Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

evamik
6. bře 2008

Barik, to je divný... A co s Tebou dělají?? Souhlasím s Len, myslím, že by ses měla kouknout jinde...

puzzi
6. bře 2008

Barik, to je nějaké skupinové cvičení nebo jsi tam sama? Určitě to asi není ta správná fyzioterapeutka na Mojžíšku, protože kontrola zablokování, odblokování, protažení a kontrola cviků je základ. Nemáš možnost změnit fyzioterapeutku?

barik
6. bře 2008

No, on prý byl přes to velká kapacita a jezdili k němu i ze zahraničí. Přímo se učil u Mojžíšové, ale prý měl nějaké osobní problémy a připadá mi to, že ztratil o to úplně zájem. Bohužel v našem okolí není nikdo jiný, kdo to dělá! ☹

fiallinka
6. bře 2008

barik: mobilizace - mně teda zkontoluje, prohmatá, udělá něco jako masáž, a pak "napravuje", tj. různě se mnou křupe a hýbe, a taky se pak dělá mobil. přes konečník - je to každopádně supr a plně se mi věnuje ...

barik
6. bře 2008

tak já měla jen jednou mobilizyci a křupání, od té doby nic. Ani mi přesně nevysvětlil jak mám co cvičit a kolik opakování, vůbec mě teď nekontroluje a tak 😖

evamik
7. bře 2008

Barik, myslím, že bys asi fakt měla jít jinam... I kdyby to nebylo přímo u vás (nevím, odkud jsi), tak jednou za měsíc někam dojet, by nemusel být problém, ne?!

evamik
8. bře 2008

Ahoj holky, je tu někdo?? Je mi fakt hrozně mizerně... Mám od včerejška teplotu - naposled jsem byla nemocná před třemi týdny - a teplota mi začala taky 2 dny po IUI, takže si říkám, jestli to nemůže být nějaká reakce!! Jsem z toho už fakt v pr... ☹

puzzi
8. bře 2008

Ahoj Evčo, to je šílený, často mám pocit, že čím víc člověk pro otěhotnění podniká, tím víc se na něj lepí smůla 😠 Tak využij, že je víkend, zalez do postele a třeba se Ti uleví. Jsou to nervy a možná i proto se nám občas bouří tělo, pak je to začarovanej kruh.
Přeju, ať to rychle přejde a je Ti líp.

evamik
8. bře 2008

Puzzi, díky moc, jsi zlatíčko! 🙂

atid
10. bře 2008

Hezký den,mám za sebou mobilizaci kostrče podle Dr. Mojžíšové a protože vím s jakými obavami a otázkami jsem se potýkala, rozhodla jsem se popsat co přesně to obnáší.Rehabilitační sestra nejprve na zadek a bedra dá elektrody, které uvolní svaly. Samotný zákrok se pak provádí tak, že si pacientka klekne na kolena a opře se lokty (takže na všechny čtyři, jen se neopítá o dlaně, ale o lokty). Sestra rukavicí zvlhčenou gelem vsune prst do konečníků a jemně s pohybuje. Je to protivné, ale nijak bolestivé.Kalhotky si člověk nechává, sestra je jen trochu posune pod řitní otvor. Musí se uvolnit celkem tři místa. První člověk pozná lehce,uvolní se totiž vzduch (není třeba se nervovat s prdy to fakt nemá nic společného), druhé a třetí místo se uvolní stejnými pohyby prstu, jsou slyšet a cítit lupnutí. Opět téměř bezbolestné, zvlášť pokud je člověk uvolněný. Během procedury je potřeba občas zatnout nebo naopak povolit zadek, podle toho co sestřička zavelí. Celé je to otázka sotva pár minut, první místo prý většinou povolí takřka okamžitě,během pár vteřin. Pak se pokračuje běžnou venkovní rehabilitací, uvolňují se další části kostry. Žebra, bederní obratle a zbytek krku se pak dělá další den, svaly se musí nějak usadit. Nejhorší na celém zákroku je pocit studu, že vám někdo strká prsty do zadku, bolestivé to je MINIMÁLNĚ, pořezané prsty jsou horší. Po zákroku je člověk jak domlácený (horší posilovna), ale během pár dnů se vše srovnává. První měsíc je třeba opatrně zvedat věci, atd. i cvičení je naprosto v pohodě, žádná hrůza. Jsem pět dní po rovnání, cítím mírnou bolest ve svalech, ale jinak se vše \"pohybuje nějak lehce a velice příjemně\". Zákrok mám za sebou kvůli velikým bolestem kříže a hlavně každodenním ukrutným migrénám (včetně zvracení a omdlévání). Nevím, jak to bude vypadat dál, ale od zákroku jsem BEZ ANALGETIK a hlava je zlatá! Tak snad to tak bude pokračovat, první měsíc prý není směrodatný, tělo si zvyká, pozitivní efekty by měly být až pak. Já tedy zlepšení vidím už teď. Moc držím všem palce a doufám, že jsem trošku pomohla.

barik
10. bře 2008

Ahoj atid, s mobilizací mám stejné zkušenosti, akorát je to už více jak měsíc po zákroku a dr.mě nijak na rehabilitaci nekontroluje, nevím jeslti je problém v tom, že já se nasnažím otěhotnět, ale podstupuji to z jiných zdravotních problémů a tudíž to není asi pro něj tak lukrativní nebo nevím ☹ mrzí mě to, jelikož jsem se těšila, že konečně začnu s tím něco dělat, ale bojím se, že jen samotné cvičení nestačí. Holky máte někdo ještě nějaký ten seznam pracoviš´t kde se zabývají mobilizací nebo neznáte někoho konkrétního z Karvinského okresu nebo Moravskoslezského kraje obecně? Díky všem

evamik
13. bře 2008

Tak víte, kde bylo naše téma?!?! Na 3. straně!!! To je teda vostuda! 😉 S Puzzi se ještě "vidím" na IUI, ale copak ostatní???

