Nezkrotná touha po miminku

lusssinka
27. zář 2007

Ahoj holky, zakládám toto téma pro děvčata, která už hrozně moc touží po miminku, ale z nějakých důvodů se zatím o mimi nesnaží. U nás je to tak, že původně jsme si řekli, že mimi až po svatbě. Pak jsme měli krizi, přítel se se mnou rozešel, ale ještě ten den si prý uvědomil, že beze mne nemůže a nechce být. Bylo to hodně těžké období, ale už jsme zase ok. Jenže z plánování svatby na červen 2008 tak nějak sešlo..nebo to spíš vymizelo. Byla jsem opravdu někdy asi s tím plánováním otravná, přítel se moc nezapojoval. A tak jsem to nechala být a čekám, jestli se o tom třeba někdy zmíní.. zatím nic.. pro mě je ale nejdůležitější, že jsme spolu. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepci kvůli vleklým problémům s mykózou a tak.. máme nechráněný styk s tím, že přítel říká, že je šikovnej a že neotěhotním🙂 popravdě pak řekl, že kdyby se to náhodou stalo, tak se tomu nebrání (ale jinak máme vžitý názor, že až po svatbě, o které teď právě není řeč). A já jsem si jistá, že kdyby se to náhodou stalo a já bych byla těhulka, tak bych se tomu vůbec ale vůbec nebránila a tak podvědomě si přeju, aby se to opravdu stalo... moc si to přeju.. prolézám modrého koníka a dívám se na maminky, jak jim rostou bříška, na jejich ultrazvuky a opravdu se nemůžu dočkat... aaach jooo... 🙂

zuzikboc
26. dub 2011

@mon777 Neboj, keď budeš čakať, bude to ešte horšie 😀 😀 to s tebou budú zameteť aj hormóny 😀 . A potom už na strach nebude čas, všetok si ho privlastní mimi... 😀 Ale nikdy v živote som nebola taká šťastná, ako keď mi malú dali hneď po pôrode. Revala som jak malé decko... 😅

riana12
26. dub 2011

toto sa blizi ku kocikom podla mojho gusta... 😅 nie je toto ten ideal, ale aby sa kocik uberal tymto smerom...

mon777
26. dub 2011

@zuzikboc joj, ja sa na to tak hrozne teším, že to až hraničí s fanatizmom 😀 😀

@riana12 peknučký je 😉 A čo takto dema clasic?? To by ti nešmakovalo?? 😀

zuzikboc
26. dub 2011

@riana12 Veľmi pekná klasika. Ale potom športiak nejaký iný, či z tohto?

riana12
26. dub 2011

@mon777 no kebyze mam viac casu, tak by som nasla obrazok kocika, ktory je ano-nuno... ale aj patricne by si si zan zaplatila...
@zuzikboc radsej 2 rozne kociky... neviem, ked je to viac kombinacia jedneho modelu, tak to nebyva az take stastne... aspon co si pamatam z cias, ked bol brat maly...

zuzikboc
26. dub 2011

@mon777 pokiaľ fanatizmom neubližuješ ostatným, tak je to OK... 😀 Aspoň budeš potom tehuľka a maminka, pripravená a informovaná vo všetkých smeroch... 😀

mon777
26. dub 2011

@zuzikboc Inak hej 😀 Nevravím, že som aká múdra, no aj priateľ mi hovorí, že na tom nič zlé ni je, že aspoň potom neostanem ako vyoraná myš, keď uvidím // alebo keď ovraciam celú kúpeľňu 😀 😀 Ešte mi aj Mama a ja kupuje 😵

riana12
26. dub 2011

a mozno ako hlboky postaci aj ten, co zostal po bratovi... 😅 to je presne taky kocik, ktory by som aj ja chcela pre svoje babatko... len ktovie, ci sa dovtedy nepokazi... ked fakt neviem, kedy budem mat svoje vlastne... ale na znacku sa ma nepytajte, neviem, co je to zac... ale pekne nam posluzil a kludne by vydrzal minimalne dalsie jedno babatko...

mon777
26. dub 2011

@riana12 aj ty si tak pamätáš značky ako ja?? 😀 😀 To je dobré, nie si v tom sama 😉

zuzikboc
26. dub 2011

@riana12 presne pre to si ja vyberám radšej športiak, ktorý sa s novorodeneckou taškou dá používať od narodenia. Mala som taký pri dcérke a nedám na ne dopustiť, aj keď sú ťažké jak šlak... 🙂 Ale zasa sú stabilné a máš všetky variácie hneď po ruke, aj keď chceš z hlbokého športiak, behom prechádzky. Ja som sa na ten tvoj pýtala preto, že kamoška mala podobný a keď bol hlboký, bol super, ale keď potrebovali športiak, práve vďaka tomu maxi odpruženiu bol veľmi nestabilný a tiež nakoniec kúpili iný.

