Nezkrotná touha po miminku
Ahoj holky, zakládám toto téma pro děvčata, která už hrozně moc touží po miminku, ale z nějakých důvodů se zatím o mimi nesnaží. U nás je to tak, že původně jsme si řekli, že mimi až po svatbě. Pak jsme měli krizi, přítel se se mnou rozešel, ale ještě ten den si prý uvědomil, že beze mne nemůže a nechce být. Bylo to hodně těžké období, ale už jsme zase ok. Jenže z plánování svatby na červen 2008 tak nějak sešlo..nebo to spíš vymizelo. Byla jsem opravdu někdy asi s tím plánováním otravná, přítel se moc nezapojoval. A tak jsem to nechala být a čekám, jestli se o tom třeba někdy zmíní.. zatím nic.. pro mě je ale nejdůležitější, že jsme spolu. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepci kvůli vleklým problémům s mykózou a tak.. máme nechráněný styk s tím, že přítel říká, že je šikovnej a že neotěhotním🙂 popravdě pak řekl, že kdyby se to náhodou stalo, tak se tomu nebrání (ale jinak máme vžitý názor, že až po svatbě, o které teď právě není řeč). A já jsem si jistá, že kdyby se to náhodou stalo a já bych byla těhulka, tak bych se tomu vůbec ale vůbec nebránila a tak podvědomě si přeju, aby se to opravdu stalo... moc si to přeju.. prolézám modrého koníka a dívám se na maminky, jak jim rostou bříška, na jejich ultrazvuky a opravdu se nemůžu dočkat... aaach jooo... 🙂
Stručné shrnutí
- Silná touha po miminku často stojí proti odkladům kvůli partnerově neochotě, bydlení nebo finančním důvodům; doporučeným řešením je upřímná komunikace s partnerem a zvážení kompromisů nebo ultimát v závislosti na prioritách párů.
- Pokud se nedaří otěhotnět, lékařská vyšetření a zákroky zmíněné v diskuzi zahrnují spermogram, hysteroskopii, laparoskopii, diagnostiku neprůchodnosti vajíčkovodů a postupy v centru asistované reprodukce (IUI, IVF, stimulace injekcemi, punkce, transfer, mražení embryí).
- Nenásilné alternativy a příprava zahrnují vysazení antikoncepce (HA), užívání kyseliny listové a vitaminu C, užívání přípravků typu "calibrum baby plan", změnu životního stylu (cvičení, redukce hmotnosti) a zvažování adopce jako alternativy k biologickému rodičovství.
Nejčastější otázky
Q: Jak s partnerem otevřeně mluvit o tom, že chci dítě, aniž bych ho zatlačila?
A: Diskutující doporučují opakované upřímné rozhovory bez nátlaku, případně konzultaci s psychologem; v diskuzi zaznělo i doporučení nechat partnera "dozrát" a dát mu prostor, nebo vyhrocení situace ultimátem, pokud je otázka pro jednu stranu existenční.
Q: Kdy vyhledat lékaře, pokud se nedaří otěhotnět?
A: V diskuzi ženy popisovaly, že po několika měsících až roce neúspěchů začaly lékařská vyšetření; konkrétní procedury zmiňované v tématu jsou gynekologické vyšetření, hysteroskopie, zjištění neprůchodnosti vajíčkovodů, laparoskopie a následné odeslání do centra asistované reprodukce (CAR).
Q: Jaké metody asistované reprodukce byly v diskuzi zmíněny?
A: V tématu byly uvedeny inseminace (IUI), stimulace injekcemi, IVF (včetně punkce a transferu) a mražení embryí; jedna diskutující uvedla, že po IVF má „5 mrazáčků“ a další popisovali postupy v CAR.
Q: Jak se připravit před pokusem o početí z hlediska výživy a doplňků?
A: V diskuzi ženy zmiňovaly užívání kyseliny listové a „céčka“ (vitamin C), užívání přípravků „calibrum baby plan“, vysazení hormonální antikoncepce (HA) a celkové zlepšení životního stylu (cvičení na rotopedu, procházky).
Q: Co dělat po gynekologickém zákroku, než se opět začne snažit?
A: V jednom příspěvku byla konkrétně zmíněna třítýdenní pauza po laparoskopii/hysteroskopii, po které se zase může začít snažit; další kroky zahrnují kontrolu u lékaře a případné odeslání do CAR.
Závěry z diskuze
Shoda
- Je běžné, že ženy intenzivně touží po dítěti a zároveň odkládají snažení kvůli partnerově neochotě, bydlení nebo financím.
- Doporučuje se otevřená komunikace s partnerem a případné vyhledání odborné pomoci (psycholog, gynekolog).
- Lékařská diagnostika při potížích zahrnuje spermogram, hysteroskopii, laparoskopii a možnosti v CAR (IUI, IVF).
Sporné názory
- Někteří diskutující prosazují začít se snažit co nejdříve i bez ideálního zázemí; jiní preferují počkat na vlastní bydlení a stabilní finance.
- Některé příspěvky zmiňují, že nadváha může ovlivnit plodnost; jiné účinek nadváhy na šanci otěhotnět v diskuzi bagatelizují nebo ho považují za řešitelný.
- Některé ženy zvažují adopci jako alternativu, zatímco jiní ji odmítají nebo k ní přistupují opatrně.
Otevřené otázky
- Kdy přesně je „správný čas“ začít se snažit, pokud se partneři neshodnou?
- Jak dlouho čekat a kdy požádat o vyšetření nebo odeslání do CAR?
- Do jaké míry ovlivňuje nadváha nebo předchozí gynekologická anamnéza schopnost otěhotnět?
