Měnit práci nebo ne? Snažíme se o miminko a kvůli práškům to nezvládám

taigo
10. črc 2018

Ahoj holky, moc by mně zajímal váš názor. snažíme se s manželem o mimi už dva roky. Před pár měsíci mi zjistili vysokou hodnotu prolaktin(138 ug/l), způsobenou adenomem na hipofize. Takže od minulého měsíce beru Dostinex. Pracuji ve fabrice, jako technik kontroly (krátký, dlouhý týden, a ještě k tomu, ránni, noční), a nikdy to nebyla jednoduchá práce, hlavně psychicky. ale od té doby co beru prášky, tak to je úplně k nesneseni, hlavně noční 😒. Po menším psychickým kolabsu jsem teď na neschpoence, ale chápu, že jednoho krásného dne, tam budu muset jít, a už teď mi z toho nabíhá mráz po kůži... takže začala jsem uvažovat o změně zaměstnání, a mám teď i příležitosti... akorát nevím, jestli se mi to vyplatí, jelikož teď mám smlouvu na dobu neurčitou a docela dobrý peníze, a vím taky že jak mile otěhotním tak budu na neschopence, jelikož pracují ve fabrice s zvyšeným rizikem nebezpečí...a vím že bych byla max spokojená, hlavně finančně.
Co by jste dělali vy? Vydrželi by jste to (i když nevím jak dlouho to ještě potrvá, než otěhotním) nebo by jste se vrhli do nového zaměstnání? Nevím jak to udělat tak aby to bylo v pohodě i do budoucna. Těhotenství ted odkládat rozhodně nechci...

mates133
10. črc 2018

Ahoj,no ja bych se asi po nove praci zacala rozhlizet,zjistila bych si jake mam moznosti a pak se teprve rozhodovala.Dokud ve stare praci nic nereknes,o nic nejde,koukni na inzeraty,zajdi na nejaky pohovor a sama uvidis,jestli sezenes neco zajimaveho.Pokud ti soucasna prace nevyhovuje,sla bych do toho,jak dlouho bude trvat otehotneni nevis,tak bych nebrala za kazdou cenu prvni praci co najdes,ale pockala bych az najdes takovou,co bude presne takova,jakou hledas,lidi je dnes malo ,-)

jaja01k
10. črc 2018

Já bych práci změnila. Znám několik případů, kdy žena zůstávala v zaměstnání, kde byla nespokojená, protože se snažili o mimčo a říkala si, že to vydrží, než otěhotnění. Jenomže to pořád nešlo, trvalo to rok dva, až se rozhodla práci přece jen změnit, a najednou to šlo hned. Ono pro otěhotnění je důležitá i psychika a když budeš z práce ve stresu a nešťastná, budeš tam chodit s odporem, tak to ničemu nepomůže. Když změníš práci, může se stát, že třeba otěhotníš ve zkušební době, dostaneš výpověď a tím přijdeš o mateřskou. Ale já bych to riskla.

pasiba
10. črc 2018

@taigo Teď tedy nevím jak dlouho je budeš brát, ale pokud to řekneš doktorovi, že ti ty prášky tohle způsobují tak tě nechá na neschopence dokud je nedobereš a pak by si zase mohla chodit normálně sem. Ale není dobré samo o sobě když ti prášky působí z něčeho úzkosti. Není jina varianta těchto prášku?

pasiba
10. črc 2018

@taigo Pokud je to fabrika kde nemůžeš pracovat těhotná tak mají povinnost tě nechat doma na průměru a to by si měla vic jak neschopenku

nhaty
10. črc 2018

My se s manželem také nějakou dobu snažili, ne tak dlouho, jako vy, ale něco přes půl roku určitě. Pořád to nešlo. Měla jsem zaměstnání, které mě hodně stresovalo. Ale smlouva na neurčito. I tak jsem práci změnila, šla do smlouvy na určito a do měsíce a půl jsem byla těhotná. Práce se vždycky najde 😉.

barchen
10. črc 2018

@taigo Pokud změníš práci, počítej s tím, že budeš muset v novém zaměstnání něco odpracovat aby si měla nárok na PPM. Pak ještě k tomu uvaž to, že u nového zaměstnance dávají některé firmy nejdřív smlouvu na dobu určitou, takže také je riziko, že PPM nebude podle představ, zejména, pokud by si chtěla v návaznosti na první i další dítě. Pokud otěhotníš v současném zaměstnání, tak na těhotnou se bude vztahovat část zákoníka práce (práce pouze přes den pokud si to vyžádáš, přeřazení na jinou pozici...) nebo také ti zaměstnavatel může "doporučit" zůstat doma na PN - není to úplně podle zákona ale děje se to a některé těhotné to využijí, když s tím souhlasí obě strany a lékař hodí razítko. Je na tobě, jak se tam cítíš, jestli hodně psychicky špatně nebo se to dá. Nebo prostě zvolni a přeřaď si priority - zdraví, plánované těhotenství, čerpej dovolenou, užívej si volné dny atd. Osobně jsem tohle řešila také, už jsem byla na pohovoru jinde a ejhle, v ten psychicky i fyzicky náročný podzimní měsíc, kdy jsem padala únavou mi vyšel pozitivní test ani jsem tomu nevěřila. Tak jsem v klidu pokračovala dál s vědomím, že to za pár měsíců skončí a také, že od těhotné nemůžou požadovat to, co jsem dělala běžně a v jakém tempu. Vyšla mi krásná PPM, pak rodičák, který si teď můžeš nastavit libovolně, pak v návaznosti další PPM...bez úředních stresů a PN.

cl8ireh
10. črc 2018

Snažíme se 3 roky a taky jsem odchod z práce pořád oddalovala, že třeba odejdu na mateřskou. Tak teď jsem se rozhodla fakt odejít. Holt je to risk, ale co se dá dělat. 🙂 Nejsem tam šťastná a 8 hodin u PC je na moje záda fakt hodně.

taigo
autor
10. črc 2018

Holky, neumíte někdo předpovídat budoucnost 😉😁 moc by se mi hodilo, a nebo nějaký znamení z nebe... já kdybych neměla tuhle práci tak asi bych na Mimi ani nemyslela...platíme s manželem 25000,- měsíčně za barák a za další pložky, to je jedna výplata...do teď se máme finančně hodně dobře ale jenom díky tomu že mám tak 23000,- výplatu... chtěla bych i tomu Mimi něco v životě dopřát... Nemůžu úplně rizkovat...ale jak to zvládnout psychicky to teda ještě nevím...
P.S.: děkuji vám moc za vaše rady 😊

pasiba
11. črc 2018

@taigo No panejo, to máte skoro haciendu. To na RD budete Mít co dělat. Je to vždy o těch prioritách, a ty si určuješ sama. Peníze nebo Klid. Bez peněz taky není moc klidu .... Je to těžké

lusy1983
11. črc 2018

@pasiba ano zaměstnavatel je povinny nabidnout ti pozici kterou muzes vykonavat jako tehotna a penize ti nesmi snizit pokud to misto nema musi ti dat placene volno......coz je rozhodne lepsi jak financne tak i vlastne ze se nemusis ridit vychazkami na neschopence

pasiba
11. črc 2018

@lusy1983 jj. Měla jsem to tak třikrát a super