Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

len
14. bře 2008

Taky si myslím, zatím zůstanu u karimatky, dokud neobjevím něco lepšího 😉

fiallinka
15. bře 2008

len, my jsme si těsně předtím, než jsem začala cvičit, pořídili takové menší tkané koberečky, a na cvičení se ukázal jako ideální, ani jsem karimatku nemusela vytahovat 🙂

len
18. bře 2008

Tak hlásím, že jsem v Intersportu sehnala bezva podložku na cvičení, která je uzpůsobená tomu, že na ní člověk nebude jenom ležet, stála 279 Kč 🙂

milhauz
25. bře 2008

Ahoj holky, vidím že řešíte podložky na cvičení. Jaký rozměr má to na čem cvičíte? Já zatím cvičím na dece, ale chtělo by to něco měkčího. Ale přijde mi že karimatka je moc úzká a při žabákovi bych tahala kolena po koberci. Nebo ne? 😨

puzzi
25. bře 2008

Ahoj Milhauz,
já mám takovou kratší karimatku, široká je standardně. My máme v bytě lino, ne koberce, takže žabáka cvičím tak, že ležím na kraji karimatky a tahám kolena po lině, což jde fajn.
Teď jsme byli na víkend mimo domov a cvičila jsem na koberci a žabák mi vůbec nešel. I když jsem měla dlouhý tepláky, tak ty se vytáhly a dřela jsem kolena o koberec. To bylo blbý, mít doma koberec, tak bych to musela nějak vymyslet.
Len, jak se cvičí na nové podložce? 😉

jasie
25. bře 2008

Ahoj holky, zase jsem po čase na vás koukla a vidím, že rozebíráte znamení a podložky na cvičení 😀 Já cvičím na karimatce a na ní mám ještě daný "starší péřový spacák". Je to takový ten celorozepínací. Nic nikde nedřu po koberci i moje pánevní kostičky netrpí...když ležím na bříšku.....

Jo a jinak jsem narozena ve znamení Raka, citlivá, estetičnost je moje... Chci mít vše celkem zmáknuté a naplánované a s tím i bojuji. Více teď se spíš nechávám unášet proudem.... Než moc plánovat...
Až na to, že ráno jsem si už vytvořila "řád" a cvičím poctivě cca 2 měsíce po odblokování...

Mooooooooooooc gratuluji Fiallince ke dvojčátkům!!!!!!!!!!!!! A jak to myslela tím, že M. nefunguje 😕 Až budu mít více času budu muset projet debatu pozpátku.. ať jsem v obraze...

Dokončuji bc. práci do školy, zase jsem našla chybičky, spíše formálního rázu... Ale musím to opravit. Ještě čekám, na opravu od češtinářky a to si asi zase počtu, zvláště v čárky 😀

to puzzi: taky cvičím v dlouhých legínách ... ať je mi teplo a dobře to klouže po tom spacáku..

Holky cvičíte i bez podpory rukou???? Já cvičím jen s podporou.....

Opatrujte se a zase příjdu nakouknout....

puzzi
25. bře 2008

Jasie, raka žádného v okolí nemám. A je fajn, že znamení na Tebe sedí, ale v té Mojžíšce se to odchyluje 😉 Lepší než kdyby nesedělo něco pozitivního, že?
Držím palce na bakalářku, aspoň že už se chýlíš ke konci. Nejhorší je vždycky začít. A nejlepší je občas vložit obrázek, to pak ty stránky pěkně přibejvaj 😉
Jakou myslíš podporu rukou? U kočiček? Já cvičím jen normální a snížené. ty zvýšené nemám, protože mám trochu zakloněnou dělohu, tak aby se to nepodporovalo.

jasie
25. bře 2008

jo jo, ale končení taky stojí za to... čas nějak letí....

Já právě u doktora na prohlídce cvičím bez podpěry, to vždy převádím, jak mi to jde 😉 Cvičími s podpěrou kočičky, takové ty úklony do strany, kdy dáváš hlavu k rameni a nohy nadzvihneš lehce nad zem a na stejnou stranu s nimi rotuješ.. a pak ješte i ty úklony, jak dáváš propnutou paží do strany od země a opisuješ polokružnici....a koukáš do dlaně...

