Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

puzzi
25. bře 2008

Ahoj Barik, a kdy tebe čeká snažilkování, jestli se můžu zeptat?
Každopádně pokud cvičíš, tak pak budeš báječně připravená 😉

barik
25. bře 2008

To kdybych věděla! Už jsem myslela, že brzy. CHystali jsme na letos s přítelem svatbu a pak možná mimi. Avšak přítel mě nakonec opustil. Takže kdo ví, jestli se vůbec někdy dočkám ☹

kay
25. bře 2008

bariku to mě mrzí, ale neboj ten pravý přijde.. kolik Ti je? 😎 je lepší že Tě opustil teď než pak s dítětem.. musíš to brt z té lepší stránky a nakonec budešráda, žedíky tomu, žeTěopustil najdeš toho který bude s Tebou a bude to ON.Držím pěsti..

puzzi
26. bře 2008

Bariku, to je mi líto. Ale uvidíš, že třeba už za rok, za dva, budeš zase plánovat svatbu a mimi a tentokrát s tím, co bude stát za to. Držím Ti taky moc palce 🙂

barik
26. bře 2008

Díky moc holky, snad máte pravdu. Jo a je mi 24

kay
26. bře 2008

bariku, no tak to je v pohodě, já se s bývalým rozešla nějak ve 23ti, pak se dva roky plácala mezi různejma boracama (první roky jsme byla nadšená že jsem sama a užívala si to) no a pak jsem v 25ti potkala MM.. a je to.. 😉 nebuj, to přijde. Odkud jsi?

barik
26. bře 2008

jsem z Moravy, jeslti ti něco říká Havířov? No taky mi připadá, že se v tom nějak plácám. Navázala jsem sice vztah nový, ale s bývalým jsme byli spolu dlouho a není to jednoduché.Pořád srovnávám a mám strach zase ze sklamání ☹

kay
26. bře 2008

bariku, no já byla s bejvalým 5 let 🙂 z toho 4 jsme spolu bydleli.. nové vztahy byly taky srovnávací a s MM to bylo taky, On měl navíc jen dva měsíce po (sice druhém) rozchodu s jeho přítelkyní, která mu dala kopačky, chodili spolu šest let.. Ale srovnává každý.. MM z toho vyšel rozhodně mnohem lépe 🙂 Takže neboj, jestli je to čerstvé tak to chce opravdu jen čas, nebo pokud jsi ten typ, tak rovnou po hlavě do nového vztahu, to už je na Tobě.. Je jasné, že se člověk chvíli trápí a tak, ale víě kolik je na světě lidí se kterýma bys dokázala strávit krásný život? 🙂 Někde jsem četla studii, že jich je až 150 🙂
Havířov je někde na severu Moravy ne? já teda nemám moc zeměpisné znalosti.. 😅

fiallinka
26. bře 2008

holky, jdu na kontrolu 🙂, no tak jak je to s těma testíkama? 😉
jinak já hlásím, že zatím vše ok., už mně "pustili" z caru a už jsem to řekla svojí rehábce, a prý mám cvičit jen třikrát týdně, a polovinu cviků - a potom od cca 4. měsíce mám vynechat všechny cviky na břiše, takže to bude hodně omezené 🙂.. navíc pořád mám zvětšené vaječníky a pokyn "být v klidu", takže necvičím... ovšem doufám, že už tu za chvíli budeme všechny rozebírat Mojžíšku v těhotenství...

barik: nesmutni, ostatně... já si uvědomuju, že většina dlouholetých vztahů se stejně nakonec rozpadlo (těch, kteří spolu byli třeba od 17,18... let, a naopak ti, co se seznámí už v rozumnějším věku, tj. třeba těch 23 a výš, většinou vědí, co chtějí a všechno jde tak nějak "rychleji", možná se ani nenaděješ a budeš kupovat kočárek ....)

