Neúspěch IVF

sabcika
2. čer 2016

Ahojky holky,jsem tu nova tak chci napsat svoje poznatky.Byla jsem na IVF, bohuzel neuspesne ☹ dost me to sebralo ted me ceka KET(mame zamrazene 6 embryi) tak jsem zvedava jestli nam to uz konecne vyjde, prirozene jsme se snazili 3 roky a nic, tak uz nam zbyva jenom touhle cestou, jsem z toho ve stresu a mam strach.Tak mi prosim drzte palce, pripadne budu rada za nejaka infa ci rady proste za neco 🙂DIK moc

1983ingrid
2. čer 2016

@sabcika Ahojky, tak to me mrzi, ale urcite to jednou vyjde. Bud rada za 6 zmrazenych embryek, pristi pokus bude bez stimulace a odberu oocytu mnohem jednodussi. I kdyz to cekani je vzdycky hrozne ☹ Hlavu vzhuru, vsechno dobre dopadne. 🙂

san33
2. čer 2016

Ahojky, prvni Ivf byva mene uspesne nez nasledujici Kety. Mas udelane vsechna vysetreni, aby byla u Ketu vyssi sance ze se to povede? Pruchodnost vejcovodu, laparka kvuli endometrioze, imunologie, hematologie, geneticke vysetreni obou, spermiogram, amh?

bubinko1506
3. čer 2016

ahoj, hlavu hore a nestracaj nadej. mate zamrazene embrya a pokial mas vsetky vysetrenia v poriadku, tak dalsi KET moze byt uspesny.
pred rokom som podstupila svoje 1. IVF. zostali nam 2 embrya na vklad. patrila som k tym, ktorym vyslo 1. IVF - bohuzial nasa radost trvala len par tyzdnov a o nase prve dvojicky sme prisli.
kedze sme nemali nic zamrazene, museli sme absolvovat cele IVF odznova - ET bol neuspesny a ja uz som nemala dalej silu bojovat dalej. Zacali sme vybavovat adopciu, naplanovali kompletnu prerabku bytu, zimnu a letnu dovolenku. Par dni po tom, ako nas zaradili do zoznamu ziadatelov o osvojenie, ma muz presvedcil, aby sme skusili posledny vklad. Ok, isli sme na KET. Priznaky som nemala ziadne, bola som zmierena s dalsim neuspechom a nechcelo sa mi ist ani na krvny test. Isla som nan uz len kvoli potvrdeniu negativneho vysledku. O to väcsi bol moj sok, ked mi sestricka volala, ze som tehotna a hcg mam 3831. Dnes sme zacali 21tt s dvojickami.
Nestracaj nadej, urcite sa vam to podari a dockate sa vlastneho dietatka.

lejla29
3. čer 2016

@sabcika Hlavně to nevzdávat a bojovat a bojovat!!! Udělá tě to hodně silnou. Vždy když budeš na dně, tak si pobreč a pak se zase pokus zvednout a jít do toho znova. Výsledek se dřív nebo později dostaví! Dle statistik to vychází, že do 4 pokusů otěhotní 98% párů)...U nás první IVF pozitivní test, ale HCG klesalo a odešlo to samo hned za dva dny od pozitivního testu. Nikdy jsme neměli mrazáčky, takže celé IVF vždy komplet znova a na druhý pokus mám holčičku...pak pokusy o druhé dítě...3.IVF nic, 4.IVF nic, 5.IVF těhotenství s dvojčaty, bohužel přestala bít srdíčka v 9.týdnu...6.IVF nic...už jsme neměli peníze, takže jsme šli do Nativu (v přirozeném cyklu odebráno jedno vajíčko a to oplodněno a hned třetí den vloženo), takže jsme neměli ani prodlouženou kultivaci, nic a konečně se zadařilo a mám druhou holku 🙂 ...obě děti máme biologicky naše a to nás hned od začátku odrazovali a doporučovali dárce spermií...ne na darmo se říká trpělivost růže přináší...

misicka1988
3. čer 2016

Chce to moc se na to neupínat , a zaměstnat mozek jinými aktivitami ( je mi jasné že to jde těžko , ale alespoň se pokus ). Já byla 2x na punkci vajíček , vždy se oplodnila tak 3-4. Zandáno tedy 2x jedno čerstvé , bohužel neůspěšně. Zbyl nám pouhopohý 1 bojovníček na zamražení. V prosinci jsem tedy podstoupila KET toho jednoho zamraženého 5ti denního embryjka ( předtím 2x čerstvé třídenní ) , a POVEDLO SE !! 🙂 Jsem teď ve 25tt. 🙂 Upřímně jsem po transferech nedělala nic zvláštního , jen jsem více polehávala a odpočívala. Myslím že se to ovlivnit nedá. Snažila jsem se na to nemyslet , a přišlo to 🙂 Takže držím moc palce , určitě se podaří ! 🙂

sabcika
autor
3. čer 2016

@misicka1988 dik moc za podporu, to mi pomaha, abych se s tim smirila a vydrzela. Ja taky polehavala akorat jeden den jsem byla na prochazce a napadly me vcely a dost postipaly ☹ ☹ tak jestli to nebylo i tim pac jsem hned druhy den krvacela ☹

sabcika
autor
3. čer 2016

@1983ingrid Dik moc vazim si te podpory i kdyz jak rikas, to cekani je nejhorsi.

sabcika
autor
3. čer 2016

@san33 Ahoj, no doufam ze se nam to povede, vetsinu vysetreni mame, tak se uvidi co mi pan doktor jeste rekne az pujdu na ultrazvuk,diky 🙂

sabcika
autor
3. čer 2016

@bubinko1506 Diky, jsem rada, ze to probiram s nekym kdo ma nejake zkosenosti, budu doufat ze se to jednou povede.Jsem rada, ze vam to vyslo, preji jen to nejlepsi 🙂

sabcika
autor
3. čer 2016

@lejla29 Dik, asi mas pravdu, hlavne vydrzet. Diky tomuto blogu tak na to vse nemyslim a je mi lip, takze fakt diky, vazim si toho ze jste mi napsaly 🙂

bubinko1506
3. čer 2016

@sabcika dakujem a drzim palce, nech sa vam zadari. ten pohlad na drobcov na ultrazvuku, ti vynahradi potom vsetky tie roky sklamania