Může laparoskopie+chromopertubace ovlivnit ovulační test?

juliia
29. dub 2017

Mam 2.den po LPSK+chromopertubaci, s negativnim nálezem, děloha i oba vejcovody v pořádku. Včera mě pustili a ja zkusila 9.DC ovulační test a je pozitivní, dnes jsem ho udělala znovu a je stejně pozitivní jako včera.
Máte s tim prosím někdo zkušenost? Dr. říkala hned se začít snažit a ja teď nevim zda test nemůže byt třeba falešně ovlivněn tou látkou, která se vstřikuje pro zjištění průchodnosti nebo jestli je opravdu možné, že budu ovulovat 2-3 dny po zakroku?

juliia
autor
9. kvě 2017

Omlouvam se, že se ptam znovu. Ale budu fakt rada za kazdy nazor. Hlavne tech co už maji laparoskopii za sebou, jak to mely v tom konkretnim cyklu s ovulaci? Stale nevim zda u mne jiz proběhla az na ty dva dny po zakroku kdy byl ovulacni test skoro stejne silná carka je stale negativni....☹

digisek
5. čer 2017

@juliia nemyslím si že by to ta tekutina nějak ovlivnila......ovulační test reaguje na přítmnost LH hormonu v těle a né na kontrastní látky.........já to podstoupla těsně po MS a hned v tom samém cyklu ovulace přišla jako vždy.....u mě to cyklus nijak neovlivnilo