puzzi
26. bře 2008

Bariku, holky mají pravdu, máš krásnej věk. A taky myslím, že ve věku kolem těch 25 už to jde všechno rychleji než v 18 😉
Fiall, držím palce na kontrolu. Budeš doma celé těhu nebo chodíš do práce? Zrovna jsme na inseminaci řešily, jak bychom už byly rády doma těhotný 😉

kay
26. bře 2008

filinko, taky držím pěsti, to je krása, že Ti to tak vyšlo, pěkně odpočívej.. na Mojžu času dost.. Nějaký ty procházky a tak.. Testíky dělat zatím nebudu.. ikdyž je fakt musím se přiznat, že na to myslím.. Co kdyby... 🙂 Hoky já totiž tu Mojžu na břiše ani cvičit teď nemůžu, protože mě ty prsa tak bolí, že když si lehnu na břicho, tak to moc dlouho nevydržím.. ☹

kay
26. bře 2008

bariku, jo je to tak.. Do těch 23 - 25 let se člověk pořád rozkoukává, utváří si nějaké ty hodnoty.. pak už takové rapidní změny nejsou.. Teda doufám 🙂 já se taky hodně změnila od té doby co jsme byla zakřiklé kuře v 19ti do těch 25ti, kdy jsem se rozhoupala k tomu dát "milému" kopačky po 5ti leté otřesném vztahu.. ber to jen jako zkušenosti..

puzzi
26. bře 2008

Holky, tak to doufám, že náš vztah je výjimka, co potvrzuje toto pravidlo. My jsme spolu od mých 17ti (manželovo 20ti), teď to bude deset let a je to čím dál lepší. A ještě k tomu jsme byli svoji první. No ale přece se nerozejdem jen proto, že se říká, že první vztah nevyjde? 🙂
Kay, tak to mě teda vůbec nic není, ani prsa, ani břicho, nic. Bolí tě někdy prsa před MS? Kay, moc bych Ti to přála to těhu, měly bychom rozšířit řady těhotných tady (nebo spíš řadu - Fiallinku) 😉

kay
26. bře 2008

puzzi, no já mám vždycky před MS PMS 🙂 tzn. nateklý prsa, uzliny pod pažema, ty jsou většinou dost hrozný, ale je pravda že co pijku femigard se to trochu zlepšilo, no a pak mám děsnou žravou.. Asi tak 4 dny před MS.. 🙂 no jenže teď mám tohle všechno už asi 14 dní a MS nikde.. 🙂 ale mám tu cystu a negativní TT (dělaný asi před 5ti dny). Jsem 41 DC. Ovu možná proběhla cca 21DC 🙂 no a mimi nikde vidět není.. .. Možná to nevydržím a TT udělám znovu, ale si říkám, že mi takhle aspoň uteče ten čas do CARu 🙂 Nebo to dneska třeba dostanu 🙂

kay
26. bře 2008

puzzi, jinak všechny zákonistosti mají svoje vyjímky potvrzující pravdilo ne? 🙂 jsem ráda, že vám to takhle klape.. Já v těch 18ti narazila na fakt velkého kreténa, jinak si myslím, že jsem taky docela stabilní typ.. I tak jsem s ním vydržela 5 let a to je co říct. S manžou sjme teď necelé 3 roky a je to taky lepší a lepší.. a taky jsme si zvykli a tak.. 🙂

puzzi
26. bře 2008

Kay, ono asi když se Ti dva k sobě nehodí, tak je to čím dál horší, a naopak, když se hodí, tak je to čím dál lepší. My když spolu začali po 3 letech vztahu bydlet, tak nás taky navzájem různý blbosti štvaly, manža byl děsně rozmazlenej, že doma nic nedělal a tak. A jak šly roky, tak jsme se oba nějak zklidnili, přizpůsobili a poslední dobou se nestačím divit, když třeba přijdu domů a je vypráno. Nebo když mám na večery hodně překládání, tak manžel žehlí a sám od sebe.¨A já už taky nejsem taková nervačka a vyčítačka jako dřív. 🙂
Kay, já být tebou, tak ještě zítra testnu, teď už jsi teoreticky 20 DPO, takže už by to určitě bylo vidět.

kay
26. bře 2008

puzzi, jé tak to bych se k tomu taky ráda dopracovala.. MM je to stejné, maminčin mazánek, ale je pravda, že se to taky hooodně zlepšilo.. je pravda, že si lidi musí sednout a druhá část je o té toleranci a přizpůsobení se.. 🙂

nevím jestli má cenu testovat, dneska mě zas nějak pobolívá břicho, tak to možná dnes přijde.. 😅

puzzi
26. bře 2008

Kay, mně se osvědčila metoda chválit a nevyčítat. Chce to trochu vnitřní sílu, protože v člověku to někdy vře, že proč je to nádobí zase na lince a ne v myčce. Ale pak když přijdu domů a jede myčka a nádobí v ní, tak chválím, jásám a manžel to příště udělá zas 😉
Břicho může pobolívat i v těhu, to prostě neodhadnem 🙂 Mě bolelo břicho na MS v sobotu a od tý doby nic... Ale cítím, že těhu nejsem. Dnes jsem teoreticky 13 DPO, takže ještě dva dny a je to tu.