riana12
26. dub 2011

@zuzikboc prave ja by som to tak nechcela, ako to mas ty... je to hebedo, lebo na jednej konstrukcii mas hned viacero variacii... ked je babatko male, kym nesedi, do toho polroka, tak nech ma len hlboky kocik... a ked uz vie sediet, tak uz radsej cisto sportovy, je to obratnejsie, skladnejsie...
@mon777 tak tak, ja si teda nepamatam toho moc... a naviac, ten braskov kocik nebola nejaka extra znacka...

zuzikboc
26. dub 2011

@mon777 Hi-hi, vidíš, ja som mala testík negatívny (a tak som sa na svoje dve čiaročky tešila) a tehu mi potvrdil až lekár z krvných testov. A to som bola už v polovici šiesteho týždňa. A manžel (vtedy ešte len priateľ) mi iniciatívne Mamu predplatil 😀 By to jeden do tých chlapov nepovedal, ale z 21 ročného uška je už skoro 12 rokov ten najlepší tatinko a manžel, akého si viem predstaviť. A na tvoj vek, tiež mi hovorili, že som hrozne mladá maminka, mala som 20 rokov a dva mesiace, keď sa mi narodila Miki. A zvládali sme to a stále zvládame lepšie, ako kamošky, ktoré mali dieťa v 25ke. Takže ak budete mať aspoň trošku vhodné podmienky a po miminku obaja túžite, rečami okolia sa nedaj odradiť... 🙂

mon777
26. dub 2011

@riana12 hlavné je, že keď ich vidíme, vieme, že je to TEN 😀

mon777
26. dub 2011

@zuzikboc on sa hlási do armády, takže keď sa tam dostane, myslím, že by sa o nás postaral 🙂 Vojaci a ich rodiny majú kadejaké výhody 🙂 A ja by som chcela ísť na rok hneď po mature do roboty, aby som mala čo to odpracované, aby som aj materskú mala nejakú slušnejšiu + ten príspevok, či čo to je tých 190€ ... ja by som vlastne "zaplatila miminko" a na tatkovi by bol ostatok. Myslíš, že by sa to dalo?? Kam ma môžu zorať do roboty, keď budem mať len maturu z gympla (BIO, SJL, ANJ a RUJ)? Nevieš? A najviac sa teším novému Mama a ja. Je tam článok, ako dostať čo najviac peniažkov na mimi 😵

riana12
26. dub 2011

cerveny, to je parada, Inglesina... na bezne pomery, platy ako kocikove ferrari 😀 .. nuz a to hnede je concord... ale co presne to je, nechcelo sa mi to pozerat 😅
nebudem sa isto orientovat vo vysokych sumach, bola by som rada, ked hlboky zozeniem za 200-270€ a sportovy aspon o polovicku lacnejsie... sice otrava s nakupom 2x, ale lepsie si vyberiem a lepsie to vsetko vyuzijem...

mon777
26. dub 2011

@riana12 aj ja by som to tak chcela riešiť, že dva, lebo potom sa ti ani tak neopotrebujú, ako keby si mala len jeden a potom to vieš aj pri ďalšom mimi využiť. A ten hnedý je peknučký 😉

zuzikboc
26. dub 2011

@riana12 Je jasné, že každému sa páči niečo iné, preto je kočíkov toľko druhov 😀 Ja som mala letné dieťatko a sedieť mi začala cez tú najväčšiu decembrovú kosu, tak som bola rada, že keď sa mi vonku zobudila v hlbokej verzii a pýtala sa vom, aby niečo videla, stačilo mi len upraviť sklon chrbátika a bolo zasa dobre... 😀 Ale každý má svoje klady, aj zápory, s tým mojím sa dosť ťažko manévruje, Kedže nemá otočné kolieska a keď budem už vyberať aktuálne a nájdem taký, ktorý sa mi bude páčiť aj v športovej verzii, nielen ako hlboký (zatiaľ ich bolo pramálo, možno len TAKO warior jeans) tak skončím aj pri ňom 🙂

riana12
26. dub 2011

@mon777 ty budes mat len maturu z gympla? 😕 a na VS nejdes? ja by som zauvazovala o nejakej nadstavbe 2-rocnej... da sa po veceroch, dialkovo a tak... no ale len s gymplom predavacka (aj to nie hockde), brigady a tak... v nejake extra uplatnenie by som nedufala... 🤐

mon777
26. dub 2011

@zuzikboc My doma zasa hrozne túžime po jesenných a zimných detičkách 🙂

mon777
26. dub 2011

@riana12 Na VŠ chcem, to je jasné, no chcem ju robiť externe a chcem si dať rok pauzu. A to je ďalšia vec, za ktorú ma majú doma za šibnutú a sprostú ☹

