Kolik je podle vás ovulačních dnů v měsíci?

janis
20. dub 2006

Nevím jestli už toto téma zde někdo nenaťukl, ale přesto se zeptám. Holky kolik je podle Vás ovulačních dnů v měsíci? 3 nebo 1? Už dva dny se přu s kamarádkou na toto téma a nemůžeme se shodnout. A jak se dá ovulace vypočítat?
S manželem se pokoušíme o miminko a už jsme vyzkoušeli veškeré výpočty ale zatím se nedaří. Proto však toto téma neotvírám, jen bych chtěla vědět kde je pravda, ať nežiju v omylu. Plodné dny jsou podle mého doktora 11. - 14. den od začátku menstruace, ale kamarádka mi říká něco jiného a dále se plodný den taky se dá zjistit měřením teplot, to jsem však také zkoušela a teplota, kterou jsem naměřila nebyla vždy shodná s mým výpočtem(jestli mi rozumíte).
Budu ráda, když se se mnou podělíte o Vaši zkušenost.

beruska22.mila
20. kvě 2008

Ahojky, prave jsem se zaregistrovala, protoze jsme se s pritelem rozhodli poridit si miminko.Mam jen jednu otazku.Merim si bazalni teplotu v pochve, tak jestli se ta namerena teplota nejak neodecita.Omlouvam se ze jsem se sem tak vetrela ale docela by me to zajimalo.Dekuji za odpoved.

andu
20. kvě 2008

Ahojte holky,

Berusko, já myslím, že odečítat nebudeš nic, ale jsou tady zkušenější měřičky, které ti určitě poradí 😉

Jinak, minule jsem posílala grafy, ale uvědomila jsem si véélkou chybu - to "špinění" po 14 dnech mě tak zmátlo, že cyklus, který jsem zapsala do tabulky jsem začala počítat od špatného dne! 😲 😀

Takže jsem to poupravila a hle

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user... dokonce ovulaci mi to vyznačilo... Toho 5. měla přijít MS, ale přišlo jen 2 denní špinění... Ale teď v dalším cyklu teplotky zas klesly až na 36,1 takže ani nemá cenu provádět nějaký test... A teď jsem 16. DC, teplota je 36,8 ale beru od včerejška Proveru, takže to je jasné 😉

Akorát teď teda uvažuju, jak tu ovulaci poznám, když beru léky, které BT zvyšují ?? 😲

beruska22.mila
20. kvě 2008

Ahojky prosim mohla bys mi nejak poradit jak bych si take mohla zapisovat do toho grafu?

andu
20. kvě 2008

jejda, tak na to jsem se holek taky musela pozeptat a řídila jsem se podle odkazu, který je na předchozí stránce - mrkni tam!😉

len
20. kvě 2008

merenibt.xf.cz, myslím, že tam najdeš odpověď na tvé dotazy 🙂

beruska22.mila
20. kvě 2008

dekuji vam moc za ty stranky.Uz to tam mam vyznacene ale bohuzel mi to tam tu ovulaci neukazalo ale asi to bude tim, ze jsem ji jeste asi nemela.mam dlouhy czklus 42/45 dni.tak budu zapisovat dal a snad se tam ukaze.

arci
21. kvě 2008

Ahojky holky,
doufám že nevadí že se přidám. 😨
S manželem už jsme téměř dva roky svoji a tak chceme naši rodinu rozšířit. V březnu jsem vysadila antikoncepci, a od června chceme začít se snažením. Abychom měli velkou šanci chci si hlídat ovulaci, ale nevím nevím. Jestli jsem to pochopila dobře, tak se měří teplota která je stále stejná, v den ovu by mohla i klesnout, a pak rychle stoupne - a to jsou dny kdy se dá ještě počít, a pak už to vydrží až do MS? chápu dobře ☹ ?? u mě je trochu problém že mám cyklus - nebo poslední byl 44 dní, takže nevím nevím ☹ .

