Miminko počas školy. Dá se to zvládnout?

deenakee
2. pro 2008

Ahojte. Hledám všechny snažilky, budoucí snažilky těhulky a maminkou, které si chtějí pořídit miminko na škole. Nebo o tom teprve uvažují. Pořád se rozmýšlím , zda je správné mít miminko v posledním ročníku VŠ, ale už po něm velmi toužím. Máte Někdo podobný problém. Měli jste někdo miminko na škole? Dá se to zvládnout? 🙂

janeyzelvicka
16. dub 2009

Radisko to je smutné ☹ ke mně ta kamarádka zachvíli přijde na návštěvu, snad se to vyřeší a nebudou lítat facky 😀 vždycky si vzpomenu na scénu ze slunce seno: "Ty děvko jedna!!!" 😀 😀 😀
a kolik má aňula zubů? Kika ted 4, ale obávám se, že lezou další...

radiska
17. dub 2009

janey : aňu má pusu opuchlou od tří měsíců ale nevylezl potvora ani jeden, před 14 dnama mela 4 dny v kuse 39,2 horečky,do pusy ani dudlík nechtěla, ale nic venku není. Tchýně říkala, že můj to taky tak měl, rok ouchlou pusu a v roce mu vylezlo během 14 dní deste zubů na ráz, z čehož mám obavy, aby je pak neměla křivé. Ještě si užijem, tady od jedna holka z hřiště má taky devíměsíčního Alexe a už má 11 zubů.

renat2
17. dub 2009

Dobrí ránko děvčata, tak se musím pochlubit, včera jsem zakončila poslední zkouškou studium a docela bravůrně (jedničkou 😉 takže teď bude na chvíli klid🙂 Stáátnice z geografie mě čekají v červnu, DP v prosinci a státnice z němčiny v únoru....ale hlavní je, že teď mám zas na chvilku klídek a pohodičku a budeme s mrňousem odpočívat🙂

janeyzelvicka
17. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

radiska
17. dub 2009

renat : taky moc gratuluju

janey : ja sem tu školu viděla v tv moc se mi to líbí, ale mi to tady nemáme a Anu pujde tady ro Raichu do Drasehnhofenu do školky aj do školy.

Jinak neska sem teda jela s malou do školy, ráno hodinu a půl busem, sem myslela, že mě klepne, ale naštěstí anu zaspala, takže dobré, akorát mě dožralo, že mi s kočárem do busu pomáhala jedna paní, která už měla určo 8 křížků za sebou a ti mladí sopláci se tomu ještě řehtali, místo aby pomohli. a ve škole sem zjistila, že odpadly hodiny na které jsem tam jela, takže zabitý celý den, a ještě ke všemu mi baba na přepážce oznámila, že dneksa už žádny bus na kočárky nejede, takže můj pro nás mosel dojet. Děsnej den.

hannik
20. dub 2009

Ahoj holky, po delší době jsem opět tu...já nestíhááááááááám uff, za měsíc je konec a já netuším, kdy dodělám všechny ty práce...Reni moc gratuluji a i závidím, že už tě čekají "jen" státnice..

janeyzelvicka
20. dub 2009

Radis kam že půjde do školky a školy? 😅
S tím busem je to nemilé... a co jako myslí tím, že nejede žádný bus na kočárky? Do každého busu se při troše dobré vůle dá kočárek nacpat... kdybys měla chlapa pryč nebo bez auta, nechali by tě jít pěšky nebo co?
Já teda jela s kočárkem mhd jen jednou, naštěstí s kamarádkou. Mám z toho upřímnou hrůzu. Jinak beru nosítko.
zítra jedu do školy i s malou a chlapem - chlap chce na stavební veletrh 🙂

radiska
20. dub 2009

janey: do drasenhofenu to je v rakousku tri km od naseho bytecku, no tim myslela takovou tu ohradku kde je vic mista, kde nejsou sedacky, taky mi ten kocar mohl dat do kufru, ale to se mu nechtelo, ten muj kocar bych mezi sedacky nedala, nemam golfac a dlouho na neho mit ani nebudu 🙄

janeyzelvicka
21. dub 2009

Radisko: jo tak. ale stejně, nějak by přeci měli zajistit, aby se eventuální invalidi / maminky s kočárky mohly dostat kam chtějí...
Takže malá půjde do školky a školy v Rakousku? A máte v rodině někoho německy mluvícího?

radiska
22. dub 2009

jo já su německy mluvící

janeyzelvicka
22. dub 2009

Tak to závidím, to mi přijde jako dobrý nápad.

