Může ovu test ukázat těhotenství?

sabinanaty
3. lis 2017

Ahoj holky chtěla bych se zeptat může ovu test ukázat těhotenství ? Dělala jsem si test a je slabé pozitivní což mě to přijde divné když ovu jsem měla 10d a také byly pozitivní příznaky mám bolest prsou a křeče pod bříšku a při sexu mě též bolí prsa

beruda
3. lis 2017

No, teoreticky ano. Je tam jedno ALE - není to moc spolehlivé. Hormon HCG (tehotenský) i LH (luteinizační při ovulaci) jsou si chemicky velmi podobné. Někdo to popisoval jako že oba hormony jsou muži, ale ten ovulační test nepozná, že HCG je s kloboukem a LH bez...nevím, jestli je to srozumitelné. Příznaky, které popisujete, mohou být i znakem přicházející menstruace. Nejspolehlivější je, dojít si pro těhotenský test.

sabinanaty
autor
3. lis 2017

@beruda no příznaky už mám docela dlouho a ms má dorazit 13.10 takhle mi právě divné že jsem měla ovu 10d. A teď znovu mám pozitivní test sice slabé ale je tam druhá čárka

beruda
3. lis 2017

@sabinanaty myslíte 13.11.? to je ještě dlouhá doba na to, aby se vám něco ukázalo. I ty nejlepší těhotenské testy ukáží těhotnství nejdřív 6 dní před očekávanou menstruací a to ještě jen s 60% pravděpodobností (Clear Blue Digital). A pokud jde o ty ovulační testy, dřív jsem si je taky dělala, chtěla jsem podle nich určit přesný den ovulace, ale byly pozitivní i úplně mimo mísu. Jak říkám, nejspolehlivější je těhotenský test, nebo krevní test.

raddkka
3. lis 2017

Tohle ale není pozitivní test, slabá čárka na ovulačním testu může být kdykoli, proto je pozitivní jen, když je čárka stejně silná jako kontrolní. Já mám momentálně menstruaci a na ovulačním testu mám silnější čárku, ovulaci nemám a těhotná nejsem.

thalia
4. lis 2017

I v návodu ovulačního testu je vyznačeno, že slabá čárka je NEGATIVNÍ výsledek. Takže tohle nic není, to jsem měla celý cyklus, i silnější, krom dvou dnů ovulace, kdy byla silnější než kontrolní. To není těhutest, zde pozitivitu znamená jen silná čárka. A jinak ano, může ukazovat i těhotenství, ale musí být opravdu pozitivní, já ho ve 4+1 měla pozitivní. Tvé testy jsou negativní, takže bohužel nic. Ale je ještě dost brzo na testy, jakékoliv, pokud to máš dostat za týden. Takže si kup tt a zkus to až někdy kolem 15.11., pokud ms nedorazí 🙂..

jenni4
6. lis 2017

Já jsem měla zpoždění, tak jsem si zkusila udělat ovulační test, sice nebyl pozitivní, ale testovací čárka byla docela silná, jako když se blížila ovulace. Další den jsem koupila těhotenský test a tam už byla slabá čárka. Takže těhotenství mně ukázal. Když jsem to zkoušela někdy předtím jako netěhotná, tak testovací čárka nebyla vidět vůbec nebo jen hodně slabě, podobně jako na úvodní fotce. Popisované příznaky můžou být i před menstruací. Dala bych tomu ještě pár dní 😉

nikyselen
6. lis 2017

Ja jsem si ho vedome delala den pred MS,protoze jsem doma jiny nemela (mozna v den MS) a byl pozitivni v den MS (nebo pri zpozdeni) jsem si sla koupit tehu a hle jsem 28tt 😊

nikyselen
6. lis 2017

Jinak to mam i na profilu v albu druhe a posledni i s datumama tam to najdes presne

sabinanaty
autor
7. lis 2017

Tak jsem si skusika těhotenský test co myslíte ?

beruda
7. lis 2017

@sabinanaty nic nevidím...

sabinanaty
autor
7. lis 2017

Ach joo

sabinanaty
autor
7. lis 2017

Tak jsem skusila další

alkuska
7. lis 2017

Spolehlivé to není ani trochu, v prvním těhu jsem to ze zvědavosti zkoušela a byl negativní, v tomto byl pozitivní spolu s těhu testem. Asi záleží na kvalitě testu, kvalitnější by měl reagovat pouze na LH, nikoliv na hcg.

sabinanaty
autor
15. lis 2017

Přikládám foto co myslíte ??

neria55
15. lis 2017

@sabinanaty řekla bych že vidím možná ducha, ale nevím tedy jistě 🙄

sabinanaty
autor
15. lis 2017

Joo taky ho tam vidím