Máte bolestivou ovulaci po celou dobu trvání?

katka9184
18. led 2017

Ahoj snažilky,
prosím Vás o radu...máte ovulku bolestivou po celou dobu? Už se někomu povedlo otěhotnět hned začátkem ovulace?

pucmelinka
18. led 2017

Ahoj, jj, já jí měla dost bolestivou, bylo mi hůř, než když jsem měla své dny... Já jsem právě pravděpodobně otěhotněla den před ovulací, takže to jde 🙂

katka9184
autor
18. led 2017

No já si přijdu jako, když jsem mela zánět vaječníků, opravdu silná bolest na pravé straně. Na internetu jsem četla, že podle toho, kde to bolí, tak na té straně se uvolňuje právě to vajíčko.
Snažíme se s přítelem o miminko, ale přesně nevím tedy, kdy na to vlítnout :D. Jestli počkat ještě pár dní, jestli mě to nebolí než má ovulka dorazit.

pucmelinka
18. led 2017

Já ji měla přesně v půlce cyklu, na to jsem se mohla spolehnout... Zkus to před ní i po ní, pokud Ti při ovulaci je blbě a nic se TI nechce...

katka9184
autor
18. led 2017

Mě podle výpočtů začala ovulka včera, ale bolí mi břicho až dneska. Tak to budeme zkoušet průběžně :D.

vanea
18. led 2017

@katka9184 nejlíp ovulaci poznáš sledováním teploty ;) osobně mně někdy bolel podbřišek dopředu (cca dva dny), někdy až po ovulaci..vůbec bych si netroufla říct, že bych to dle bolesti poznala..a to jsem je měla většinou opravdu silné

pucmelinka
18. led 2017

Zkoušejte to, co Tvoje tělo dovolí... 😉

katka9184
autor
18. led 2017

No já jsem vysadila HA a teď je to první ovulace po vysazení...bojím se ale, že se nám to takhle rychle nepovede :(

pucmelinka
18. led 2017

Tak já HA neberu možná 5-6 let, už si to ani nepamatuju... Ale MS jsem měla vždy pravidelnou po 28 dnech, jednou do roka posunutou... moc na to nemysli a uvidíš, že se brzo zadaří...

mh1986
18. led 2017

Ahoj, ja po vysazeni HA mela ovulku hodne bolavou. Bolelo me chodit, sednout si atd. A predstava sexu v tomhle obdobi nepripadala v uvahu. Presne jsem vedela kdy ovuluju, podle meho cyklu bych si mohla ridit hodinky. Proto vim ze jsem otehotnela ze styku ktery byl 5 dni pred ovu 🙂

katka9184
autor
18. led 2017

@mh1986 ahoj, opravdu jsi otěhotněla před ovulkou? Já jsem registrovaná i na emiminu a tam psaly děvčata, že bez ovulace se otěhotnět nedá...je zajímavé, jak si to příroda prostě zařídí sama.
Já buď ovulku mám teď a nebo mi dorazí tak zítra, nevím, zda to bolí před nebo po celou dobu, jsem z toho tak nějak zmatená, každý to má jinak...
Ráda bych, kdyby se nám to podařilo brzy, ale nevím, zda bych měla takové štěstí a otěhotněla před ovu. 🙂

majaaa82
18. led 2017

@katka9184 taky nad tím přemýšlím.. jak se dá otěhotnět přd ovulací... 🙂

mh1986
18. led 2017

@katka9184 jasne ze nemuzes otehotnet pred ovulkou, bez toho to nejde. Ja psala ze sex jsme meli 5 dni pred ovulaci. Tim jsem chtela rict ze spermie v tobe prezije i 5 dni, je to vzacne, spis vydrzi tak 3 az 4 dny. Tak budu drzet palce at vam to brzo dopadne. Priroda je mocna carodejka 🙂

pucmelinka
18. led 2017

@mh1986 koukám, že jsme stejný ročník a i ve stejném tt 😀 a podle mě jsem otěhotněla den před ovulací...

