Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

b.e.r.u.s.k.a
18. led 2010

Ty jo teď čtu tu čekací dobu na dárované vajíčka,to je síla.Ze mně by byla už stará bába,než bychom se dostali na řadu

len
18. led 2010

Mně bude letos 30. Ale jinak samozřejmě je možnost jít do soukromého centra a připlatit si, ale zatím se nám moc nechce, pořád doufáme v ten zázrak 😉

alienka24
18. led 2010

jo a len sliznice 8mm by měla teoreticky taky stačit ne?

herminka
18. led 2010

Len, vidím, že jsi mi před pár stránkama obratem odpověděla, děkuji!

len
18. led 2010

Ali, 8 mm je paráda 🙂

Hermi, není zač - už je to aktuální? 🙂

alienka24
18. led 2010

len...tak to jsem ráda, no uvidíme co z toho všeho bude nakonec, já ani nevím jestli to ted fakt chci páč nás v dubnu čeká na 3týdny Island tak bych o to nerada přišla 🙂 takže doufám že to teda tam někdo nahoře rozhodne za mě 😅 😅

b.e.r.u.s.k.a
18. led 2010

Hm tak to mně bude 34

b.e.r.u.s.k.a
18. led 2010

Ali a nechceš mě vzít do kufru,já bych taky jela na Island.Nás letos čeká jen prodloužený víkend v Paříži,už třetím rokem ty dovolené moc nepřeháníme.Penízky se dali do mimíska

len
18. led 2010

Island v dubnu, jo? My byli v srpnu a i tak jsme oloupávali ze stanu led 😀
Ale jinak je to nádhera a pokud by vše bylo OK, nebála bych se tam jet ani jako těhule 😉

alienka24
18. led 2010

no tak to mi docela cestujeme furt, říkám si že ted dokud to jde, s mimískem to pak nějaký čas nepůjde a ten island je příležitost jako vrata 😉 😀

len
18. led 2010

Jo, my měli Island asi po dvou letech snažení, takový - a když se nezadaří, jedeme na Island! V únoru jsme byli v CARu, zaplatili hned zálohu a pak jsem si dala předsevzetí, že když do Islandu neotěhotním, začnu s Mojžíškou a už to teda začneme řešit pořádně 🙂 A taky že jo - září 08 návraz z Islandu, první IUI a začátek Mojžíšový 🙂

alienka24
18. led 2010

len....no my budeme bydlet u kamarádky, studuje tam a prodloužili jí grant takže to je naprosto super šance a jinak budem přespávat v hostelech pokud pojedem někam dál od Akureyri, no já si taky říkám že i když těhu budu tak pojedu, to bzch musela mít fakt nějaký mega komplikace ale takhle to nehrozí 🙂 no a já koukala že dubnu a v srpnu je uplně stejnej úhrn srážek takže konec dubna a začátek května no 🙂

len
18. led 2010

Tak to máte super příležitost, že tam máte kde bydlet (a v teple 😀 ), protože jinak to bylo neskutečně drahý... Ale vlastně teď po tý krizi šly pro nás ceny strašně dolů 🙂
Jako my měli kliku, téměř nám tam nepršelo (akorát teda zrovna v Akureyri jo 😀), akorát byla příšerná zima, hlavně na to stanování 😀
Island byl nááádhernej 😵 Kdybys chtěla vidět nějaký naše fotky, písni IP 🙂

alienka24
18. led 2010

len...určitě chci fotečky jesli máš někde uveřejněný tak mi to pošli do IP 🙂 a jak dlouho jste tam byli? no my jedem na 3týdny a trajektem a vlastním autem teda a rozpočet je asi 15tis. na osobu se vším takže fakt úžasná šance 😉 no a prej ceny jsou tam ted asi jako tady a něco dokonce levnější, jakože mléčný výrobky tak uvidíme no, stejně vařit si budem u kámošky doma a bydlet taky takže to je neskutečná úspora financí 😉 a to že se máš kde ohřát a třeba usušit a normálně osprchovat je taky paráda

marcajda
18. led 2010

jejda, taky mate doma takové divochy? ja uz vcera musela odhanet 😀 ale je to prijemne, ze po nas tak touzi.
no, nam to asi tentokrat do ovu nevyslo. počítam, ze ji budu mit v tydnu a milacka zase uvidim az v patek a to vajicko nepocka.. no, smula. tak se aspon nebudu stresovat a pozorovat 😀
a zitra zvladneme dalsi mobilizaci a budu zase trosku srovnanejsi..
no, mě už tahne na 37, tak uz to pomalu zacne s folikuly taky zlobit. ono je to slozite, protoze zatim jsem je tam pokazde mela, ale kdo vi, jestli v nich neco bylo? to poznam az jednou, jestli dojde na IVF..
devcata, to jste cestovatelky!! ja toho zatim moc nezvladnula, ale me se ani moc toulat nechce, stejne je mi nejlip doma.. ja si uzivam to staveni a budování 🙂 . u moře mi je horko a mam slun. alergii a na turistiku se mnou nikdo nechce. láká mě sever..kanada, svedsko..sibiř 😝
treba v pozdejsim veku, zatim pracuji, abych mela na to miminko 😀

alienka24
19. led 2010

ahojky, no tak jsme to teda včera ještě pojistili a musím říct že mě teda včera bolelo břicho pěkně a dneska je to lepší 🙂
ale mám histroku k dobru, sem si já kravka ráno vzala vitamíny na lačno a mě se po nich dělá takhle blbě, už jsem to jednou zažila, no ale nevim co mě to popadlo a stejně sem si je vzala, tak pak jdu do práce, no a co myslíte? jsem se cestou poblila, teda spíš jen ublinkla ale nejlepší je že přímo na náměstí 😀 😝 no mazec

len
19. led 2010

Vida, příznaky těhotenství pár hodin po ovulaci 😀

marcajda
19. led 2010

alienko, ty trenuješ se vším všudy 😉 Takže toto by ti šlo, miminku nic nebrání.

