Může fyzická námaha ovlivnit plánované početí?

chrobacik13
8. bře 2016

Milé maminky,zajímal by mě váš názor,nebo jestli máte konkrétní zkušenost,do jaké míry může fyzická námaha ovlivn'ovat plánované početí?
Rozhodli jsme se s manželem po téměř 6-sti letech pro druhé dítko,ale mám fyzicky velmi náročnou práci a nevím,jestli to může těhotenství ovlivnit jěště,když o něm nebudu vědět,nebo to může být důvod,že naše snažení může být dlouhodobé..Samozřejmě vím,že to nic dobrého není a budoucí maminka by se měla šetřit,ale názor se tak jako ve všem různí-někdo tvrdí,že práce neuškodí,další,že ano,tak by mě zajímal váš názor 🙂

verka4d
8. bře 2016

A můžu se zeptat,jakou práci děláte?

madre1
8. bře 2016

@chrobacik13 ,pokud každoročně podepisujete prohlášení o proškolení bezpečnosti práce,kde současně potvrzujete/zaručujete se,že nejste těhotná,jde o práci,kterou nelze v těhotenství vykonávat.V opačném případě si s tím nelámejte hlavu-je to zbytečný stres navíc 😉

mika251
8. bře 2016

@chrobacik13

osobne si myslím, že pokiaľ prácu vykonávaš dlhodobo a si na ňu zvyknutá, tak v čase pokusov otehotnieť a v ranej fázi tehotenstva ničomu neškodí. Pre každého znamená "namáhavá práca" niečo iné, a žena zvyknutá fyzicky pracovať toho znesie viac, ako žena, ktorá celý deň sedí na židli a celkovo sa moc nehýbe.
Obecne sa hovorí, že bežná fyzická aktivita nijak neškodí a ako vravím, pokiaľ nechodíte každý deň z práce fyzicky totálne odrovnaná, tak to ničomu nevadí.

Perlička - v čase otehotnenia sme s manželom rekonštruovali domek a makala som ako chlap - hádzala piesok a cement do miešačky, nosila pytle s vápnom, vozila kolečka, podávala tašky na strechu - odnosila som stovky kíl materiálu a brušné svalstvo dostalo pekne zabrať.
A predsa som otehotnela - hlavne preto, že som bola na túto fyzickú záťaž zvyknutá a nerobila mi problém.
Osobne by som to začala riešiť až po pozitívnom teste podľa aktuálneho pocitu a zdravotného stavu.

chrobacik13
autor
8. bře 2016

@verka4d Operátor výroby 12-cti hodinový provoz
@madre1 nic takového jsem nikdy nepodepisovala,ale v naší práci je přísný zákaz práce těhotných žen,protože pracujeme i s nebezpečnými látkami,jěštěk tomu ta fyzická námaha takže jamile žena otěhotní,jde na neschopenku.
@mika251 D'akujem,moc si ma potešila,popravde sa mi aj trochu ul'avilo po tvojom príspevku 🙂 pravdou je že pri mojich 39Kg je tlačenie 300Kg vozíkov a dvíhání 25Kg pytlov dost' namáhavé a ked'prídem domov,som rada,že ešte stojím na nohách,ale som moc rada,za takýto pozitívny príklad 🙂

verka4d
8. bře 2016

@chrobacik13 Tak určitě to nebude překážka v samotném otěhotnění,pracovala jsem na podobné pozici,akorát teda normální osmihodinovka,ale jak píšete,pytle 25kg znám... no a máme čtyři děti 🙂
Samozřejmě jako těhotná tam určitě pracovat nemůžete,ale než se zadaří,tak bych si s tím hlavu nelámala. Každopádně přeji,ať Vám to vyjde podle Vašich představ a je všechno v pořádku 😉

anonym88
8. bře 2016

Já mela taky (pro me) náročnou práci. Sice jen 8 hodin,ale tahani 50ti kilových pytlů, tahani těsta, pak tahani těžkých beden s výrobky az dolů do sklepa kde byla klimatizace..dokonce me poverili sefovanim -jedna baba si na me zasedla,takže k tezke práci přibyla ještě taková menší šikana 😧😡 vse bylo na me,každý chodil a něco resil, do toho jedny ženský luplo v zádech a prace stala,brigádnici jsme se nemohli dovolat..pro me stres jako blázen a stejne se žadarilo asi ze 3 sexu v měsíci 😆😆 Věřim v to, že co se ma stát tak se stane 😊 Byt tebou tak hned co bych zjistila tehu tak bych běžela k dr i když nic neuvidi-takhle jsem to udělala ja 😊

