Můžu se i po návštěvě Gennetu domluvit na laparoskopii?

sarinka47
5. lis 2012

Ahoj holky, mám pocit, že mám stejný problém jako Smudlinka, chtěla bych se s vámi o něj podělit a poprosit vás, co si o tom myslíte - takže, začalo to asi tak, že mám jedno dítě, těhostenství vše bylo OK, porod neprobíhal, jak by měl, a tak lékaři přistoupili k císaři. No a teď se manželem snažíme 1,5 roku o miminko a zatím nic. Můj gynekolog mi nabídl dvě varianty, jak toto řešit. První byla nastoupit do nemocnice na zákrok - laparoskopii, kde by se mi podívali do bříška a druhá možnost byla navštívit Gennet. Takže jsem raději volali možnost druhou, než jít na zákrok do nemocnice. V Gennetu jsme byli, kdo tam byl, asi ví, o čem mluvím, prostě hned první den MS na krev s manželem, poté s močí, kdy nechtějí moč, když jsou MS a 10tý den cyklu vyšetření na průchodnost vaječníků. Tohle vše mi přijde moc, a tak mě napadlo, že jsem asi měla využít první možnost, jít do nemocnice v našem okrese, nechat si udělat laparoskopii a v lepším případě z nemocnice odejít s vyřešenými srůsty. Jinak asi jsem neuvedla, že v Gennetu mi paní doktorka sdělila, že u nás asi bude největší problém právě císařský řez, kdy mě v bříšku zůstaly srůsty, což i já, po přečetení, co srůsty způsobují (bolesti při styku, občasné bolesti v podbřišku, tlak), si myslím, že je možná i tato varianta. Co si o tom myslíte, můžu i teď, když jsem navštívila Gennet, se domluvit se svým gynekologem na první variantě řešení našeho problému???
Na internetu jsem si dočetla, že 90 % pacientek nemůže po císaři otěhotnět, z toho 50 % pacientek otěhotní po zákroku do dvou let. Tak teď opravdu nevím, co dělat ☹