tomu se snad jenom zasmějme i když to zvedá ze židle. a žádný stresy!!!! moje mamka prozvracela všechny tři těhotenství od začátku až do konce. to by nás musela opravdu hodně nenávidět 😀 😀

xsipm04
13. srp 2008

Jsem se ještě dívala, co se tady psalo v těch předchozích článkách o tom IVF. Tady to všichni odsoudily a Campi si to přebrala tak, že Jordánová odsuzuje zplození pomocí IVF. Já jsem to, co ona napsala, ale už slyšela víckrát a nemyslím, že by tím ona a ostatní chtělo říct, že kdo byl na umělém oplodnění zničil dítěti život. Spíš upozorňuje na to, že to není přirozený způsob početí, s čímž asi všichni tady musí souhlasit, a že tedy život dětí takto počatých začal trochu jinak než život dětí počatých přirozeně a že je to v jejich budoucím životě nějakým způsobem ovlivní.

Ale nemyslím, že by to mělo znamenat, že pouze negativně, ale že se v něčem mohou lišit od přirozeně počatých dětí a že pokud budou mít nějaký problém, tak to třeba může vycházet právě ze způsobu početí a fakt, že to člověk ví, mu dává porozumět tomu problému lépe. Tím, že odhalí, co jím v životě chybí najednou třeba ví, jak jim pomoct. Podle mě je to naopak dobrá a hodnotná informace pro rodiče, že vědí, co tomu dítěti může v životě chybět a mohou ho od dětství vést tak, aby to chybějící našel, nebo mu to chybějící doplnily a nemusel celý život tápat, mohou vlastně nasměrovat a upravit svůj způsob výchovy. Samozřejmě všechno je ale individuální a co platí o jednom (třeba těch dětech, se kterými pracovala Jordánová), nemusí platit o jiném (třeba děti, u kterých nebyl důvod, aby jí navštívily na konzultaci).

Jinak IVF je sice jiný způsob početí, ale zase si to ty děti vybraly, kdyby nechtěly na svět přijít tímhle způsobem, tak s ním taky na svět nepřijdou a IVF se nezdaří, takže není důvod si myslet, že podstoupením IVF rodiče něco zkazily nebo tak.

eliiis
14. srp 2008

já si nemyslím že by ty děti byly jiné. že by je to mohlo ovlivnit. nevim tomu nějak nevěřím. ale každý at si udělá svůj obrázek a tomu věří... 😉

kacka.va
14. srp 2008

jééé, holky, když to tak čtu, tak tu knížku bych si teda nekoupila. Já myslím, že problém zvracení nemá s chtěním nebo nechtěním dítěte co dělat. Prostě každá ženská to má jinak a každé dítě je jiné. Jinak co se týče porodnic, tak ono je dost těžké určit, která je dobrá a která ne. Dobrá může být stejně tak ta, která se neumístila v žádných žebříčcích hodnocení, protože ta hodnocení jsou stejně z velké části subjektivní. A myslím, že hlavně taky záleží na průběhu porodu. A znám případy, kdy měla ženská těžký porod, zdravotníci byli super a udělali vše pro to, aby vše dopadlo dobře a ženská stejně nadává, že do té porodnice už v životě nevleze, takže všechno se musí brát s rezervou.

meleri
14. srp 2008

Jak už jsem někde psala, naši sousedi mají dva 25-28 leté syny a oba dva byli zplozeni pomocí IVF. A jsou úplně normální! Takže tohle bych vůbec neřešila, jestli jsou děti jiné nebo stejné... 😠

spíš mi přijde horší když matka chlastá nebo kouří během těhotenství, a pak má postižené nebo slabé dítě..