janeyzelvicka
29. dub 2009

Kuk 🙂 🙂

anoli
4. kvě 2009

Ahoj holky, začínám docela nestíhat - zkouškový se blíží. 😒 A co vy? Jak jste na tom?

janeyzelvicko, tak škola se mi moc líbí! To muselo být zajímavý, teda pokud je to takhle každý den a nejen, když se tam přijde podívat někdo z venčí. 😉

radisko, němčinu ti taky tiše závidím. 😉 Já jsem se jí učila víc jak 10 let na škole, ale teď už bych se asi moc nedomluvila. Je škoda, že jí nepotřebuju každý den v práci, to bych jí pak nezapomněla, ale takhle... ☹ Jak to člověk neopakuje, tak to je blbý no... 😒

Holky, já jsem uplná začátečnice... chci se zeptat... myslela jsem si, že po vysazení HA musím udělat alespoň půlroční pauzu, aby se tělo vyčistilo a pak se můžeme začít snažit, ale když u mě byla asi před 14 dny moje bejvalá spolužačka, řekla mi, že jí prý doktorka říkala, že se na nic čekat nemusí a po přírodní menstruaci se může normálně začít snažit. Je fakt, že ona to takhle před rokem udělala a do 3 měsíců otěhotněla. Na začátku července se jim narodí chlapeček. 😵 Hned, jak se to dozvěděl můj manža tak chce, abysme se po přírodní MS taky začali snažit. 😅 Já nevím, že je teď do toho tak hrrrr, když před rokem to byl on, kdo mimčo nechtěl. Teď na něj útočí otcovské pudy jako blázen!!! 😀 😀 😀

janeyzelvicka
4. kvě 2009

ahoj 🙂 já toho mám hodně i před zkouškovým, začíná to být krize 🙂 ted ale zrovna opravuju kámošovi diplomku 🙂
k té škole - já myslím, že to je tam takhle furt. Nepřipadalo mi, že to, co tam dělají přede mnou, je pro ty děti nějak zvláštní nebo neobvyklé.

K té ms - já nikdy HA nebrala, takže z vlastní zkušenosti nemohu sloužít. Jsou holky, co otěhotněly hned po vysazení. Ale ta pauza se doporučuje, aby se tělo vyčistilo a tak, vyhraněný názor říkal, že nějaké ty hormony z HA by mohly nějak poznamenat mimčo, když se otěhotní hned, ačkoli nevím, jestli zrovna tomu bych věřila...

anoli
4. kvě 2009

No já právě taky nevím... někdo zase říká, že HA je jako "hnojivo" a že by se neměla pauza dělat... tak nevím. A ta má kamarádka se právě doktorky ptala a ona říkala, že HA mimču neublíží, že pauza je mýtus, tak aby se v tom jeden vyznal, že? 😀

janeyzelvicka
4. kvě 2009

Podle mě každý doktor tvrdí něco jiného, protože třeba co znám některé holky z jiných diskuzí, tam jim zas pauza byla doporučována, s nějakým čisticím programem 🙂

anoli
4. kvě 2009

Tak uvidíme, jak to dopadne, ale začínám zjišťovat (podle ostatních), že otěhotnět není až zas taková hračka, jak jsem si myslela. 😝

janeyzelvicka
4. kvě 2009

Já vím, občas kouknu na Maminkou na jaře 2010, kde se taky pohybuješ.
Ale třeba já jsem trochu opak.

anoli
4. kvě 2009

Já myslím, že vás je víc. 😉 No, uvidíme, jsem zvědavá, co nám osud přichystal. Zatím to fakt nehrotím, buď to vyjde hned nebo později. 😉 Teda aspoň doufám. 😵

janeyzelvicka
4. kvě 2009

Určitě 🙂

radiska
4. kvě 2009

ahojte holky : no tak já su na tom úplně stejně, za prvé teho mám fakt jako kotel : praxe na úřadě, Anička, makačka na poli (naši uý nejsou nejmladší a políčka taky není málo) učení na zkoušky jak sviňa a hlavní důvod se mě vůbec nechce, raděj jezdím 5 - 6 hodin s Aňulou po venku. Jiank jako jo to jsem ráda, že německy mluvím, má to své výhody ale spíš nevýhody - všici tě otravujou, protože jsou líní si dělat úkoly sami. a pak nestíhám dělat svoje, jako ted jednu pitomouv seminárku o neziskovkách, žádná se mi neozvala a ani neodpověděla a učitelé na mě taky dlabou.

