Mimi. Mám počkat? Nebo nečekat a nebýt na mateřské?

1renca
3. lis 2013

Ahoj holky,
chci se vypsat, srovnat myšlenky, slyšet jiné názory. Tak se omlouvám, pokud to bude trochu nesouvislé 🙂
V březnu mi bude 26, mám za sebou záměrný potrat v 18. Nebyl povedený, "nevybrali" všechno (to zní hrozně, nevím, jak to líp popsat), musela jsem jít na revizi. Když si tady listuji různými tématy, je mi to na jednu stranu líto, někdy na to myslím. Ale říkám si, že jsem s tím srovnaná, při pohledu zpátky bych to udělala ve stejné situaci znovu. Nechci tady zrovna tohle rozebírat, odůvodňovat to, číst negativní komenty. Spíš to uvádím jako důvod toho, že exitstuje vyšší riziko, že bych mohla mít případně problém s otěhotněním. I když podle prohlídek je úplně všechno ok. Ale jeden nikdy neví.
Teď k tomu, co řeším. Chtěla bych mimi. Mám už ty pocity, že bych prcka chtěla. Navíc se bojím, že třeba bude nějaký problém, tak ať je dost času to řešit. Chtěla bych dvě děti a začít třeba ve 30 už mi přijde nahraně. Kdyby to šlo hned, tak ještě, ale v případě problému... V únoru dokončím dálkové magisterské studium, s přítelem si právě bereme hypotéku na větší byt, kam by se už i mimi vlezlo 🙂 I přítel už by mimi chtěl. Problém jsou finance. Já už přes dva roky pracuji, plat mám docela pěkný. Přítel má dluhy, exekuci na plat, není schopný zjistit, na jak dlouho to má. Už jsem se do toho vložila i já, ale zatím prostě nevíme a nevím, jestli se to podaří zjisit. Přítel neví, kam se obrátit, na solus žádné dluhy nic nezjistili. Prostě dejme tomu počítejme s tím, že se nic nezmění a přítel bude mít po exekuci cca deset čistého. Vzhledem k hypotéce by nás na mateřské neuživil. Svatbu bychom chtěli, máme něco našetřeno, něco by dali příbuzní. Vždycky jsem chtěla rodinu zakládat až po svatbě - jedna rodina, jedno příjmení,... Zas racionálně budeme rodina i "bez papíru". Tak zas uvažuji, jestli našetřené penízky nenechat na mateřskou, až bude třeba problém vyjít s penězi. Jediným řešením, co mě napadlo, je to, že bych byla na mateřské po dobu rodičovského příspěvku (plus bychom finanční mezery "zaplácli" těmi našetřenými penězmi) a až by měla nastat jenom mateřská, šel by na ní přítel (není proti, o mimčo by se staral pěkně). Z mého platu plus mateřská bych hypotéku, chlapa i mimi utáhla. Ale zas stojí mi to za to? Na mateřskou bych chtěla. Takhle sice budu mimi mít, ale doma s ním bude přítel. Neřeším, jestli zůstat s přítelem, za ty dluhy si nemůže a jinak je to super chlap. Ideální by samozřejmě bylo zjisit si dluhy a podle toho se zařídíit. Když to bude nadlouho, není co řešit, nic se nezmění a toto bude jediná varianta. Pokud by to nebylo až tak na dlouho, tak možná počkat. Nebo do toho prostě jít a doufat, že než se mimi narodí, tak to bude doplacené,a když ne, tak bude holt na mateřské přítel. Zas už se to snažíme zjistit dva roky, musí to nějak jít. Ale jak dlouho mám čekat? Až už bude pozdě a mimi eventuálně nepůjde? Anebo nečekat a nebýt na mateřské? Je tu nějaká maminka, kdy je na mateřské tatínek? "Užije" si toho miminka? Má to kromě případných financí nějaké výhody?

