Kojení - ovulace po porodu

avea
21. kvě 2019

Ahoj holky.
Potřebuji poradit. Po porodu plně kojím. MS už mám, ale podle testů je cyklus bez ovulace. Nemáte tipa, jak vyvolat ovulaci? Řeším zavčas úpravu cyklu, ať pak není problém s dalším těhotenstvím. Děkuji

aurelie34
21. kvě 2019

@avea někdo to tak má a bohužel jediné řešení je omezit kojení nebo úplně přestat. Je možné že vám za čas ovulace naskočí ale já jsem musela syna 20 měsíců odstavit, také jsem měla MS ale druhé dítě se nám nedařilo. Teď je to měsíc co nekojim a uvidíme jestli to mělo na otěhotnění nějaký vliv. MS má přijít v pátek.

hermij
21. kvě 2019

Prolaktin uvolňovaný kojením ovulaci odsouvá až blokuje. Není třeba obávat se, že by se ovulace nenastartovala, až odstavíš. Užívej si teď plného kojení 🙂 A jen pro info - ovulaci si sama potvrdíš spolehlivě pouze sledováním cyklů dle symptotermální metody, doporučuji nastudovat 🙂 Samozřejmě ovulaci uvidí i gynekolog na ultrazvuku, ale žádná pojišťovna nebude proplácet denní UZ. Ovulační testy jsou velmi nespolehlivé, mohou ukazovat pozitivitu i v anovulačním cyklu, bohužel. Jde tak o zbytečné vyhazování peněz.

no_title
22. kvě 2019

Ovulaci nemusí brzdit jen kojení, ale i nevyspání, atd. Znám x lidí, kteří chtěli druhé dítě, odstavili a MS stejně nikde. Tělo to má prostě tak, že dokud jednak není matka v pohodě a odpočatá, dokud první dítě ještě matku hodně potřebuje, tak prostě nedovolí tělu otěhotnět. Já bych to prostě neřešila a nechala to na přírodě, tělo ví, proč to dělá... A ochuzovat první dítě o MM kvůli druhému mu přijde taky blblé. MM je to nejlepší, co mu můžete dát. Malý bude jen jednou, toto užř mu nevrátíte.

avea
autor
22. kvě 2019

Děkuji za odpovědi. Určitě nechci ochuzovat malou o MM kvůli druhému početí. Jednou jsem se dala na plné kojení a dokud to jde, budu dělat maximum pro co nejdelší trvání ;) Budu čekat a ono to nějak dopadne. Hlavně, že máme už jeden zázrak doma a kdyby to nedopadlo s druhým, nevadí. Tělo asi opravdu dobře ví, co a kdy dělá. Všem přeju, ať jim vyjde vše, co si přejí a jdu kojit 😁

bayt
22. kvě 2019

@avea Hm, syn má teda 16 měsíců a já stále nic :D Příroda ví, co dělá, prostě ještě nemáme otěhotnět, máme se věnovat plně tomu prvnímu...