Měření bazální teploty. Může u dlouhých cyklů probíhat ovulace?

kikus16
28. dub 2020

Zdravím, vím, ze toto téma je tady často, ale nenašla jsem podobný případ. Mé cykly jsou hodně dlouhé, většinou 60 až 70 dní. Mám od lékaře potvrzené anovulační cykly. Snažíme se o mimko přes 2 roky. Začala jsem měřit bazální teplotu. Jsem 21 den cyklu, a teplota se mi už 8 dni pohybuje mezi 36,5 nebo 36,4. (Vložila bych fotku, ale nejde mi to). Myslíte, že u tak dlouhých cyklů může probíhat ovulace? Šla bych k lékaři, ale pořád bere jen akutní stavy. Děkuji
A pokud mi nekdo poradí jak vložit fotku, tak vlozim graf :D

kocila
13. kvě 2020

@kikus16 zda, se že ovulace nebyla, je to pořád nízke..jak vypadá graf ted?

kikus16
autor
13. kvě 2020
hermij
13. kvě 2020

Ovulace zatím neproběhla. Přestože je to náročné období, tak vytrvej 🙏 Až proběhne ovulace, tak po ní do dvou týdnů dorazí menstruace. Určitě by to chtělo řešit, vajíčka tak dlouho nezrají jen tak. Navrhovala jsem nahoře štítnou žlázu. Hmotnost může také hrát roli, cykly potřebují dostatek živin, zdravé tuky, omega-3, vitaminy a minerály. Napadá mě syndrom polycystických vaječníků... napadá mě zvýšený prolaktin... napadá mě toho víc. Chtělo by to vyšetřit a léčit. Upozorňuji, že léčení není předepsat Clostillbegyt nebo Femaru a pak stimulovat ovulaci píchnutím Ovitrelle. To je zkratkovité řešení, které tuto situaci neuzdraví, v dalším cyklu se bude opakovat 😢 Držím pěsti 🙏

kikus16
autor
13. kvě 2020

@hermij děkuji za odpověď. Můžu se zeptat jaka by měla byt léčba? Aby mi zase nepsal jen nějaké léky na vyvolání menstruace. Vubec nevim jak se tohle řeši. Zvýšený prolaktin jsem mela z poslednich krevnich testů zhruba před rokem. Musím se objednat k doktorovi, ale on je toho nazoru, že když už jsem otěhotněla, tak dřív nebo později se to povede znovu. Jenže já mám ten problém, že dlouhé cykly me hrozně vyčerpávají. V druhé polovině cyklu (většinou od 35 dc) mám příznaky jako PMS, nateklá prsa, nervozita, podrážděnost, bolesti břicha, deprese a trvá to do příchodu ms. Je to hrozně zdlouhavé..

hermij
13. kvě 2020

@kikus16 To je sice hezký předpoklad, ale takto se můžete snažit i dalších X měsíců 😢 Za mě je léčba především životní styl - cílené změny v nočním režimu vč. spánku, výživě, pohybu, stres coping atd. V případě objeveného zdravotního problému klidně léčba farmaky, ale stimulace ani vyvolávačka nejsou léčba. Neřeší to příčinu, jen "napravuje" důsledek. Třeba na zvýšený prolaktin se předepisují léky, kdyby náhodou přetrvával. Ale je znát efekt. Rychle by se to mělo navracet k normálu, tj. zkracování cyklů. PMS je projevem nedostatku progesteronu, což zase může i s tím prolaktinem souviset. Dá se upravit stravou, příp. se dá po ovulaci nasazovat třeba Utrogestan nebo Gynprodyl. To už je cílená léčba, která vede ke zlepšení situace, ne jen rychlonáplast 😉 Promiň, že píšu takto obecně, ale ve veřejné diskuzi nemohu podávat specifické rady ❤

kikus16
autor
13. kvě 2020

@hermij samozřejmě chápu. Každopádně děkuji. Alespoň mam trochu představu na co přistoupit a na co ne. Pockam do ms, jestli ovulace podle bt proběhne a pokud ne, tak se objednam k lékaři. Děkuji moc 🙂

kikus16
autor
23. kvě 2020
kikus16
autor
23. kvě 2020

Můj graf k dnešku..

hermij
24. kvě 2020

@kikus16 Ovulační cyklus, krása. Sice ovulace "později", než mívají jiné ženy, ale i tak se Ti mohou vyvíjet zdravá vajíčka ♥

kikus16
autor
24. kvě 2020

@hermij bylo to toho 20.5. že? Jen škoda, že jsme se zrovna nesnažili :( měla jsem pálení, takže další dva měsíce ztracené. Je to jako naschvál. Aspoň, ze ta ovulace je 🙂

kristy662
7. črc 2020

Ahoj holky , s přítelem se snažíme o mimi 6 měsíců. Mám také dlouhý menstruační cyklus , cca 34-36 . Měřím si první měsíc BT abych aspoň věděla, zda mám ovulaci. Ale teploty mám podezřele nízko. Ms bych měla mít zítra +-. Poslední dva dny mě doprovází hojný bílý výtok a nafouklé břicho. Myslíte že tento měsíc ovu proběhla? Děkuji moc všem za odpověď! 🍀🍀

kikus16
autor
7. črc 2020

@kristy662 ja měřím teplotu 4 měsíc a do teď tomu pořádně nerozumím. Tak snad poradí někdo, kdo tomu rozumí 🙂 jen teda mit cyklus 34 az 36 dní, co já bych za to dala. To není podle mě dlouhý cyklus. Já čekám na ovulaci i 50 dní. Ale teď mám potvrzeno, ze u mě ovulace neprobíhá. Jak píšu snad někdo poradí 🙂 držím pěsti.