Pardon za šílený popis, ale ještě nejsem zběhlá jako vy v Mojžíšce.. Jinak fyzioterapeut my vyhodil ty cviky, jak se podsazuje pánev a pak se jde pánví nahoru, ale že mám střídavě stahovat a povolovat půlky v sedu, že je to pro mě lepší a celkové protažení mi na závěr nechal (vytahování za patami a pažemi) 😅

Co myslíš, tím, že se v Mojžíšce to odchyluje.... Puzzi, donesla jsi na fyzioterapii i nějaké lékařské (gynekologické) zprávy.. No vím, že postavení dělohy taky nenám optimální. A teď si neuvědomuji, zda vůbec někde je napsáno ve zprávě, jak máš postavenou dělohu... Ale která žena má 😕

Vím, že si všechny lejstra od mých zákroků (a že jich nebylo pár...) prošel, přečetl a řekl, že máme teda dost práce před sebou.... a pak se taky během různého protáčení, tlačení, narovnávání, ptal na úrazy, pády na kostrč, zadek.. aj.. No jo je to věda, a věřím, že každá máme toho svého dr. nebo fyzioterapeuty/tky nej nej a budeme brzy koukat na // a naše polovičky obdivovat naše rostoucí bříška 🙂

milhauz
25. bře 2008

Puzzi, no právě, já cvičím na koberci a když mám tepláky, tak se mi vyhrnují. Když je nemám tak mám odřená kolena od koberce ☹ . Tak by mě zajímalo jak to dělají ostatní. 😅

kay
25. bře 2008

ahoj holky, tak já cvičím v teplákách ana normální kalimatce, ale na parketách.. takže taky jak puzzi lehnu na kraj a žabáka dělám na parketách, které kloužou.. a je to v pohodě.. jednou jsem to na víkendu zkoušela na koberci ale nešlo to 🙂

puzzi
25. bře 2008

Jasie, je to jasný ty kočičky. Já to s tou podpěrou necvičím, právě kvůli té zakloněné. Jinak o tom, že mám možná zakloněnou vím už pár let od své gynekoložky, jednou mi to říkala. Ale v CARu nic neříkali. Fyzioteraoputce jsem žádnou zprávu od doktorů nenesla, vyzpovídala mě osobně (cyklus, úrazy, cvičení, všechno možný...) Tak snad jsem jí to na sebe řekla dobře 😉
Myslela jsem s odchylováním u Mojžíšky, jak jsi psala, že dle znamení nejsi plánovačka, tak že je fajn, že cvičení máš hezky naplánovaný. To je tak pro 😀
Holky, co cvičíte na koberci, to vám nezávidím. Na lině nebo jako Kay na parketách to klouže v pohodě. Jedině dát si na koberec pod sebe igelit 😀

evamik
25. bře 2008

Já cvičím přesně jako Kay a Puzzi - máme plovoucí podlehu, kt. kouže super! 🙂
Jinak já ty "kočky" cvičím s tou podpěrou...

grej
25. bře 2008

Jé - holky, díky za tip! Máme v bytě jeden jediný koberec a já jak debil cvičím samozřejmě na něm. Takže jasný - na žabáka se stěhuju 😉
Jak prosté řešení a já se s tím pořád tak trápím 😀

evamik
25. bře 2008

Ježiš, já píšu dysgrafik! 😅
Grej, tak ode dneška se Ti cvičí líp! 😀

grej
25. bře 2008

Jojo, snad jo🙂 ALe už toho moc nenacvičím. Jdu na umělý, takže až mi porostou v břiše folíci, tak se mi asi bude na břiše blbě cvičit 😉 Jen si skočím na srovnání kostrče a bude to...

evamik
25. bře 2008

Grej, a kdy jdeš?

puzzi
25. bře 2008

Grej, budeme držet palce, ať jdeš ve stopách Fiallinky. Ať žije Mojža a vydařené IVF!

