Mám se připravovat na těhotenství, když ještě beru HA?

miskadenis
20. dub 2012

Ahojky holky, za rok chceme vysadit HA a začít se snažit o miminko. Mužu se už i tedka na to nějak začít připravovat (vitamíny, očista těla, atd.) Má to cenu když ještě beru HA? Nechci nic promarnit tak bych klidně začala s připravami už teďka. A jak dlouho většinou trvá po vysazení HA doba kdy se máme začít snažit??? 🙂 Děkuji za případné rady...

llluckaaa
20. dub 2012

Záleží na tom, jak moc "nezdravý" život vedeš 😉 Jestli kouříš, tak co nejdříve přestat, jestli nezdravě jíš, tak to vylepši, jestli hodně piješ, tak se mírni 😀 Já HA vysadila raději dřív a počkala pár cyklů na "vyčištění" organismu. Ikdyž to bylo možná zbytečné, nevím. A až se začnete pokoušet, tak bašti kyselinu listovou. Žádné další rady mě nenapadají...

ja.na81
20. dub 2012

Jo, ja bych rekla to same co @llluckaaa 🙂 Ja zacala po vysazeni HA brat kyselinu listovou. Mimi se nam povedlo pul roku od vysazeni antikoncepce.

jop
20. dub 2012

Já bych hlavně vysadila HA dřív, ať má tělo šanci se očistit... a pokud kouříš, tak co nejdřív přestat. Listovku tak měsíc před snažením.

pajiskazemlyna
20. dub 2012

Také bych řekla :
Jíst zdravě, nekouřit, krotit se s alkoholem, vysadit antikoncepci a je doporučeno 2-3 cykly před otěhotněním brát kyselinu listovou.
Někteří lékaři doporučují očištění těla od HA a někteří tvrdí, že v dnešní době je v HA tak málo hormonů, že se může začít po vysazení se snažením hned.