andelka
21. kvě 2008

Arci: teplta není stále stejná, někomu to může i dost skákat, ale měla by se udržovat na nižších pozicích než po ovulaci. Ovulaci dopředu poznáš podle změny hlenu (před ovu je bílkový, elastický, průhledný) nebo děložního čípku. Podle teploty poznáš, kdy ovulace proběhla a pokud druhá fáze trvá víc než 18 dní, signalizuje to možné otěhotnění. Početí je nejpravděpodobnější dva dny než stoupne teplota a ten den, kdy stoupla. Spermijky podle situace mohou vydžet i déle než dva dny, někdy i 5, takže radím sexovat co dva dny a ony si na vajíčko počkají. 🙂

strouzek
22. kvě 2008

ahoj arci, no já nejsem moc zastáncem měření BT,neříkám že je to špatná věc ale já jsem na ni asi pohodlná. my používáme ovu testíky a zatím jsem spokojená. jak píšeš máš problém s delšími cykly, já je mám vcelku pravidelné (tedy ty 2 co zatím proběhli byly) ale stejně ovuli poznám pícháním v břichu, to píchání má hodně holek, jak mě začne bolet vytáhnu test a už je tam pidi čárka a ovule dojde tak do 3-4 dnů.

arci
22. kvě 2008

ahojky holky,
děkuji za rady. Zatím jsem to brala jen tak ale od příštího měsíce si chci všechno hlídat takže zkouším co můžu. Tak uvidíme jak mi to půjde s měřením. Jinak se asi 3 dny měřím a dnes mám vyšší teplotu takže uvidíme, a ten hlen andelko děkuji za radu,myslím že podle toho bych to mohla taky ohlídat 🙂 .
a strouzku taky mám koupené ovu testy a chci vyzkoušet. papám už asi 3 měsíce calibrum tak doufám že to k něčemu bude. 😉

strouzek
22. kvě 2008

jj kalibrum je dobré ale pij i hodně kontryhelový čaj. já minulý měsíc našla // na několika testech ale hned druhý den jsem dostala mrchu. doktor mi řekl že se vajíčko neuchytilo , mám prý pít hodně kontryhel aby mi vyrostla děl. sliznice. po HA je prý s tou sliznicí dost často. JInak manža bere Cem M pro muže, myslím že tím nic nezkazím 😉

arci
22. kvě 2008

OK, tak to zkusím my jsme zatím na začátku a snažení po několikaměsíční očistě teprve začne, ale snad nám to půjde rychle, jen vím že si musím právě ohlídat ty plodné dny abychom měli vělkou šanci. 😉

andelka
22. kvě 2008

Arci, strouzek: tak přeju hodně štěstíčka, ať to brzo vyjde. Já mám zatím očistu od února, první dva cykly v pohodě, třetí anovulační a tenhle vypadá už dobře. Piju jen Femigard, na kontryhel mám ještě času, zatím se nesnažíme. Ale manžela už pomalu učím něco papkat, k vánocům dostal Cem M pro muže (taky🙂), ale dost to fláká se mi zdá.

strouzek
22. kvě 2008

andel můj manža to taky flákal ale po tom co se mimi nechytilo a po tom jak byl natěšený když jsme našli // tak je jí sám od sebe bez odmlouvání, dokonce začal brát i listovku a omezuje kouření. po novým roce před vysazením jsme zkoušeli pít i aloe vera gel.ale jednak mi nechutnal a taky to leze do peněz. mělo by se vypít tak 3 flašky /osobu ale když jedna stojí skoro 1000,- tak to je mazec, bychom za to dali pro nás dva 6 tis.

beruska22.mila
22. kvě 2008

Ahoj holky ja jsem zacala bumbat kontryhelovy caj a objednala jsem si Femigard. Ovulace mi vysla na 25 DC tak to ted budu poradne hlidat a snad se to pristi mesic povede 😅 .Preji krasne snazenicko.

andelka
22. kvě 2008

strouzek: No oni se chlapi i přemůžou, když o něco jde. 🙂 Můj už kouření hodně omezil, jíst už taky začal trošku slušněji, já se taky snažím, tak snad až se začnem snažit nebudou problémy.
beruska: Tak pěkně bumbej a ať se brzy zadaří 🙂 Ovulace 25DC je dost pozdě, ne? Ale za jestli máš dlouhé cykly, tak to až tak neva.