fiallinka
26. bře 2008

puzzi: já jsem to s tou kontrolou myslela tak, že jdu kontrolovat vás 😉, k MUDrovi jdu až pozítří 🙂, tak hezky testujte, ať mi uděláte radost 🙂... ale jinak holky, na příznaky kašlete, rozhodně mně víc prsa bolely před mrchou než před těhu testem 🙂, blbě je mi trošku až teď...

a jinak my jsme spolu taky od 17/18 let, ne, že by to bylo dřív ideální, ale co spolu bydlíme (6 let), tak už je to supr, ale jsme naprostá výjimka, skoro nikdo z mých známých tak dlouhodobý vztah nemá, naprostá většina se jich rozpadla, některé třeba až teď, i po 10 a více letech!!!... ne, že by to nebylo možné, ale u těch ostatních vidím, že poté, co si ti lidi našli nové partnery, tak neřeší problémy dlouhodobých vztahů, ale jde to rychle - bydlení, svatba, mimčo 🙂...

marcelav
26. bře 2008

Ahoj všechny snažilky 🙂

Nevíte náhodou kde cvičí Mojžíšovou v Jablonci nebo Liberci? Děkuju moc za odpověď....

M.

kay
26. bře 2008

no jo fialinko, většinou tomu říkám přechozené vztahy.. nic se neděje a vztah se rozpadne.. a pak to jde většinou opravdu rychle.. 🙂

No já co se týká příznaků jsme taky dost skeptická.. všichni furt vykládají jaké měli příznaky ale myslím, že minimálně z půlky to bylo vsugerované.. kolik holek má nevolnosti od 14. dne těhu? 🙂 už jsme chtěla na toto déma založit diskuzi, ale pak jsme si to rozmyslela.. byla tu jedna, co tvrdila, že to věděla od 4DPO.. ale to teda musel být senzibil... v práci mám klientku, co do 3. měsíce nevěděla že je těhu.. a tak to bývá častěji než naopak.. pokud se člověk nesleduje a nekontroluje, někdy až moc.. 🙂

fiallinka
26. bře 2008

kay: co já vím, tak naprostá většina holek opravdu to toho těhutestu fakt nic neví, ty prsa bolí asi jak před menses, takže to nepoznáš, bolesti v břichu taky jsou, blbě ještě nikomu není, navíc mně se sice točila hlava, ale to zase dělá utrogestan.... ty příznaky přichází prostě až později. Taky už jsem se setkala s těma "jasnovidkama", nejlépe s těmi, které popisují, že si napoprvé řekly, že otěhotní a HNED věděly, že se to podařilo - poslala bych je někam, s prominutím. I když někdo může být hodně citlivý a může něco cítit, to je jisté, ale rozhodně to není nic extrémního. ... jo, a u nás ten přechozený vztah snad zachránilo pořízení bytu, pak psa, pak svatba, pak snaha o mimčo - ale nejvíc ze všeho musí být oba dva taková povaha, aby to ustáli, aby si uvědomili, že takový dlouhodobý vztah je pro ně lepší než momentální adrenalin z nového vztahu, a takových moc není..., ale když takoví jsou, může to podle mne být krásné navždycky.

kay
26. bře 2008

fiali, no právě, přechozené vztahy jsou ty, co nikam nesměřují.. ani k bytu, miminku, psovi a tak.. prostě jen tak jsou.. každý vztah musí prostě někam směřovat, mít společný cíl.. Aspoň to si myslím já.. a ta povaha je samozřejmě taky důležitá..

já si asi dneska koupím test avečer testnu.. to už by mělo být jedno jestli to bude ráno nebo večer ne?