janeyzelvicka
4. kvě 2009

Radisko teda koukám že makáš jak drak...

radiska
4. kvě 2009

jo to jo ale su uplne vystavena, anu ted mosime porad hlidat snazi se dostak kam moze akorat teda vetsinou spadne z postele na zem, nejradej by porad chodila za ruky ale steka se kdyz uz fakt nemuzu, moje zada jsou jasi vic zablokovane

janeyzelvicka
4. kvě 2009

Jojo, Kika by taky všude vlezla... naštěstí tu není moc co zkazit 😀

radiska
4. kvě 2009

no nejde o nabytek ale o tu jeji hlavu to je des ma ju samou modrinu 😢

hannik
4. kvě 2009

Ahoj holky...ja mam ted sice obdobi nervů ze zkoušek, ale na druhou stranu strašně moc moc moc šťastný, pač jsme konečně s přítelem stanovili datum svatby (on chtěl tenhle rok, ale chtěli jsme v létě a to už se jaksi nestihne, navíc už je to tak všechno obsazené no hrůza, takže jsme stanovili červen 2010) a on je teď takový docela hrrr na mimčo, asi jak psala anoli..asi na ty chlapy leze jaro či co...no a on je dosti zasadovy, ze chce opravdu nejdrive svatbu (coz se mi na nem hrozne moc libi) a pak mimco, takze mi bylo receno, ze bychom se mohli tak v breznu zacit snazit. Ja vim, ze je to skoro rok, ale pro me je to strasnej uspech, ze on o tom zacal sam a ja ani muk 😀 ted jen kouka po internetu, co se mu libi na deticky, hrozne se zamiloval do postylky s nebesy..no je kouzelnej...takze ja se zacinam taaaaaak moc tesit na ten brezen, az to taky zacneme zkouset. Jen mam strach, aby se nam darilo..no nebudu predbihat, jeste je to hodne daleko, ale to urcite utece...

janeyzelvicka
5. kvě 2009

hannik, no paráda 🙂 svatba, mimčo 🙂 jojo, leze na ně jaro, ten můj je taky takový aktivnější 😀

radisko, pravda, Kristýnka je taky samý monokl, včera spadla v koupelně, vždycky ji sprchujem a ležela na pračce, já ji přidržuju, jen jsem se otočila k umyvadlu, měla jsem vedle ní ruku, ona se samozřejmě obrátila a přes tu ruku letěla, zachytla jsem jí kolenem, ale stejně spadla ☹ bylo mi to hrozně líto, neměla jsem se otáčet, ona pak zas hned byla v pohodě, tak snad jí nic nebude, brouček malý 😔

radiska
5. kvě 2009

jo janey tak tyto problemy mame taky kdyz ju chcu narychlo okupat tak si chce ve vane stoupat, ani ty protiskluzovy kraviny nepomzou, pada a porad pada tady si stoupne o kreslo podiva se na me zakloni se jak je vysmata a je na zemi, akorat nam ted nechce nejak moc jist, tak ji davame jahelny krupky a caj vypije litr caja a obyc vody denne

anoli
5. kvě 2009

hannik, tak to je nádhera, že přítel takto obrátil. 😵 Gratuluju ke stanovení data svatby. 😉 Přesně, taky manžela nepoznávám, každý den o miminku básní a kór po návštěvě našich známých z Hořovic. Mají 7-měsíční holčičku a on z ní byl celý paf! 😀 Včera ležíme u TV a on mi hladí ty moje špeky na břichu, tak mu říkám: "ale tam ještě nikdo nebydlí" a následoval výbuch smíchu a on: "To nevadí, ale snad brzy bude bydlet." Fakt ho jako nepoznávám, až mě to zaráží, ale na druhou stranu jsem ráda, protože já bych se asi sama nikdy nerozhoupala...

janeyzelvicka
5. kvě 2009

Jé holky, vy tu o tom tak fajně mluvíte, až by člověk začal uvažovat o dalším 😀 ale zatím stačí. To bylo fajné, jak mě chlap hladil po panděru 😀 teď zbyly jen špeky a příšerné strie 😖
Radisko, nám taky moc nejí, ale moc to neřeším, nevím, jestli nechce, že je teplo, tak sní míň. Každopádně zelenina a maso nejedou, zato ovoce a bílý jogurt, to je hitovka, zvlášť ten jogurt, to by snad jedla na kila 😀 Pít moc nechce, vodu neec, ani čaj, ale tak stejně furt kojím 😀