1renca
autor
3. lis 2013

Janulko, těžko říct, ted uz asi neslo. Ale hlavně by to bylo k ničemu. Ono ty pohledávky pak přechází právě k exekutorům a tam pak všechno finančně naroste a dostane se do úplně jiných cifer.

xpetax
3. lis 2013

@1renca Ono to celkově v tomhle případě moc předmanželskou smlouvou řešit nejde. Nebo možná i jo, ale musela by být fakt neprůstřelná a právníci, různí známí. se nám na to moc netvářili. Já jsem v podstatě tenhle tenhle výmysl taky moc nepochopila, lidi často tvrdí, že se to nevztahuje na dluhy PŘED svatbou, ale v tomhle státě je možný úplně všechno, takže tomu neveřim. Když ti můžou exekutoři vlítnout do baráku a sebrat to, co je tvoje jen proto, že tam dlužníka někdo viděl a udal a ty se toho pak zpátky domáháš soudně, ze svoje prachy... (to se mi teda díkybohu nestalo, ale děje se to)
Veř mi, že legraci si z toho jednou vážně budeš dělat. Já už taky, páč jinak bych se musela zbláznit 🙂 Přítelova rodina navrhuje abych se nechala přejmenovat, ale na tom se mi zase nelíbí to, že ti jméno změní i v rodnym listě, řeší se vysvědčení, diplomy, majetek a tak...do toho se mi moc nechce. Přece jen(i když mi to naši neudělali úplně jednoduchý) jsem od narození Taková a ne Maková 😉
Ty peníze...no, teď pracujem oba, takže čistej příjem dohromady je v rozmezí 35-40 tis/měsíčně. Moje mateřská mi ubere tak 8 tis. Takže počítám, že se budeme pohybovat kolem té 30. Finanční výhodu nemáme. On ten barák taky stojí dost, např- teď rekonstrukce, takže úvěr splácíme cca 5000, když rozpočítám roční náklady na topení a elektriku, tak cca 3-4 tis, a auta taky tak kolem 5 tis/ měsíc. A jsi na 15 000, které dáš jinde za nájem...a to ještě na jaře naše dojíždění do práce vyšlo na 9000! Pak taky hodně lepíme průsery mých rodičů...
Ale neměnila bych. Někdy to na mě padne, ale když si vzpomenu, kde jsme byli na začátku, a kde jsme teď...co ten vztah všechno musel vydržet a vydržel...asi to za to stálo a stojí.
Být vámi, tak na svatbu zatim kašlu. Tím se byt nezařídí a mimčo neudělá, neporodí ani nevychová 🙂 Asi bych volila tu železnou zásobu. Třeba nebude ani potřeba, ale až bude mimi, hodí se třeba na investice do něj. To my třeba nemáme a je fakt, že se bojim, jestli dětem budu moci dát všechno, co bych chtěla...

hudala
3. lis 2013

Nemám s tímhle žádné zkušenosti, ale bylo by vůbec vhodné mít dítě s tak nespolehlivým člověkem? Pokud mít dítě tak s člověkem o kterého se můžeš ve všem a za všech okolností spolehnout, ne? Jasně, vady mají všichni, ale tvůj přítel to měl už dávno řešit a to nejen kvůli sobě ale i kvůli tobě a vaší společný budoucnosti. Zkus být trošku sobecká a mysli na sebe...

jipe
3. lis 2013

@1renca neporadím ti ani se vztahem, ani s miminkem, ale ohledně řízení, která jsou aktuálně proti člověku vedena, může podat informace okresní soud v bydlišti daného člověka (ted vycházím z předpokladu, že člověk nemění bydliště každý rok). Na mzdovce mají v pořadí ty exekuce, kde byl vydán exekuční příkaz srážkami ze mzdy, ale klidně mohou existovat i exekuce další.

