Kolik je podle vás ovulačních dnů v měsíci?

janis
20. dub 2006

Nevím jestli už toto téma zde někdo nenaťukl, ale přesto se zeptám. Holky kolik je podle Vás ovulačních dnů v měsíci? 3 nebo 1? Už dva dny se přu s kamarádkou na toto téma a nemůžeme se shodnout. A jak se dá ovulace vypočítat?
S manželem se pokoušíme o miminko a už jsme vyzkoušeli veškeré výpočty ale zatím se nedaří. Proto však toto téma neotvírám, jen bych chtěla vědět kde je pravda, ať nežiju v omylu. Plodné dny jsou podle mého doktora 11. - 14. den od začátku menstruace, ale kamarádka mi říká něco jiného a dále se plodný den taky se dá zjistit měřením teplot, to jsem však také zkoušela a teplota, kterou jsem naměřila nebyla vždy shodná s mým výpočtem(jestli mi rozumíte).
Budu ráda, když se se mnou podělíte o Vaši zkušenost.

lenieli
11. bře 2008

Právě, že mě zmátl ten ovu test, no co nebudem na ně spolíhat, jak píšeš podle teploty, hlenu a stačí to, vyhozený peníze 😝

grej
11. bře 2008

Vyhození peníze rozhodně. Na mě to vůbec nefunguje. Prý to může být i tím, že ten hormon, který na ovu testu způsobí tu druhou čárku, se hodně vylučuje jen chvíli a pokud si neuděláš test v tu chvíli, tak jsi druhá. Když funguje teplota, tak je to pohoda.

len
11. bře 2008

Já je nikdy nezkoušela, ale čím víc to tady čtu, tím víc si blahopřeji k ušetřeným penězům 😀
Grej, tak co ty? Obě jme stejný DC, já jsem dnes 5.DPO - budeme si i stejně držet palce? 😉

lenickan
11. bře 2008

Ahoj holky, já mám s testíkama docela pozitivní zkušenost...fungují na mne dobře..

grej
11. bře 2008

Ahoj Len - koukala jsem, jak ti to pěkně roste, tak křivka🙂
Držet palečky si budem, to je jasný!! Jen mě se teď ta ovu nechce nějak ukázat. Furt mi ty teploty tak lítaj... Minulý cyklus to byla krása, to bylo jasno hned 😀

Taky jsem ráda, že jsem ušetřila. Stačily mi ty peníze, co mě stály těhu testy minulý cyklus 😒

len
11. bře 2008

Lenicko, jasně, ale holt mám pocit, že na každou, které fungují jednoznačně, tu připadá další, která s nimi má větší či menší nejasnosti 😒

Grej - ode dneška neměřím, začínám až zase před očekávanou MS, abych chytla ten pokles, ale momentálně to není nijak vypovídající, tak si dávám pauzu 😉 S trochou nadsázky - nechce se mi pokazit takovou pěknou kompozici 😀 Hele, ty už teď stimuluješ na IVF nebo až další cyklus?

grej
11. bře 2008

Len - Já jdu teď v sobotu na tu první injekci, kdy mi zastaví vaječníky. Takže počítám, že od té doby tak za 14 dní začnu stimulovat.
Měřím pořád, jsem holt už zvyklá. A taky doufám, že to zastavení vaječníků nebude mít na teplotu vliv a poznám, jestli se blíží MS nebo ne. Tuhle jsem totiž četla, že taky hrozí, že vůbec MS nedostanu. No to já bych hned šílela, že jsem těhu, což fakt podruhé nechci...

len
11. bře 2008

Aha, já byla nějak vždycky přesvědčená, že tohle se provádí na začátku cyklu a nikoli po případné ovulaci, tak jsem zase o něco chytřejší 🙂 Tak pak poreferuj, co to dělá s BT, jsem děsně zvědavá 😉

Já si dala předsevzetí neměřit 5.-9.DPO, protože tyhle teploty pro mě nemají žádnou vypovídací hodnotu, tak to zkouším 😀

grej
11. bře 2008

Len - ono je to asi různý dle toho, jestli máš krátký nebo dlouhý protokol. Vím, že Jmisa měla jít právě až ten 2DC, protože má krátký protokol. Já mám dlouhý, tak jdu 21DC. Když bych náhodou byla těhu, tak to prý nijak neublíží (asi jako vyvolávačka). Ale podle čeho dávaj dlouhý nebo krátký protokol, to fakt netuším...
Neboj, budu určo informovat 😉