mon777
26. dub 2011

@riana12 A ešte si chcem urobiť kurz na strihanie psov. Americké kokeršpaniele mám tak zmáknuté, že ich aj poslepiačky ostrihám, no chcem ovládať aj ostatné rasy, takže aj tým by sa mi dalo privyrobiť trošičku 🙂

zuzikboc
26. dub 2011

@mon777 To by ste mali ozaj super, 100m od môjho domu je Generálny vojenský štáb a medzi vojakmi mám dosť kamarátov, tak držím palčeky, aby to vyšlo... S tou maturou, možno to bude trošku ťažšie, ale pokiaľ ovládaš jazyk a máš maturitné vysvedčenie, až taký problém to hádam zasa nebude, závisý to aj od tvojho bydliska. Ja mám tiež len maturu a robila som od ukončenia SŠ až doteraz 😢 , a nebolo mi treba VŠ. A to som robila nie vo svojom obore, ale v telekomunikáciách a v bankovníctve. Aj teraz na pracovných pohovoroch sa ťa skôr pýtajú na jazyky, ako na VŠ.

katrenka111
26. dub 2011

@mon777 Presne možes byt stastna...kolko je takých co už naozaj maju všetko a partneri babo nechcu...vies co to je pre taku zenu..... ☹

mon777
26. dub 2011

@zuzikboc ja si hlavne myslím, že keď sa chce, tak sa dá 🙂 Drahý mi vravel, že mi pozeral robotu v Seredi (či by nejaká bola, keby sme tam skončili) a vravel, že tam chcú do ČSOB do pokladne babu nejakú a jediné, čo chceli je matura. Ani jazyky veľmo nepýtali 😀 A ešte k tomu mu tam robí taktko, takže známosť zaúraduje a je to 😀 😀 😀 V dnešnej dobe je to aj tak bežnejšie ako poctivé hľadanie roboty 😀

ALE NESPOLIEHAM SA NA TO!!! 😀

zuzikboc
26. dub 2011

@mon777 Ja mám júlovčiatko a ak by sa mi podarilo naplánovať si druhé, bolo by májové. Už je vonku akurát teplota, aby ste mohli aj chodiť na prechádzky, ale ešte neni tak horko, aby si sa nevládala ten posledný mesiac kotúľať s bruškom 🙂 A cez zimu je bruško ešte malé a nemáš problém so zapnutím zimnej bundy 😀
Máš psíka, ktorého si striháš?

mon777
26. dub 2011

@zuzikboc mala som, no umrela mi 😢 😢 😢 Budú to dva roky pomaly😢 😢 Teraz mám zmesku, no aj jej občas pršteky a ušká z vnútra treba vystrihať, tak sa občas zabavkám. Hrozne ma to baví. Aj živnosť by som na to raz chcela mať 😵 Chceš vidieť? 🙂

mon777
26. dub 2011

@katrenka111 joj, tak to si ani predstavovať nechcem. Musí to byť hrozné 😖

zuzikboc
26. dub 2011

@katrenka111 Ja som tak bola niekoľko rokov. Nie, že by vyslovene povedal, že druhé nechce, ale vždy, keď som sa o tom začala baviť, zmenil tému... ☹ Bolelo to riadne... Nalomil ho až najlepší kamarát, keď mu oznámil, že čakajú druhé bábo (sú to krstní rodičia našej dcérky a navzájom sme si svedčili na svadbe, takže ich berieme už ako rodinu). No a potom prišla kríza v podnikaní a odišla 😒 moja robota, tak sme zasa tam, kde sme boli. Ešte že už aspoň súhlasil s tým, že keď sa finančne trošku pozviechame, aj keď neviem, kedy to bude a začínajú ma pomaličky tlačiť aj roky... ☹

katrenka111
26. dub 2011

@mon777 No z vlastných skuseností Ti radím ak chces studovat tak studuj hned teraz a neodkladaj...lebo externe studium a popri praci to nie je žiadna vyhra.....a ked si zvolís odbor uplne iný v ktorom pracujes, potrebujes prax je to narocne...
A co sa týka uplatnenia v práci...dnes to funguje hlavne cez znamosti a potom nasleduje vela vela praxe aspon co sa týka práce administratývneho charakteru a jazykov taktiež....

zuzikboc
26. dub 2011

@mon777 Jasné, daj fotečky. My máme v dome psíkov viac, každý tak trošku náš, aj nie náš... Švagrinká vodí na návševy šteniatko jazvečíka, svokra vedľa má fúzača a moji zodičia labradora... 😀 😀 Pracovať so psíkmi je ôžasná robotka, ani sa ti nečudujem 😀