Mám před otěhotněním absolvovat nějaké vyšetření?

klara015
30. říj 2016

prosim o vas nazor. V unoru bychom se s manzelem chteli pokouset o 1 miminko. Zajima me,zda to mam nekde nahlasit (gynekologie,obvodni dr.) ci absolvovat nejake vysetreni?
Podstoupila nektera z vas nejakou specialni prohlidku? Mam o neco takoveho zadat nebo o vitaminy, mam strach abych neco nepromeskala.

😀

duckie
30. říj 2016

@klara015 Mně gynekoložka prostě jen řekla: "Až přestanete brát antikoncepci, začněte zobat listovku. Hodně štěstí."
😉

no_title
30. říj 2016

@klara015 Bohužel ne. My se snažíme rok přesně, ale mám syndrom polycystických vaječníků, cyklus nemám od 15 let žádný, takže mám už za sebou laparoskopii a 4 pokusy s antiestrogeny (IUI), ale nic. Teď nás v únoru čeká IVF.
Já jsem to po vysazení HA nedostávala, tak jsem se ptala dr. co s tím a ona neplodnost nebere za nemoc, tak to neřešila, tak jsem se na ni vykašlala a šla na hormonální profil jako samoplátce, kde právě zjistili PCOS. Oni to jinak řeší až po roce (ale u zdravých žen), tak jsem ráda, že jsem vzala osud do vlastních rukou, ono bez menstruace se moc otěhotnět nedá 😀 Jinak bych teprve tento měsíc dostala žádanku do CARu a celý ten koloběh, co jsem letos absolvovala by mě čekal až příští rok.

klara015
autor
30. říj 2016

@no_title Tak to me mrzi :( , ale jelikoz uz jsi toho absolvovala hodne, tak verim ze se vam to uz povede 😁 Ja se snazim byt v tomhle optimistka , proste to vyjde a basta a tobe urcite taky 🙂 . Moc ti to preji.

misulinka44
30. říj 2016

Žádná prohlídka není třeba. Základ je kyselina listová,ta je nejdůležitější a můžeš jí brát klidně už dřív,treba měsíc před tím,nez se budete snažit.

luj89
30. říj 2016

@klara015 Jo, ještě mě napadá... Dej pozor na kontryhel, hodně holek si ho sice chválí, ale některým zase naopak škodí. Může totiž vyvolat špinění před MS, a tím tak znemožnit uhnízdění vajíčka v děloze. V souvislosti s krátkou luteální fází je to blbá kombinace, já to takto měla. Pak jsem kontryhel vysadila a ten cyklus jsem otěhotněla.

klara015
autor
30. říj 2016

@luj89 dekuji za upozorneni. Kontryhel se zatim nechystam brat. Nyni budu brat jen ty rakytnikove tobolky a v unoru zacnu brat listovku.

klara015
autor
30. říj 2016

Vas je tu tolik hodnych, ze s vasima radama se mi urcite podari otehotnet uz v breznu 😃

damae
30. říj 2016

Ahoj, já jen ještě přidám, že je dobré si u praktika nebo u gynekologa vyžádat vyšetření štítné žlázy (tedy odběr krve) - disfunkce štítné žlázy patří k civilizačním chorobám a je čím dál tím častější, nemusíme to nijak poznat, ale zabraňuje to otěhotnění a těhotenství. A dá se to jednoduše léčit. Oni to praktikové často dělají v rámci prevence, ale někdy taky ne...

luj89
30. říj 2016

@klara015 Z rakytníku je i sirup ravit, který obsahuje listovku 🙂

kaculik007
30. říj 2016

@klara015 Ahoj, já jsem žádnou zvláštní péči ani žádné přípravky nebrala.Otěhotněla jsem hned při druhém snažení. Doporučuji ale nechat si udělat vyšetření štítné žlázy a i vitamínu D,je v těhotenství důležitý. A co je ale nejdůležitější nebýt ve stresu 😉

klara015
autor
2. lis 2016

@trilien Ahoj, objednala jsem si na tvou radu rakytnikove tobolky od Terezia Company a zasilka stale nikde. Nevis jak dlouho jim trva doba doruceni?
dekuji 🙂

trilien
2. lis 2016

@klara015 Ahoj, ja som ju vždy mala za cca 3-4 pracovné dni, ale viezli mi to pár ulíc, keďže majú sídlo PHA-Michle. Prišlo ti potvrdenie o prijatí objednávky a jej spracovaní?

klara015
autor
2. lis 2016

@trilien jj potvrzeni mi prislo,ale asi na ne moc specham. Objednavku jsem vyzvorila 30.10, tak jim dam jeste cas 😁

jasminova
10. lis 2016

Záleží ke komu chodíš, mně můj gynekolog řekl :"Až budete chtít mimino, můžete přijít, my vám zjistíme, jaké jsou u vás nejlepší dny pro početí, aby to šlo rychleji."

Takže tak 🙂

zajusenka
21. lis 2016

Kiselina listová by se měla brát co nejdříve, nejlépe měsíc před otěhotněním. Je velmi důležitá v prvotním vívoji nervové soustavy, srdce a cév 🙂