To máš recht. Ten 5 - 10 DC je na nic. Teploty vysoký, graf vypadá pěkně... a pak přijde 11, 12, 13 a je to v čudu 😀

len
11. bře 2008

No právě 😉
Vidíš, 21.DC, to už jsem měla párkrát i MS, to by mě zajímalo, jestli by to teda v mém případě nazývali dlouhý nebo krátký protokol 😀 No nic, v nejhorším uvidíme na podzim 😉

grej
11. bře 2008

Len 😀 Asi pánům doktorům zamotáš hlavu, jestli na to IVF u vás vůbec dojde 😉

len
11. bře 2008

Jsem pevně přesvědčená, že ne 😉
Nicméně se na mě všichni tváří, že můj cyklus je naprosto normální, takže tohle evidentně už n´ěkdy museli řešit 😉 Jinak teda jsem teď vzorným příkladem toho, že před ovu nemusí být ani náhodou žádný pokles BT a ani ovulace se nemusí projevit jednorázovým prudkým vzestupem 😎 Bořím všechny mýty, přes 37 se taky nedostanu 😀

grej
11. bře 2008

No jo, my bořičky mýtů 😀 Já mám pocit, že moje grafy už ukázaly taky všechny možnosti, co můžou snad nastat 😀

Musíme pozitivně myslet Len, teď mi to říkala jedna doktorka. Představovat si to mimi, jak už ho máš doma a jak se prostě zadaří. No, moc mi to nejde. ALe budu se snažit 😉

len
11. bře 2008

No, upřímně, pozitivní myšlení jasně, ale představovat si, jak mám mimi doma... 😖 Bych se z toho zcvokla 😀 Chodila bych po bytě se stočeným polštářem a zpívala mu ukolébavky, nebo nevím 😀 Realita prostě je, že těhu nejsem, tak mi nějak neleze do hlavy, proč si to představovat 😉 Ale optimismu není nikdy dost 😎

grej
11. bře 2008

Ona to spíš myslela tak, jako že budu hodně věřit tomu, že to prostě přijde. Abych to nějak negativníma myšlenkama na neúspěch neodehnala či co...
Každopádně to docela boří ty zažitý rozumy, že čím víc na to myslíš, tím víc to nejde.
Tak nevim. Já teda na úspěch moc nevěřím. Lepší je s tím nepočítat, než být pak moc moc moc zklamaná. No ne?

len
11. bře 2008

Já věřím tomu, že myšlení/nemyšlení je příliš přeceňováno 😉 Pokud se teda někdo k tomu zoufale neupíná tak, že mu to rozbouří hormony a zablokuje ovulaci 😀 A normálně si říkat - až jednou budeme mít děti (nikoli jestli je budeme mít, popřípadě až budu za rok rodit), to je dle mého akorát ta zdravá forma optimismu 🙂

elana
11. bře 2008

Mně ovu testy taky nevyhovujou. Shodou okolností jsem Len dávala do IP svůj minulý graf, kdy mě tělo vypeklo a ovu byla jasná 6.DC, plynule jsem přešla z mrchy do LF...ale proč to píšu, ovu test jsem měla pozitivní 9. a 10.DC. Když jsem se někdy do testu trefila den, dva před ovu, byly vždy jasně negativní. Neumím si to vysvětlit, ani se o to nepokouším, ale prostě ovu testům nevěřím, pro mě jsou to taky vyhozený peníze.

len
11. bře 2008

No, Elana, možná (!!!), ale fakt s nějakou malou pravděpodobností ta ovu ten 10.DC opravdu být mohla... Spíš podle délky LF, podle toho ovutestu (po ovu bává pozitivní výjimečně, spíš selhává, když je nejasná čárka), a možná, možná i dle toho grafu... 😒

elana
11. bře 2008

Len, já si to říkala taky, ale ta délka LF mě poslední dobou zlobí, brala jsem v lednu nějaký ATB, které měly ve vedlejších účincích míchání s cyklem a taky že jo, minule byla 17 dnů, tentokrát asi 19, doufám, že příště budu na svých 14, které jsem měla vždycky jak hodinky.

