Neobvyklá menstruace, od kdy mám počítat plodné dny?

milena777
13. dub 2017

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. V prosinci jsem přestala brát antikoncepci a od té doby se snažíme o miminko, zatím bohužel bez úspěchu ☹ Menstruaci jsem zatím každý měsíc měla pravidelně ale až po 35 dnech, ale každý měsíc opravdu těch 35 dní. Tento měsíc jsem po 35 dnech začala lehoulince krvácet a trvalo to 7 dní. Bylo to fakt takové spíš asi špinění nebo nevím....a ten sedmý den se spustila menstruace víc (jako obvykle). Teď další den normálně menstruuji jako vždycky. Zřejmě teda asi těhotná opět nejsem.... ☹ ale chtěla jsem poprosit o radu, když si budu chtít vypočítat dny, ve kterých bych provedla ovulační testy, tak mám počítat od toho prvního dne slabého krvácení nebo až od toho silného? Děkuji vám za radu 🙂

misula29
13. dub 2017

@milena777 ms se počítá ode dne kdy začneš opravdu krvácet

vanea
13. dub 2017

přesně jak psala misula29 výše =) MS se počítá až od skutečného krvácení, špinění se tam nepočítá =)

milena777
autor
13. dub 2017

Děkuji vám za odpověď. A ještě se chci zeptat.... otěhotnět se dá JEN v těch pár dní v měsíci, když je ovulace? Jiné dny to nejde?

vanea
13. dub 2017

@milena777 ano, jen při ovulaci.. vajíčko po ovulaci do 12 hodin zaniká, spermie v děloze ale vydrží cca 2-3 dny čekat (občas se uvádí i déle, ale to jsou opravdu velmi výjimečné stavy). Takže styk je ideální mít 2-3 dny (všechny, nebo obden) před ovulací (aby sperma počkalo uvnitř), v den ovulace a v den po ní. (je to právě kvůli životnosti spermií a vajíčka). Jindy otěhotnět nemůžeš

vanea
13. dub 2017

- ovulaci ti jinak potvrdí jen gynekolog, měření teploty (tam to poznáš podle poklesu teploty, je to dobré nastudovat), nebo pozitivními ovulačními testy (ty pozitivní ti určí, že ovulace nastane v následujících 12-48 hodinách, neurčí to přesně)

milena777
autor
13. dub 2017

@vanea Děkuji za rady 🙂