"Light" snažení o druhé dítě, necháme tomu volný průběh

crawler
10. dub 2012

Ahoj maminky🙂

Už nějaký ten měsíc přemýšlím o druhém miminku, tak jsme se s manželem rozhodli nechat tomu volný průběh. Jsou tu maminky, které také plánují pořídit sourozence, ale nechtějí "se cíleně snažit" ???

madlisek
11. dub 2012

Ahoj holky, tak já se asi přidám 🙂 Také u nás půjde o light snažení, a stejně jako @crawler praktikujeme PPR, takže to jen otočíme 🙂 Já bych ideálně chtěla jarňátko, ale muž by nejradši na nic nečekal, tak uvidíme 🙂

jasekd
11. dub 2012

@andelka No nejsi jedina , kdo resi, ze jo 😀 a jeste jsme nic kloudnyho a stoprocentniho nevymyslely 😝 Napada me David, Damian, Denis, Darek, Dalibor, Dalimil... Takze si radeji zarid tu antiko, jo? 😀

andelka
11. dub 2012

@nevestinka2010 jj 🙂 děkuju

andelka
11. dub 2012

@jasekd 😀 no, ten Dalibor by šel 🙂 ale nene, radši si budu ještě chvíli namáhat hlavu..resp. manžel, musíme se dohodnout spolu.

nevestinka2010
11. dub 2012

@andelka ha ha tak ja se andelko vsadim, ze u dvou nevydrzite 😉 jses mlada, az kluci trochu odrostou budete mit urcite jeste chut i kuraz na treti 😵

andelka
11. dub 2012

@nevestinka2010 než odrostou bude mi 35 a to už děti neplánujem, myslím že mi dvě těhu a porody budou stačit, hlavně po fyzické stránce...ale jsou i jiné důvody, praktické...no ale nikdy neříkej nikdy, že 😅
No, mladá, tak jako ty 😉 manžel je o 5let starší..taky musím konečně někdy začít chodit do práce 😅 jsem zatím neměla kdy 😅

nevestinka2010
11. dub 2012

@andelka no vsak uvidime 🙂 ja bych se vsadila fakt hned 🙂
sice chapu vsechny tve duvody, ale proste si myslim, ze jeste nejste kompletni 😉 mam proste takovy pocit, no...

andelka
11. dub 2012

@nevestinka2010 no, manželovi byly "předpovězeny" tři děti, dva kluci a holka..tak uvidíme. Třeba bude situace lepší než předpokládám a nám se zblázní hormony 🙂 každopádně myšlenka že tohle těhotenství bylo moje poslední je dost divná...ono bylo náročné hlavně kvůli tomu věkovému rozdílu...což by potřetí být nemělo, ale zase..roky letí, tělo stárne 😅 mysl leniví 😀 no kdoví jak to bude, všechno má svoje pro i proti

nevestinka2010
11. dub 2012

@andelka jj, ja vim, ze to neni jen tak... no tezko rict, jesli se to pak vubec nekdy jeste dovim, jestli bude treti nebo ne... kazdopadne vam ho proste asi preju, mysleno v tom nejlepsim...

radun
11. dub 2012

Ahoj,
my jsme se u druhého také nijak zvlášť nesnažili - a povedlo se na první ovulaci. Termín máme za dva týdny, už se nemůžem dočkat. Tak držím pěsti, ať taky dlouho nečekáte 😉

madlisek
11. dub 2012

@nevestinka2010 @andelka Musim souhlasi s nevestinkou, Andel, taky bych si vsadila, ze bude tretatko 🙂

crawler
autor
12. dub 2012

@jasekd děkují 🙂 no uvidíme 🙂 o víkendu dávali film od alice nellis mamas a papas nebo jak se to jmenovalo. Byla tam "šílená" snažilka a mě to jedině utvrdilo v tom "light" snažení - i když samozřejmě chápu, že když se dlouho nedaří otěhotnět, tak leckterá snažilka "zešílí"...☹ byla bych asi stejná 😕 😎
@andelka no to mi povídej...já po Iškovi mohla začít měřit až po roce - během prvního roku jsem to zkusila asi 5x a nedalo se z toho vyčíst nic 😝 ...tak na pesar jsem taky zvědavá - to pak písni kamarádčiny dojmy...Já to hlavně budu muset řešit v tom případě, pokud i druhé bude sekcí ☹

jasekd
12. dub 2012

@crawler Ten film byl docela drsnej, ale libil se mi, proste ze zivota. A presne tak, nesudme nikoho za to, cim jsme sami neprosli 😉 My na Martinka cekali rok lecby a uprimne, nic moc 😔 A to jsem nemusela projit zadnym IVF apod, jen jsem brala hormony. A jsou lidi, co cekaji na miminko roky.