mh1986
18. led 2017

No jo, lonske leto bylo plodne 🙂 a nemela jsi spis ovu posunutou? Bez ni nejde otehotnet, bez ovulace se neuvolni vajicko. Spis v tobe spermie prezila do doby nez si ovulovala 🙂

katka9184
autor
19. led 2017

To asi spíš, že spermie přežije do ovulky...tak doufám, že se mi tam ty mršky drží :D

pucmelinka
19. led 2017

Já to myslela tak, že spermie přežily, ovulaci jsem samozřejmě měla... 🙂 Bez ní by to nešlo...

riga
19. led 2017

@katka9184 ze styku před ovulací můžou zůstat ve vejcovodech životaschopné spermie, a když dojde k ovulaci, pak může dojít i k oplodnění. Některé zdroje uvádí, že vydrží až 7dní, což ale asi nebude úplně běžné.
Po ovulaci k oplození nemůže dojít, protože ovulace znamená to, že je zrovna k dispozici oplodněníschopné vajíčko.
Ojediněle dochází k tomu, že po proběhlé ovulaci je ještě další - jestli se nepletu, tak to bývá do týdne po první.

Abych to shrnula, k oplodnění může dojít pouze při ovulaci, jinak to není možné. Bez vejcete prostě nemá spermie šanci.🙂

riga
19. led 2017

A teď koukám, že poučuju a vy jste si to už vyjasnili.🙂

riga
19. led 2017

@katka9184 a k dotazu, příjemně mě pobolívá, když se k ovulaci schyluje. Po prasknutí folikulu mám podbrišek jak když mě nakopou. Není to bodavá bolest, ale tupá s pocitem nafouklosti a označila bych ji spíš za nepříjemnou.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
riga
19. led 2017

@ttm děkuji za upřesnění. Vajíčko nečeká, postupně se přemisťuje do dělohy, kdy může dojít k otěhotnění, pokud se v této době spoji se spermií. K destrukci vajíčka dochází do 24hod po ovulaci.

xlostris
19. led 2017

@katka9184 Tak to tak neřeš 😉) Ikdyž je fakt, že já jsem taky tajně doufala, že to vyjde napoprvé, což se nestalo, ale "až" na potřetí-dobré bylo, že jsem měla zrovna po roce kontrolu na gyndě a tam dle UZ mi gynekolog řekl, že jsem těsně před ovulací...my jsme od počátku "snažení" (nesnáším todle slovo) spolu spali každý den dva dny před a 2 dny po vypočtené ovulaci. Tak jsem si říkala, že kdyby to i ten třetí měsíc nevyšlo, tak bych zkusila buď ty ovulační testy anebo měření teploty, abych věděla, jestli nějaká ovulace vůbec je. Ikdyž mě teda při ní taky docela dost bolelo břicho a přesně jsem věděla, kdy je jaký vaječník aktivní 😉

katka9184
autor
19. led 2017

Holky, děkuji moc za vysvětlení. V podbřišku mě bolelo hlavně včera a hodně, nafouklá se cítím už asi druhý den...jako balón.
Moc bych si přála, když by to vyšlo hned napoprvé, ale při mé smůle to určitě nevyjde...nechci věšet hlavu, uvidíme za 14 dní kdy má dorazit ms.

denisa060491
20. led 2017

Ja jsem prvne ani nevedela,kdy mam ovulaci.potom mi kamaradka doporucila symtotermalni metodu a uz zhruba vim kdy ji mam.nam se podarilo pocit den po ovulaci.vajicko je oplodneni schopne 12hodin po uvolneni.k poceti muze dojit i pet dni pred ovulaci,v den ovulace a tri dny po.

denisa060491
20. led 2017

Jinak me bolela vzdy jen chvili.po porodu jsem dostala prvni menzes kdyz mel maly 2mesice a od te doby jsem jeste ovulaci nespozorovala 🙂