Každopádně MS dorazila stejně (jak jinak😀), takže je to vlastně fuk 😎

Ale děkuju za názor, chvilku jsem s tím operovala úplně stejně.

len
11. bře 2008

No, to už dneska asi nezjistíme, každopádně přeju příště rozumější cyklus 🙂

len
11. bře 2008

rozumnější 😉

elana
11. bře 2008

Děkuju. Už je načase🙂 Ta léčba byla jen jednodenní, neumím si představit, že bych to brala jako každý jiný ATB 10 dní🙂 To už bych snad přešla z ovu rovnou do přechodu.

len
11. bře 2008

No, tohle se mnou vyváděl Utrogestan - nejdřív LF 20 dní a hned potom najednou 18tidenní cyklus 😝

elana
11. bře 2008

No, to je fakt paráda. Tak doufám, že už jsi ho taky hodila do koše a seš na svých. Krátký, ale Tvoje 😝

len
11. bře 2008

Tak tak, samozřejmě už ho nemám, byl to jenom pokus na jeden cyklus - nikdy více 😉

elana
11. bře 2008

🙂

gasha
29. bře 2008

Holky, neumite nekdo poradit ohledne ovulace a ovu testu? Minuly mesic jsem vysadila HA, dneska jsem 31DC, vcera a predevcirem jsem mela bolesti bricha - takove nahle pichani prevazne vpravo dole, zacalo to navecer a trvalo i cely dalsi den. Koupila jsem si ovu testy a zacala jsem s nima 11DC (pocitala jsem s 28 dennim cyklem). Testy stale negativni, takze jsem dosla k nazoru, ze cyklus bude asi anovulacni. Jenze pak prisla ta bolest, zkusila jsem test hned prvni den te bolesti, ale negativni (ani naznak te druhe carky), stejne jsem zkusila dalsi den, to se objevila slaboucka druha carka, ale dle navodu stale negativni test, dneska byla ta bolest slabsi a jen rano, ale test opet negativni (bez jakehokoli naznaku te druhe carky). Je mozne, ze ovu test ukazal spatny vysledek, prestoze ovu byla, nebo je mozne, ze jsem ji mela v prubehu 24 hodin a nezachytila ji tim padem ani jednim testem? Jsem z toho dost zmatena a nevim, co si o tom mam myslet. ☹ Poradite nekdo? Diky.

elana
30. bře 2008

Gasho, existuje malé procento žen, kterým ovu testy nefungují, neřikám, že mezi ně patříš Ty (já třeba ano, mám je falešně pozitivní-ne tedy pozitivní opravdu, ale ta slabá-někdy i ne zas tak slabá čárka se mi tam objeví víceméně kdykoli testuji počas celého cyklu), takže ´pokud jsi z výsledku zmatená, tak se nestresuj, nemusí to nic znamenat.

Na ovu 31.DC je docela pozdě (leč už byly i těhulky z ovulací 40.DC:-)), jsi čerstvě po vysazení HA, možná tělu chvilku trvá, než se to všechno srovná, dej tomu čas. A třeba ovulka proběhla nenápadně a to bříško bolí z jiného důvodu😉, to nejde takhle nikdy říct. Radím milovat se obden, nebo ob dva až do případné MS, tak je jistota, že i kdyby folikul třeba teprve rostl a dozrál až za pár dalších dní, že ovulku nepropásnete, příští měsíc zkusit ještě znova ovu testy a uvidíš, budeš moudřejší. Nebo měřit BT, ta hezky prozradí, co se v těle momentálně děje.

gasha
30. bře 2008

Elano, dik za odpoved. Budu to sledovat a merit BT. 🙂 Neberu to jako katastrofu, jen jsem chtela zjistit, jestli s tim nekdo nema nejakou zkusenost. A koukam, ze ma 😉

elana
30. bře 2008

No jasně, pár týdnů po vysazení to ani nejde brát jako katastrofu, ale je dobře, když člověk ví, jak si stojí, žejo 😅

Jestli budeš s měřením začínat (a osobně si myslím že je to zrovna krátce po vysazení, dokud MS může být ještě nepravidelná, dobrá možnost, jak zjistit, jestli tělo skutečně nastartovalo ovulaci), tak doporučuju stránky http://merenibt.xf.cz/index2.html , tam je vše vysvětleno, od metodiky k praktikování až po hodnocení🙂 a potom tu fungují další vlákna, kde každá měřilka ráda poradí.