len
13. bře 2008

No vida, nebudeš mi to věřit, ale musím zůstávat v práci dýl a nikdo nikde, tak jsem si právě dvacet minutek zacvičila první blok 😀 Oblečená do divadla, na zemi na alumatce 😀

fiallinka
13. bře 2008

Holky, taky jsem si všimla, že to tu usíná, vy necvičíte nebo co 😉 😉 ? Já hlásím, že dnes jsem teprve 6+0, ale byly už vidět obě srdíčka, takže tomu pomalu začínám věřit, a pak vám přijdu říct, jak se má cvičit v těhu (zatím mám zákaz pohybu, ohhs stále trošku trvá, ale lepší se to). Tak mi držte palce, ať to dobře všechno dopadne, a my vám naopak budem držet palce všichni tři 🙂

len
13. bře 2008

No paráda 😵 A já za týden odjíždám na dovču 😎

evamik
13. bře 2008

A hele, jak se to tu rozjelo! 😉
Len, to by mě zajímalo v čem chodíš do divadla... 🙂
Fial, bomba!! 🙂 Ale nevím, co je OHHS... 😕

fiallinka
13. bře 2008

evamik: hyperstimulační syndrom po ivf - prostě bouřlivá reakce na hormony - zvětšené vaječníky, voda v břiše, bolesti

kay
13. bře 2008

ahoj holky, taky jsem nevěděla co to je 🙂 já cvičím, byla jsemi na kontrole, ale žádná změna holt.. 🙂
¨
puzzi, co močák? už je to dobrý?

fialinko, moc ti držím pěsti..

evamik
13. bře 2008

Fial, aha, hyperstim. syndrom vím, co je, jen jsem neznala tu zkr. 😉 To mi nějak úplně uniklo, žes ho měla!!!
Kay, ahoooj, jak je??
Já teď necvičím, prot. jsem zase nachcípaná... 😠 a příští týden jdu na tu osteopatii... 😅

kay
14. bře 2008

ahoj evi, no je docela normálně 🙂 nic nového, žádné těhu se zatím nekoná.. uvidím příští týden jestli se povedlo, ale mám takový pocit že ne.. a na jakou jdeš osteopatii? co to je?

evamik
14. bře 2008

Kay, to jsme tady řešili asi před 14 dny s Len... To je taková "alternativní" met. fyzioterapie, pokud se to dá takhle zjednodušit... 😅 Pokud by Tě to zajímalo koukni na www.osteopatie.cz

len
14. bře 2008

Evo - měla jsem včera dlouhou sukni a takový tenký bílý svetřík propínací - nic extra elegantního, ale na cvičení docela kuriozita 😀

evamik
14. bře 2008

Len, to mohlo být docela kuriózní pokoukání... 😀

puzzi
14. bře 2008

Ahoj ahoj 🙂
Fiallinko, gratulace ke dvěma srdíčkům.
Len, vyhráváš cenu Nejkurióznější oblečení na cvičení Mojžíšky 😀
Kay, díky za optání. Močák teď v klidu, ťuk ťuk. Přitom už beru asi pátej den jen jeden Spasmed denně. Ale občas mám dolé takové jako mírné řezání, to už mám dlouho a většinou po ránu po záchodě mě to tak 10 minut trochu otravuje. Při čůrání vůbec, až pak za pár minut to trošku začne. Ale na to už jsem si docela zvykla...
Každopádně se snažíme tenhle měsíc skoro obden, močák při tom nic neříká, tak je to super. Až na to, že asi tenhle měsíc dle teplot nemám ovu 😠

len
14. bře 2008

Hele, ještě odborný dotaz... Cvičím na karimatce a maximálně mi to vyhovuje, je tak přiměřeně tvrdá-měkká. Problém je, že při posledním cviku (kočička s vytáčením špiček) jsem už v té karimatce proklečela pěkné dolíky. Uvažovala jsem, že pořídím nějakou spešl cvičící podložku, ale mám strach, že to bude podobný jako karimatka a ty dolíky tam budu mít do měsíce taky 😒 Nemáte zkušenost s něčím, co izoluje, je to trochu měkké a přitom je to neprotlačitelné?

puzzi
14. bře 2008

Len, já mám takovou silnější karimatku, překládá se na třetiny, neroluje se. Koupila jsem jí v Globusu. Je super, po dvou měsících cvičení jako nová. S ničím jiným zkušenost nemám.

evamik
14. bře 2008

Já mám obyčejnou karimatku a jakpa jsem spokojená! 😀

len
14. bře 2008

Já mám běždou turistickou, zvládla x sezón pod stanem, ale půl roku cvičení je na ni moc 😒 Ještě mě napadly samonafukovačky, co používáme teď, ale zase nevím, jestli už to není moc měkké... Tak až pojedu do Globusu, zkusím kouknout 🙂

puzzi
14. bře 2008

Na té mojí bylo napsaný, že je přímo na cvičení. Stála asi 50-100 Kč, už nevim, ale ne moc.

evamik
14. bře 2008

Já bych si spíš pořídila něco tvrdšího... Samonafukovačka mi připadá měká!