me dnes čelá ta mobilizace, tento měsíc mě vyjímečně břicho vubec neboli, tak nevím, jestli tam nic nevyrostlo.. jsem napnuta, co mi večer poví, jestli jsme opět pokročily dál. zada mě tento měsíc trápí strašne.

Ali, ja vím, že mi dělá zle káva na lačno a taky to občas pokouším, nějak si to neuvědomím a je průšvih..

ale jak už břicho nebolí, tak by to mohlo být dobré!!
! jsem napnutá, bylo by to užasné.

alienka24
19. led 2010

no spíš ranní demence než těhu příznaky 🙂 i když mám v sobě ten pregnyl tak to můžu svést i na to 🙂 😀 😀

len
19. led 2010

Nojo, mně po Pregnylu vždycky o číslo vyrostou prsa, tak co ty bys po něm nemohla zvracet, těhuhormon může způsobit těhupříznaky 😀 No a třeba i tu těhudemenci 😀

alienka24
19. led 2010

😀 no jasně a už z toho nevyjdu žejo? děkuju pěkně 😉 😉 prsa jo, no vidíš to bzch asi taky měla prozkoumat jestli se už něco neděje 😀 😀 jo ale od zítra mám brát utrogestan takže to bude taky pecka 😀

len
19. led 2010

No to teda jo, Pregnyl + Utrogestan, to je u mě záruka všech těhupříznaků, dokonce i ty // jsem přeci měla, a to jsem těhotná stopro nebyla 😀 Teď jsem měla Pregnyl v neděli a od té doby už nic neberu, ale já vlastně žádný příznaky neměla ani, když jsem nakonec těhotná byla, takže já na tohle kašlu 😉

alienka24
19. led 2010

no mě právě po utroší žádný těhu příznaky nepřekvapí tudíž mě ani nevyvedou z míry, akorát nevim jestli budu yzavádět nebo polykat, ale asi zavádět potom nemám takovou motanici, no to zas bude něco 😉 😝

len
19. led 2010

Určitě zaváděj, to mi doporučovali všichni doktoři, kteří mi ho kdy předepisovali 🙂

alienka24
19. led 2010

ok uposlechnu rad starších a zkušenějších

alienka24
19. led 2010

len prosímtě, myslíš že po tom pregnylu ty folíky prasknou vždycky? mě se už moc nechce jet na další utz jestli teda fakt praskly tak jestli třeba že pravděpodobnost že neprasknou je fakt malá 😅

len
19. led 2010

Je fakt malá 😉
Mě kontrolovali jen jednou, odběrem z krve, pak už nikdy. Ale BT mi vždycky stoupla a MS dorazila pokaždé za 12 dní (bez Utrogestanu teda).
Kromě toho ten kontrolní ultrazvuk je takový... párkrát jsem tam byla po ovulaci a sondovala, co dr. vidí, no a kromě jednou, kdy mi ukazoval vzorné žluté tělísko, to bylo takové - víte, já to s jistotou nepoznám, třeba tohle by mohl být prasklý folikul, ale je to takové... No prostě neprasklý nepřehlédnou, prasklý může vypadat jakkoli 😒
Takže prostě prasknou a hotovo 🙂

fiallinka
19. led 2010

LEN, prosím tě - jak dlouho před ET jsi měla mobilizaci? Minule to nějak tak vyšlo, že jsem ji měla fakt pár hodin před ET, jenže tam to moc nešlo jinak načasovat... teď půjdu na ket a teoreticky se můžu domluvit na mobilizaci pár dní před ketem, jenže nevím, co je lepší - minulá rehábka říkala co nejkratší dobu před ET a tahle říká, že radši dřív...tak nevím, ale ty víš skoro všechno 😉 (každopádně tak jak tak je to vlastně po ovulaci)

alienka24
20. led 2010

dobré ránko, len děkuju 😉 no břicho mě ted bolí jinak než v pondělí takže si myslím že fakt praskly 😉 doufám že to brzo přejde, vzala sem si první utroš a uvidíme co bude 😉

marcajdo....tak co mobilizace včerejší?

len
20. led 2010

Fial, poprvý (když jsem otěhotněla) jsem ji neměla vůbec, fyziot. odjela na dost dlouho pryč a časově jsme se neshodly. Podruhý jsem ji měla nějak ještě před začátkem stimulace, takže tipuji tak 14 dní před ET? Při stimulaci už jsem měla doporučeno necvičit (při první jsem cvičila). No a potřetí jsem tam byla zase před stimulací, ale ET pak ani nebyl. Musím teda připomenout, že já nikdy neměla klasickou mobilizaci přes konečník, protože se všecky ty fyziot. vzácně shodly, že zrovna tady jsem úplně OK, takže to bylo jen to klasický prokřupání 😉