chrobacik13
autor
8. bře 2016

Moc dekuju maminky za povzbuzeni,hned se citim klidnejsi🙂 urcite se pak hned necham vypsat na neschopenku snad uz to bude brzy,nemuzu se dockat 😉

bajana
8. bře 2016

@chrobacik13 ak ešte môžem - zamestnávateľ je povinný nájsť ti prácu vhodnú pre tehotné...ak tak neurobí, máš nárok na to, aby si zostala doma na plnú mzdu

chrobacik13
autor
8. bře 2016

@bajana u nas to takhle bohuzel nefunguje a i kdyby to slo urcite nebudu s miminkem pod srdcem vdechovat drceny sklo a smrad chemikalii,takze bych stejne marodit sla🙂 chtela jsem se spise ujistit jeatli to muze uskodit pred tehu nebo v jeho zacatcich🙂

bajana
8. bře 2016

@chrobacik13 to je ale v zákone, škoda že o to ženy nebojujú a miesto toho sú jednak obmedzené vychádzkami a nižším príjmom a jednak fakticky zneužívajú systém, pretože nemocenská je pre nemocne a nie pre zdravé

anonym88
8. bře 2016

@bajana Me sám gynekolog řekl že to sice je v zakone, ale ze když me s tim posle zaměstnavatel do pr**** tak ze mu to v klidu projde.

madre1
9. bře 2016

@chrobacik13 ,kde se to zakazuje?
Jak si na to tedy přišla-to Tě s tím musel zaměstnavatel nějakým způsobem seznámit nebo je to jen Tvá domněnka?

chrobacik13
autor
9. bře 2016

@madre1 Není to doměnka,vzhledem k fyzické zátěži a škodlivému prostředí těhotné ženy u nás pracovat prostě nesmí.Ano může najít místo méně fyzicky náročné,ale prostředí nezmění-leda,že by to celé zabalil 😉

madre1
10. bře 2016

@chrobacik13 ,v tom případě nějak postrádám důvod k založení této diskuze 😅
Buď to početí riskneš nebo dej výpověď a najdi si méně "nebezpečné" zaměstnání.U nás v těhotné pracovat nesmějí,každý rok se zavazujeme podpisem zaměstnavateli,že nejsme těhotné a kterákoliv z nás otěhotněla,ihned s potvrzením těhotenství od lékaře,dostala neschopenku.Všem se nám narodily živé a zdravé děti 🙂

andrejka3741
10. bře 2016

Pracuji na podobné pozici a v plánování těh. jsem to nijak neomezovala. Žila jsem tak,jak jsem byla zvyklá.
Ted těhotná jsem, pracovat budu dokud to půjde,ale,práci mám lehčí,nic netahám,jsem v klidu a samozřejmě nebudu dělat noční.

chrobacik13
autor
10. bře 2016

@madre1 jasne,v kazdy diskuzi musi byt nejaka rypalka chapu ..🙂 kdyz postradas duvod diskuze,proc se zapojujes nechapu,kazdopadne dekuji i tobe za dobrou radu🙂
@andrejka3741 dekuju a gratuluju k tehotenstvi🙂 taky bych rada v tehotenstvi pracovala,mam rada svou praci,ale samozrejme zdravi detatka bude na prvnim miste🙂

madre1
11. bře 2016

@chrobacik13 ,zajímal Tě náš názor,nebo jestli máme konkrétní zkušenost,do jaké míry může fyzická námaha ovlivn'ovat plánované početí?
Napsala jsem Ti ho i s osobní zkušeností a jsem za rýpalku?
V tom připadě nevíš,co chceš! 😀

chrobacik13
autor
11. bře 2016

@madre1 jsem vdecna maminkam ktere odpovedeli a pridali vlastni zkusenost,moc mi to pomohlo🙂 jediny tvuj prispevek byl arogantni,mozna by bylo fajn,kdyby sis to po sobe precetla.Preju hezky den🙂