kay
25. bře 2008

grej taky budu moc držet pěsti.. My jdeme vdubnu poprvé do CARu, a nevidím to na nějaké přirozené těhu, takže asi IUI a pak možná IVF.. Pokud nejsem už těhu teď ale aspíš je to ta cysta co mi zase vyrostla.. 🙂

puzzi
25. bře 2008

Kay, taky máš zpoždění? Já dva dny, ale naději si nedávám (jen úplně malilinko). Pravděpodobně jsem měla později ovu. Opožděná mrcha mě štve hlavně v tom, že člověk začne doufat a pak to zklamání je větší. Kdyby dorazila včera, jak měla, tak bych byla v pohodě, sakryš 😀

kay
25. bře 2008

Puzzi, no spoždění.. Jsem 40 DC.. od minulého pátku mě pobolíval pravý vajoch, doky v úterý našla cca 4cm cystu.. Říkala, že mi píchne injekci, já to nechala přesvíkendještě.. Dneska jsem byla na kontrole, že mi píchne tu injekci a dala mi papírydo CARu, nějaké info co a jakjsme podnikaly a zkoušely.. No a tak jsem sedoky ptala, jestli nemůžu být těhu.. Dívala seUZV, říkala že těhu tam nevidí,ale mám tam vysokanánskou sliznici.. Jenže to může být i tím, že jsem neměla eště tui MS a že mám tu cystu.. Takže závěr, uvidí se, jestli do pondělí nedostanu MS, tak mi vezme krev na hcg.. Al ejá sama tomu nevěřím.. 🙂 aletobě bych to moc přála, dělala jsi test?

puzzi
25. bře 2008

Kay, test jsem nedělala, protože si hraju na to, že na to vůbec nemyslím 😀. Dle grafu http://www.fertilityfriend.com/home/Puzzi jsem teprve 12 DPO, takže v tom případě čekám MS až tak v pátek. Sice už jsem víc jak půl roku takhle dlouhej cyklus neměla (kromě po Utrouši 32 dní), ale co nebylo, může být.
No ale Ty bys taky mohla být, přece jen 40 DC. A doktorka nic nevidí, protože teoreticky je ještě brzo... No uvidí se, nejhorší jsou plané naděje, tak radši obě ihned šup zpátky na zem, jo? 😉
Ale bylo by to krááásný 😀

kay
25. bře 2008

já vím, ale ony ty cysty mají úplně stejný příznaky jako těhu.. no a kdyžvím, že cystu mám, tak proč předpokládat těhu že? 🙂 ale naděje umírá poslední, doku nedostanu MS.. no a když nic, tak do pondělka budu doufat, ikdyž nejsem z toho nějak vydřená, tobych asi tesovala jako o život nebo si nechala vzít hcg hned u doky, jak mi navrhovala.. prostě počkáme a uvidíme.. a když nic, tak další týden jdeme poprvé do CARu, takže to aspoň uteče rychleji 🙂

evamik
25. bře 2008

Holky, neštvěte mě a udělejte si test! Obě!!! 😀

puzzi
25. bře 2008

Evi, já ještě možná vydržím do pátku, uvidím 😀 Prostě jsem zatím jen 12 DPO, tak je čas. I když hlodá mi to, ne že ne.

kay
25. bře 2008

eviku, no já to nechám do toho pondělka. u mě by to byl zázrak, kdyby to bylo těhu, a zároveň cysta 🙂 navíc jsem jeden test dělala asi před 5ti dny a byl negativ..

kay
25. bře 2008

Puzzi moc Ti držím pěsti.. mělas nějakou stimulaci tento cyklus?

puzzi
25. bře 2008

Kay, tenhle cyklus nebyla stimulace, Utrouš, nic. Jen docela pravidelné domácí snažení 😀

kay
25. bře 2008

tak to jsou idální podmínky puzzi 🙂 moc Ti fandíma dej určo vědět, jak jstedopadli 🙂 jdu cvičit 😅

puzzi
25. bře 2008

Kay, to je jasný. Obě dáme vědět, jo? 😉
Já zrovna docvičila.

barik
25. bře 2008

Ahoj holky, ani nevíte, jak vám závidím, že už můžete snažilkovat. Já cvičím Mojžu zatím jen ze dzravotních důvodů, ale taky bych už do toho nejraději praštila. Ale to asi jen pracují hormony a měla bych stát nohama pevně na zemi. Ach jo, snad se toho taky někdy dočkám. Každopádně Vám všem moooc držím palečky, ať to brzy vyjde a jsem moc ráda, že s váma můžu pokecat a zasnít se nad tím, že snad i já jednou budu patřit mezi snažilky.