crawler
autor
12. dub 2012

@madlisek moc Tě vítám ! tak u nás je to obráceně - manžel by klidně ještě počkal, ale já ho ukecala 😀 a jak vám vyhovuje PPR? moc praktikujích párů neznám - jste věřící? většina to totiž používá spíš s cílem otěhotnět, ale ne jako antikoncepci...
@nevestinka2010
@andelka souhlasím s nevěstinkou - nejste kompletní - ještě to bude chtít princeznu (Darinka, Danielka, Dana,...jejda moc mě toho nenapadlo 😅 ) jinak andělko - taky jsem ještě neměla příležitost máknout, ale neboj, důchody se zruší nebo se jich nedožijem a makat bude ještě až až 😀

crawler
autor
12. dub 2012

@radun děkují🙂 kéž by 🙂 přeju krásný porod a zdravé miminko!!!

crawler
autor
12. dub 2012

@jasekd je to ale smutný, co? ten paradox potracených nechtěných dětí a snaživých párů ☹ obojí může nadobrot zničit partnerský vztah...to jste tedy taky čekali dlouho...čím to?....já si kolikrát říkala, zda i my nebudeme mít problém - mě v pubertě na utz řekli, že mám jeden vaječník seschlý (nevím, co to znamená - nepídila jsem se po tom) a mhd neměl sestouplé jedno varle...no a ono to vyšlo u Iška hned...člověk fakt nikdy neví...

reruna
12. dub 2012

@crawler ahoj, tak my jsme ke druhému dítěti přišli tak, že jsme si řekli, že se začneme cíleně snažit tak za půl roku a zatím tomu necháme volný průběh a povedlo se první měsíc 😀 až jsme z toho byli překvapení, protože to bylo dříve, než jsme čekali. Podotýkám, že prvnímu těhu předcházelo 4leté snažení, léčení, operace, meření, IUI a jediné, co jsme už díkybohu nemuseli zkoušet bylo IVF. Tak přeju, aby se vám to light snažení dařilo🙂

madlisek
12. dub 2012

@crawler 😀 No uvidíme, třeba mě manžel taky ukecá 🙂 Jj, jsme věřící a PPR nám vyhovuje moc. HA jsem brala několik let a teď jsme mnohem spokojenější 🙂 Teď měřím po porodu třetí cyklus, resp. druhý, protože ten první jsem to nějak nezvládala ve stejnou dobu a navíc zrovna v období ovulace jsme byli na horách a tam jsem úplně zapomněla, že nějaký teploměr existuje 😅 Ale minulý cyklus už dobrý a tento se taky držím 🙂 Ale pořád hodně kojím, takže nevím, jestli si tam tu ovulaci jen nepředstavuju 🙂

kristi
12. dub 2012

my uvidime po dnesku, pokud nam daji st. povoleni, tak uz nam nic branit nebude 😉 taky bych chtela jeste holku, tak uvidime. Uz jsem rok bez prasku, takze zatim se zadna "nehoda" nestala.

rada bych letni ditko, takze to nechame byt a uvidime, jak to bude na podzim. Milovat se na povel teda fakt nehodlam 🙂

crawler
autor
12. dub 2012

@reruna téda! paráda - to bych taky nečekala tak rychle, když to u prvního tak trvalo...no hlavně aby to nebylo u nás obráceně - první bylo hned, tak snad nebudeme čekat ani tentokrát 🙂 jsem hrozně netrpělivá :-/ ☹
@madlisek PPR umí změnit vztah, co? 😉 my teda jedeme PPR od začátku - už když jsme s mužem spolu chodili, tak mi řekl, že by si to přál...jen po porodu prvního to bylo komplikované - já po sekci měla strach, abych do toho hned "nevlítla" a tak jsme začali s prezervativy. a co ty první měsíce po porodu? dělala jsi PPR s ohledem na kojení? pravidla vůbec neznám, tak by mě to zajímalo 🙂

crawler
autor
12. dub 2012

@kristi přesně tak - milovat se na povel - to by mi snad ani nešlo 😅 také bych ráda letní dítko - první mám jarní a byla hrůza nacpat ten pupek do zimní bundy nebo kabátu 😀

kristi
12. dub 2012

@crawler my povidej, Mia je unorova 😠 ale to si nevyberes.....

co to je PPR? ja jsem v tomhle teda totalni idiot 😔

andelka
12. dub 2012

@crawler já jsem taky začala měřit až 11měsíců po porodu, když mi přišla první MS, předtím jsem jen sledovala čípek a hlen, změnu jsem zaregistrovala, zčala jsem cvičně měřit a za 8dní přišla Ms. Ale ovulku, pokud předtím byla, jsem nepoznala.
Jo a holčička by byla Anežka Stela, to je úplně jasné (to měli být oba kluci 😀 ), kdoví jestli na ni někdy dojde, uvidíme co nám život přinese.
No, taky si říkám, že my už do důchodu ani nepůjdem, a ještě se napracuju..stejně zatím nevím kterou cestou se dám 😅
Hele, já mám obě děti jarní (teda Domča měl být jarní, ale je ještě zimní) a neměnila bych. Poslední týdny před porodem jsem ale nosila mamčinu bundu, to je fakt 😀