A ti lidi co furt zbrojí proti IVF mají bud hlavu pomotanou nějakou církví, a nebo mají sami děti habaděj, takže se jim to pak mluví velmi pěkně proti IVF.... 😒 😠

lauritka
14. srp 2008

chcela by som vidiet niekoho, kto sa snazi o dieta napriklad desat rokov a jedinou sancou by bolo iVF, ci by to odmietol kvoli takym blbym nazorom a zostal bezdetny 😠
takym ludom by som priala zazit to, ake to je, ked sa snazite dlho a dieta stale neprichadza... potom chcem vidiet tie zvasty 😠 ... a teda populacia by riadne klesla, keby neboli IVF. neplodnost je choroba, a ta sa ma liecit. potom mozte aj cloveku s rakovinou rovno povedat nech sa odovzda do ruk boha a nech nebojuje.
a mimichodom ja som nevracala a dvaktrat som o mimi prisla! takze babulky vracat a vracat !!! 😀

meleri
14. srp 2008

lauritko,

souhlas...pěkně jsi to napsala.. 😎

len
14. srp 2008

Lauri, naprostý souhlas, až na to, že by populace bez IVF nijak neklesla (zhruba 3 % dětí se rodí touhle metodou), akorát by přibylo mnoho nešťastných párů ☹
Ale absolutně nevidím jediný důvod, proč by měly být děti po IVF v čemkoli jiné - vždyť tam jde o to samé vajíčko a o ty samé spermie, které by se spojily v přirozeném snažení, ne? Až na to, že někdo třeba nemá vejcovody, tak se holt musí to vajíčko odebrat a oplodněné zase vrátit, ale jeho genetická výbava je naprosto stejná... Ovšem pokud někdo věří tomu, že na vlastnosti člověka mají vliv jakési energetické hladiny nebo postavení hvězd při jeho zplození, no tak budiž 😀

mila30
14. srp 2008

Ahoj holky.
Narazila jsem na Vaší debatu a nestačím se divit. 😲 😠
Ta spisovatelka vůbec neví o čem píše!! Buď jí je moc let a dřív měla každá žena mimčo hned jak si vzpomněla a vůbec neví, že bohužel tahle doba přináší i neplodnost, za kterou nikdo nemůže. Ano, může namítnout, to jsme si ale udělali my lidi, ale copak já můžu ovlivnit celý svět a říct všem... " tak hele, hezky se vrátíme způsobem života o 50 let zpátky " a budu mít miminko ???? A jestli to, že nemůžu mít miminko pže jsem po dvou mimoděložních, tak mě trestá bůh...fajn, ale ať mi někdo řekne za co, já si totiž neuvědomuju co jsem komu udělala. Páč když vidím ženský, který jsou zdrogovaný,opilý nebo hulej jako prase a jejich životní morálka je nulová,tak pak teda nevím proč zrovna oni můžou mít miminko...To mi nějak hlava nebere.
Mám kamarádku a ta má holčičku z IVF, vypadá, chová se stejně jako jiné děti počaté přirozeně.

Pro mě je jediná šance jak mít miminko jedině IVF a nikdo mi nikdy nebude říkat, že to není správné. Ano není to přirozené početí, ale vajíčko a spermie je naše, to se nedá "vyrobit uměle".

Jinak jiná moje kamarádka vůbec nezvracela a má krásného zdravého chlapečka...
Takže s tím zvracením je to jednou tak a jednou tak... 😉 .

Holky držím vám všem palce ať se vám hezky kulatí bříška s mimískem ať přirozeně nebo uměle 🙂 .

andelka
14. srp 2008

Život ani svět nejsou fér, bohužel.

meleri
14. srp 2008

Milo,

jak se říká: na hrubý pytel hrubá záplata...pokud ti někdo něco blbého řekne, tak stejně blbě člověk asi musí odpovědět....já musím říct, že kromě věřících a spol. to většina lidí bere celkem v klidu...

Podle mě protože ta IVF se včesku rozmohla asi až v poslední době tak je to furt pro lidi novinka a jako každá nová věc určité lidi pobuřuje..ale myslím si, že i to ustane...

Jinak s tím zvracením, o tom si určitě každá myslíme svoje....