Zmíněné značky a firmy
Modrý koník, Emimina, CAR, Bohnice
Zmíněné produkty a metody
antikoncepce (HA), vysazení HA, calibrum baby plan, kyselina listová, vitamin C (céčko), rotoped, spermogram, hysteroskopie, laparoskopie, vyšetření neprůchodnosti vajcovodů, IUI (inseminace), IVF, stimulace injekcemi, punkce, transfer, mražení embryí (mrazáčky), adopce
Místa a osoby
Bohnice, Německo
@zuzikboc no veď to, že je to ťažké. Faninka bola môj život, moje slniečko, no dá sa to...keď na to nemyslím. Občas jej zapálim sviečočku pri rámiku s fotkou a pozerám, ako horí. Vtedy to vyzerá, ako keby jej očká na mňa žmurkali 🙂 , aj keď viem, že to tak nie je 😔
Akože ja ich chápem, že mi chcú dobre, no sestre ledva platia školu a keď som im povedala, že ja si svoju urobím, keď na ňu budem mať a keď sa na ňu budem cítiť, tak na mňa hučali. Skoro som ich poslala do pipiny, no ovládla som sa. Potom som sa do mobilu vysťažovala zlatinu môjmu a bolo zasa dobre 🙂
@katrenka111 a hej, som tvrdohlavá 🙂 dokonale si to vystihla 😀 Ale myslím, že na tom nie je nič zlé 🙂
Babyyyyy bolo sme so simim u lekarky a ma byt doma do konca buduceho tyzdna 😖 😖 😖 ☹
To je hroza 😒
No ma sople a kasel, ale inak nic hrozne, dostal len kvapky do nosa a sirup na kasel, ziadne atb alebo tak, len lekarka vravela ze v skolke by hned mohol zase nieco chytit tak ze sa ma doma zregenerovat aspon do toho konca buduceho tyzdna 😒
Teda holky, proboha vy jste se rozepsaly :D Jdu dočítat :D
@mon777 Díky, ja mam totiž uplně stejný pocit a jsem rada že v tom magoření nejsem sama 🙂 Jinak plán vypadá dobře a tedka ti je 18? takže mičmo planujes za 3 roky?a už jsi zasnoubena? nebo se chystate?a co na plan přítel? 🙂
Holky vy my tedadavate, tak jsem to nějak prolítla, letem světem 🙂
a mam pocit že tu jsem jedina češka :D
Jinak holky, jdu do sebe a do hubnutí, tak mi držte palce, chtěla bych mít do mimča alespon o 25 kg méně, tak snad to vyjde, ale s tou mojí vuli je to těžké...
Jinak pořad uvažjuju nad těma otačecíma předníma kolečkama, nebudou se po čase zasekavat? a dostavat se do nich víc kamínky? víte, jako to je třeba u nakupních košíku 🙂) Co vy na to?
@dreana čo na môj "plán"? Teší sa, iné mu neostáva 😀 😀 Hej, hej 18 mám a keby bolo na mne, rodím dneska 😀 Zasnúbení zatiaľ nie sme, no na pláne to je 😵 Ale drahý mi odmieta prezradiť, kedy, kde a ako 😀
A myslím, že ak sa o tie koliečka budeš starať, nič sa nepokazí 😉 A hej, si tu jediná češka 😀 A ozaj...ty chudneš, ja chcem pribrať...haluz 😀
@kukucg tak to ti absolútne nezvidím takého čibíza doma 🙂 Ale aspoň sa s ním nenudíš 😉
@kukucg Díky vypada super, ale už je mimo mou cenovou kategorii 🙂) Alůe díky moc, všechny insiprace beru!
@riana12 @mon777 věděla, protože přece jenom my bylo 18, mluvili jsme o tom, zda se vzít nebo spolu jen zustat, ale jak říkam jsem rodinný typ a chtěla jsem svatbu, takže pak byla jen otazka času kdy a kde a pak květen a sychrov :D
@kukucg ježiš, moc rada! Hrozně rada bych hubla s někym, potřebuju aby mě někdo pořad inspiroval 🙂
Jinak tedka mam za sebou 40 minut na kettlerovi a k tomu jeden díl zoufalych manželek, ja ten serial miluju :D
@dreana Ako novy aj mimo moju, ale mam lepsiu skusenost s tym, ked kupim nieco kvalitnejsie z druhej ruky nez nieco za rovnaku cenu, sice nove ale s nejakymi nevyhodami alebo nie tak dobre... ja chcem ten bertini X6 a ten sa da malinko puzivany kupit cela trojkombinacia aj za 200 eur co je tak 6-7000 Kc 😉
A s tym chudnitim to nejak poriesime, budeme si pisat co a ako vo dvojici to pojde lepsie ;)
@kukucg Tak to je dobrá cena, ja určo budu brát většinu věcí z druhé ruky, ale kočarek bych prostě chtěla nový 🙂 je to takovy sen 🙂
Tak alespon se ti budu zpovídat co jsem zase sežrala :D:D
Jinak ten berrtini je dobrý, ale nějak mi pohledem nesedí, není to laska na první pohled a hlavně ta cena jak říkam 🙂
Holky jdu spinkat, papa zítra a koukejte psat mene at po praci nectu takovou dobu :D
Ja zase kocik planujem z druhej ruky kupit ale asi preto ze moj favorit, teda dvaja, je novy fakt prilis drahy 😀 😀 😀
Jj aj ja budem hadam menej pisat lebo potom nic nerobim 😝
Papa a bruuuu 😉


Baby, musím už dnes bežať, tak sa majte a pekný večer... 😀 😀 😀