1renca
autor
14. lis 2013

Tak pro toho, koho zajímá, jak se to pohnulo - co se týče svatby, rozhodli jsme se, že počkáme, dokud nebude všechno splaceno. Rozhodnutí o mimču necháváme na tehdy, až budeme vědět, co a jak dluhy. Zatím se nám podařilo zjistit, že nám chybí doplatit dluh dvěma věřitelům. U jednoho už víme částku, je to tak na cca rok a půl. Druhého zjišťujeme, mělo by to být méně, ale kdo ví. Kdyby to celkově bylo do dvou let, tak by stálo za to s mimčem chvíli počkat.
Tak holky děkuji moc za podporu a a tak nějak celkově za rady. Víc jsem zatlačila na přítele a ono to najednou jde 🙂

zuzka_b2
15. lis 2013

Tak to jsem rada, ze to dobre dopadlo! Je super, ze po zatlaceni zacal jednat, asi bude holt akce nekdy na tobe, ale to nemusi vadit.. Drzim palce, at to mate brzo splaceny a muzete si oddechnout.

bibianca
15. lis 2013

@1renca Ahojky, nečetla jsem pořádně celou diskuzi, ale píšeš, že přítel má na mzdu exekuci, kterou udělal jeho otec. Jeho rodiče však jezdí každý rok na dovolenou, mají xtou televizi... atd. Jak je tedy potom možné, že exekuce je na přítele? To nechápu. Připadá mi, že seš mladé naivní děvče, které touží po rodině, avšak nechce vidět realitu.

1renca
autor
15. lis 2013

Ahoj, tak než budeš vynášet soudy, jak jsem naivní děvče, tak si celou diskuzi přečti, tam je vysvětlené, jak je možné, že je exekuce na přítele. Protože když mu bylo asi devatenáct, začal studovat vysokou a ještě ho napadlo si udělat živnostenský list a začít podnikat. V té době přišel jeho otec o práci, tak se mu nabídl, že než si něco najde, tak mu s tím pomůže a že se mu o to "podnikání" postará. Takže dělal všechny machinace, bral si na jméno přítele půjčky, které příteli nějak odůvodnil, že to je pro rozjezd a bude se to splácet, dělal nějaké závazky u firem na faktury apod., které přítel podepisoval svým jménem na svůj ŽL. Blbost přítele byla to, že otci věřil a nekontroloval si to. Měl devatenáct, tak nějak ho nenapadlo, že by tatíček byl taková nezodpovědná s...ě. Papíček udělal s pěnězmi bůh ví co, neplatil, co měl a tak začaly exekuce atd. Vím, že nějaké dluhy nadělal i druhému synovi. A i sobě. Takže zadlužená celá rodina. Bratr přítele to nedávno doplatil, tatínek je momentálně osoba samostatně výdělečně činná, takže si přiznává nějaký minimální plat, svoje dluhy nesplácí a prachy si dává do kapsy, tak se jim žije relativně "dobře" . Doufám, že nějací hajzli jednou odsouhlasí, že se nebude dát odmítnout dědictví a budeme tam, kde jsme byli. Tuhle verzi mám ověřenou a potvrzenou od celé rodiny, není to o tom, že by si to přítel vycucal z prstu, aby vypadal jako neviňátko.
Kdybych byla naivní děvče, které nechce vidět realitu, tak nepíšu tady na fóru v sekci Jdeme na to, jestli na to jít, ale v sekci jsem těhotná/s miminem a v háji.

1renca
autor
11. únor 2014

Tak jak to dopadlo - zjistili jsme celkovou výši dluhu, propočítali, že bychom to měli doplatit tak za dva roky, tak jsme se rozhodli, že se svatbou i mimčem počkáme. No, snad v mých 28 nebude problém otěhotnět a vše proběhne, jak má. Ať si to pak nevyčítám. Ale momentálně je to asi nejracionálnější řešení. Tak děkuji, holky, za podporu. Zjistit to opravdu šlo a jsem klidnější, když už vím, co a jak 🙂