strouzek
22. kvě 2008

berus ovula 25 DC?? ty brďo, já jsem hlavně ráda mám normální krátký cykly, i tak mi přijde ten měsíc nekonečný. člověk čeká na ovuli, pak na MS, pokaždý nervy kdy už budu moct testit

andel kolik ti je roků, přijdeš mi hodně mladinká podle fotek

andelka
22. kvě 2008

strouzek: No to bych snad jako žena ani neměla říkat, ne? 😉 😀 Ale ne, ještě můžu. Je mi 25.

strouzek
22. kvě 2008

no tak to jsme stejně starý, takže mladý holky 😉 😀

andelka
22. kvě 2008

No jasně 😀

beruska22.mila
23. kvě 2008

no jo je to tak, ja jsem ale vubec rada ze ji mam.Bala jsem se ze ji vubec nemam. je to hrozne kdyz skoro mesic meris BT a pak jeste cekas jestli to dostanes nebo ne.Je to na prasky.Snad mi ten Femigard pomuze 🙂 . Slysela jsem na nej dobre same dobre veci.Mejte se zatim krasne.

andelka
23. kvě 2008

Jo jo, je to šílené, člověk čeká a čeká a neví.. Taky jsem to zažila. Ovu sice nepřišla, ale MS nakonec jo, i když slabší. Teď už jsem zas v pohodě, dneska jsem 5DPO, celkově 22DC, piju pořád Femigard a doufám, že už bude všechno ok. Ovu teď přišla o dva dyn dříve, než minulé dvě, ale to je pořád v normě a navíc se mi tém snad i prodlouží luteální fáze, kterou jsem měla moc krátkou. Femik mi vydrží ještě tak na měsíc, tak doufám, že se tělo už zharmonizovalo a nebude blbnout.

sonica
12. čer 2008

holky nekde jsem se docetla o homeopatikach na podporu ovulace, ale nemuzu to najit. pomuzete mi nekdo? 😅

andelka
12. čer 2008

sonica: Mně byl doporučen Sarapis na ovulaci, když jsem měla anovulační cyklus a byla jsem z toho zdrblá, naštěstí další už byl ok. Je to lék na bázi přírodních hormonů včeliček.

sonica
12. čer 2008

andelko dekuji za radu, ja prave na ovulaci uzivam clomhexal, ale foliky mi malo rostou, tak jsem tady nekde cetla o homeopatikach tak jsem myslela ze bych je mohla skusit. a papirek na ktery jsem si to napsala tak ten jsem stratila. 😅

andelka
12. čer 2008

Mně bylo řečeno, že v Sarapisu jsou obsažené hormony včel, které jsou velmi podobné ženským, takže pomáhají ovlivňovat ovulaci a vůbec tyhle procesy. Jen je to přírodní, ne umělé.

sonica
13. čer 2008

tak jo skusim si to vyhledat a neco se o tom dozvedet. 😉 dik

marcelli
9. črc 2008

jo ovulace,to je pěkná mrška...moje kamarádka říká,že otěhotněla hned po skončení menses,je to vůbec možné???máte někdo taky takovou zkušenost???

kaca007
9. črc 2008

s tou ovulkou je to těžký.... můj minulý cyklus, první po vysazení HA byl 38 dní... tento cyklus jsem si přála,aby byl kratší,piju kontryhel... jenže dle ovu testů byla ovulka až někdy 25DC, takže si zas teď přeju, aby byl ještě tento cyklus dlouhý min. 38 dní, aby mělo případně vajíčko šanci se uhnízdit...
jsou to problémy teda, to vám řeknu holky....

andelka
9. črc 2008

marcelli: Ale ona asi neotěhotněla hned po MS, ona otěhotněla ze styku po MS a to je rozdíl. Ty spermijky prostě vydržely do ovulace, který asi přišla dříve. Pokud měla styk třeba 7DC (nevím jak dlouhou měla MS) a ovu měla 12DC tak to je možné, že otěhotněla.
Jo jo, taky bych chtěla mít ovu dříve, co nadělám. Zatím čekám.