madlisek
12. dub 2012

@crawler První měsíce po porodu jsem spoléhala na kojení (doma to raději nezkoušejte 😀 ), protože nebyla ms a nebylo, od čeho se odpíchnout 🙂 Později taky pláštěnky. Když koncem ledna ms přišla, tak jsem oprášila teploměr, fertility friend a pustila se do měření 🙂 Skvělý, že jedete od začátku jen PPR 🙂

jasekd
12. dub 2012

@crawler Z tech osudu, kdyz pominu tu smrt dcery, coz bylo absolutne priserne, me taky dostala ta Ukrajinka, jak dala dite k adopci, to me dojalo, v jejich situaci si dite fakt dovolit nemohli a pritom na potrat nesla, ja bych tohle nedokazala 😔 Nastvala me ta postava, co hrala Issova, ale jak rikam, nebudu soudit, malem jsem kdysi byla v jeji situaci, nastesti to dopadlo dobre, a bohuzel si myslim, ze bych se tenkrat rozhodla stejne 😝 Dneska uz bych to neudelala, jedine snad v krizi jako byla ta ukrajinska rodina. My jsme cekali, protoze jsem nemela ovulaci, ovarialni cysta, nizka sliznice, proste rozhozeny hormony no... Jiste se tenkrat dalo cekat, jenze mi nebylo dvacet, v praci by to pozdeji bylo tezsi se utrhnout, takze M. byl tezce naplanovanej a jsem stastna, ze ho mam. Ja mam jedno dite tezce planovany a druhy naprosto mimo plan 😀

crawler
autor
12. dub 2012

@kristi přirozené plánování rodičovství - už jsi doma? pro většinu neznalých je to pakárna a omezení jedinců - pro věřící je to jediná správná volba ochrany proti početí - v podstatě jde o to vyhnout se plodným dnů (období chození) a milovat se v neplodných dnech cyklu - čili nějakých 7 dní v cyklu je tabu - což v praxi znamená, že jsme pak nadržení jak stepní kozy, že to tak vulgárně řeknu 😀 ...já mám období, kdy mi metoda vadí a chci ji bojkotovat, na druhou stranu - když to vezmu duchovně, tak je to úžasná věc - těch pár dní spolu o to víc komunikujeme, víc se líbáme, hladíme, tulíme se...prostě probudí to v člověku větší přitulnost, něhu...no a samozřejmě milování po abstinenci je taky větší emoční i fyzický zážitek 😉 to jen ve zkratce 🙂

kristi
12. dub 2012

@crawler ahaaa, no to je pekne. Ale to by muj muz asi nevydrzel, ale zavidim vam, ze to muzete prozit jaksi cele, to muj to musi strilet nekam ven, pac jsme zatim ditko nechteli. Tak uvidime, jak to nakonec dopadne. 😉 podle me to vyjde asi tak na prvni pokus, ja jsem tehotna jen co se podivam na trenky 😀

andelka
12. dub 2012

@crawler super popis 😵 no, díky za něj 🙄 teď mám ještě větší depku, nejen z toho že ještě nemůžem mít sex, ale navíc z toho, že nebudem moct nějakou dobu používat PPR 😅 už teď se těším až začnu zas měřit 🙂

andelka
12. dub 2012

@kristi nevydržel? Pár dní bez sexu? kolikrát člověk musí vydržet mnohem dýl, no a ta odměna potom...sex bez ničeho s vědomím, že otěhotnět nelze, je to nejlepší co jsem poznala 😵 Ale to záleží na člověku, já zas absolutně nesnáším přerušovaný sex, přijde mi to úplně ujeté, neúplné, to radši nic 😅

crawler
autor
12. dub 2012

@andelka co máš vůbec za školu? myšleno, v jakém oboru chceš pracovat?
@madlisek teď mě pobavilo, že kondomům říkáte pláštěnky - to je totiž naše rodinné označení kondomů taky 😀ono s tím PPR je to super, ale opravdu se děsím toho, že druhé přijde na svět císařem a pak nebude vědět, jak antinu řešit :-/ přeci jen - doted jsem si říkala, že když špatně vyhodnotím graf nebo prostě otěhotním, že PPR porušíme nebo něco, tak se nic neděje, ale po dvou císařích bych si to říkat nemohla ☹budu si pak o tom kdyžtak promluvit s knězem, i když teda nevím 😅 🤐
@jasekd já si zase troufám říct, že kdybych byla v nějaké krizi, tak bych na potrat stejně jít nedokázala - vždy bych dala přednost adopci - ta by pro mě byla méně bolestná. interupce je pro mě prostě vražda, ale soudit se opravdu nedá - jsou situace, kdy to pro někoho musí být přetěžké - věřící to má lehčí - má oporu v Bohu a ví, že všechno zvládne, ale nevěřící to má těžké...každopádně postava Issové byla opravdu na přes pusu - to byl naprosto zbytečný potrat - i když takových je asi v reálu opravdu hodně ☹