puzzi
26. bře 2008

Kay, pokud nepiješ 5 litrů denně jako já dřív 🙂 , tak by to mohlo být i večer, zvlášť 20 DPO. Já asi ještě vydržím, možná pozítří testnu, nevím, zatím nutkání nemám, ale to může přijít během 5 minut, znám se 😀
Fial, znám ještě jeden takový pár jako my, co jsou spolu cca 10 let a maj se furt rádi a tak. Ale jak píšeš, je to výjimka. A máte holky pravdu, že to chce, aby se něco dělo. My se po 4 letech vzali, pak jsme se stěhovali, pak jsem skončila školu, začala pracovat, no a teď by to chtělo toho potomka. I když i bez potomka je nám fajn, docela i věřím, že spolu fakt zůstanem na pořád. Vybudovali jsme si super vztah a kvůli nějakýmu eventuálnímu dočasnýmu novýmu vzrušení z novýho to rozhodně nemá cenu bourat. A hlavně si myslíme, že nikoho lepšího bychom nepotkali 😀
Ještě k příznakům. Kdybych byla těhotná vždycky, když mám příznaky, tak už mám min. 5 dětí 😀. Fial, nejlepší jsou fakt ty, co to prej poznaly hned druhej den. Je fakt, že kdyby nám to tenkrát vyšlo napoprvé, tak možná tvrdíme to samý, protože na začátku snažení si člověk připadá těhotně 1. DPO.
Jo a taky je zajímavý, že tak před rokem jsem měla takový období asi půl roku, kdy mě bolely před MS prsa, někdy pár dní, někdy týden před. A teď už dlouho vůbec. Zvláštní, že by nějaký dočasný hormony?

kay
26. bře 2008

puzzi, no já ten minulý test dělala právě, když jsem hodně pila.. tak se ještě utěšuju.. a taky jsme se dnes ráno probouzela s tím, že testovat nebudu.. ale je fakt, že dneska budu popíjet vínko, tak možná trochu odlehčím i svědomí.. 🙂

já myslím, že každej je samozřejmě jinak citlivej, ale těhu příznaky jsou podle mě až tak ke konci prvního měsíce, když moc.. 🙂 kdybych to třeba měla hodnotit, podle toho, jak se mi chce spát, tak jsem těhu už 3 roky v kuse 🙂 tak jsem ráda, že jste mě v tom utvrdily, že nsjem blázen, když si myslím, že třeba žádné příznaky mít nemusím 🙂

kay
26. bře 2008

jo puzzi a co teda Tvůj močák? dobrý?

puzzi
26. bře 2008

Kay, tak jsem strašně zvědavá na test, napiš pak 😉
Zrovna jsem teď byla na kontrole na urologii s močákem. Kultivace úplně v pořádku, potíže teď nemám, jen občas trochu častější nutkání, ale zlepšuje se to. Další kontrola za 3 měsíce nebo kdyby něco, tak dřív. Trochu mám pořád strach, už dřív byl vždycky chvíli klid a pak zas. Ale teď mám homeopatika, míň piju, cvičím Mojžu, tak sakra by to mohlo pomoct.

kay
26. bře 2008

puzzi, naprosto tě chápu, taky byl vždycky chvilku klid a pak topřišlo, měla jsme z toho depky jak blázen.. Jsme moc ráda a pevně věřím, že už to bude dobré.. Ono taky 5litrů pití denně je jako námořník s kocovinou, že 😀

puzzi
26. bře 2008

Jojo, Kay, z toho má pak člověk větší ještě depky než z netěhotnění. Nejlepší jsou ty rady doktorů: nesedět na studeným, teple se oblékat, hodně pít, vyvarovat se prudkého přechodu z tepla do zimy atd. Jako bych nedělala už víc jak rok, co můžu, punčocháče pod kalhotama, když je zima, všechno a stejně to bylo k ničemu.

fiallinka
26. bře 2008

kay: když ony se ty vztahy někdy rozpadnou i když ty společné cíle mají... znám takové - barák chtěli stavět, brát se... člověk nic nenadělá, ale snažím se, aby se nám to nestalo...

jo, jinak když máš testuješ pár dní po vynechání ms, tak jsi už prakticky vzato ve 2. měsíci, protože těhotenství se paradoxně počítá už od data poslední menstruace, takže ty příznaky přicházejí často až od poloviny toho druhého i později. Já už budu pozíítří teoreticky 1. den devátého týdne, takže v podstatě začnu 3 měsíc, no už by byl za mnou, ať se přestanu bát...