Nezkrotná touha po miminku

lusssinka
27. zář 2007

Ahoj holky, zakládám toto téma pro děvčata, která už hrozně moc touží po miminku, ale z nějakých důvodů se zatím o mimi nesnaží. U nás je to tak, že původně jsme si řekli, že mimi až po svatbě. Pak jsme měli krizi, přítel se se mnou rozešel, ale ještě ten den si prý uvědomil, že beze mne nemůže a nechce být. Bylo to hodně těžké období, ale už jsme zase ok. Jenže z plánování svatby na červen 2008 tak nějak sešlo..nebo to spíš vymizelo. Byla jsem opravdu někdy asi s tím plánováním otravná, přítel se moc nezapojoval. A tak jsem to nechala být a čekám, jestli se o tom třeba někdy zmíní.. zatím nic.. pro mě je ale nejdůležitější, že jsme spolu. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepci kvůli vleklým problémům s mykózou a tak.. máme nechráněný styk s tím, že přítel říká, že je šikovnej a že neotěhotním🙂 popravdě pak řekl, že kdyby se to náhodou stalo, tak se tomu nebrání (ale jinak máme vžitý názor, že až po svatbě, o které teď právě není řeč). A já jsem si jistá, že kdyby se to náhodou stalo a já bych byla těhulka, tak bych se tomu vůbec ale vůbec nebránila a tak podvědomě si přeju, aby se to opravdu stalo... moc si to přeju.. prolézám modrého koníka a dívám se na maminky, jak jim rostou bříška, na jejich ultrazvuky a opravdu se nemůžu dočkat... aaach jooo... 🙂

kukucg
28. dub 2011

@mon777 no my sme zo zaciatku, kym som chodila na gymko, boli od seba cez 300 km tak ti rozumiem ☹ bol to asi rok a potom sme sli do londyna, nieco sme si zarobili a potom sme sli do BA, zacali sme spolu byvat a studovat 😉 je to tazke ta vzdialenost, ale da sa to prekonat 😉

mon777
28. dub 2011

@kukucg Akože ono sa to dá, len mi je furt do plaču. Lebo pred Vianocami u nás býval pol roka a teraz mi chýba to, že nie sme spolu každý deň, ako vtedy. 😔 Nechce sa mi hovoriť, prečo tu už nebýva, pretože je to pomerne na dlho a nemám chuť sa znova nerváčiť. Poviem len toľko, že rodičia začali byť proti. 😒
Ale nejako to vydržím. Uvidí sa, čo bude, ako bude. Možno sa budeme sťahovať už v septembri, možno až po mature...uvidíme 🙂

zuzikboc
28. dub 2011

@avano Ahojky. Neboj, až taký senior tu zas nie si, ja síce túžim už po druhom dieťatku (po 11 rokoch), ale budem mať za dva týždne už 32. Tak sa kľudne pridaj a snívaj a debatuj o mimi s nami 😀

avano
28. dub 2011

@zuzikboc jééé, tak to je fajn🙂 my zatim nemáme ani děti, ani nejsme manželé, ale předpokládáme, že příští rok nás čeká hodně změn🙂

kukucg
28. dub 2011

@zuzikboc inak si vzdy pri tebe spomeniem na mojho bratranca so zenou, ked mala 20 mali chlapca a po 11 rokoch chceli druhe tiez, teraz ma Laurika asi dva a pol a Samko ma asi 14 🙂 a mala je hrozne zlata a Samco ju chodi kocikovat a tak 🙂

zuzikboc
28. dub 2011

@kukucg Ak sa všetko zadarí tak, ako má, tak ja by som mala mať medzi deťmi rozdiel 13 rokov. Je to síce dosť, ale aspoň už bude s Mišičkou normálna reč, dotera o súrodencovi nechcela ani počuť... 😖 Ale čím viac sa miminko doma skloňuje, tým je to lepšie... 🙂 Aj ja dúfam, že mi trošku pomôže, postráži, či pokočíkuje, ale nebudem ju do toho moc tlačiť, aby sa náhodou puberťácky nezatla (ach jaj 😅 ) a nebolo doma zle... Je to moje zlatíčko a je tvrdohlavá, presne, ako jej mamina 😀 😀 😀

zuzikboc
28. dub 2011

@avano Vidíš, ja mám kopec rovesníčok, čo sa v 28 vydávali, v 29 čakali miminko a teraz hrdo kočíkujú. A o nič neprišli... 🙂 Myslím, že každý si musí sám zistiť, kedy je u neho ten najvhodnejší čas na miminko (ideálne je, keď sa ten čas zhoduje s partnerovým 😀 😀 ) Niekto po ňom túži skôr, niekoho to čaká až po 30... Ja som takto spokojná, prvé dieťatko som si vychutnala, keď ešte o nejakej kariére ani nebola reč (po škole som až do materskej robila v ockovej firme) a teraz, ak sa zadarí, by som si v kľude užívala druhé. Nikdy som deti nechcela mať moc rýchlo po sebe (moja pôvodná predstava bola 6 rokov, ostať na MD, keď pôjde dcérka do školy) a obdivujem mamičky, ktoré to zvládajú (alebo aj nie, aj také poznám...), ale človek mieni... Veď to všetky poznáme 😉

dreana
28. dub 2011

@mon777 Ahojik 🙂 Hele nepřipisovala bych tomu nějakou váhu 🙂 Třeba to myslel jinak, nebo to byla jen chvilkova "blbost" :o))

Ale jen tak mimochodem, ja manželovi tvrdila přes dva roky že dítě v žádném případě, že ho nechci a blba bla bla a přitom jsem dítě hrozně chtěla, jen jsem věděla že prostě ted to nejde a nechtěla jsem aby se trápil že ho tedka prostě nemužeme mít.

Chapes? 🙂)
@susan87 Myslím že to že na to budes extra myslet rozhodně nebude mít vliv na to jak moc ti pujde snažilkování...
@kukucg To ěm moc mrzí.. tak třeba příští měsíc to bude lepší 🙂)) Budu držet palečky. 🙂)

dreana
28. dub 2011

Jinak holky, dneska je na idnes članek že "macaté" ženské co mají veliká prsa jsou mnohem plodnější 🙂) Tak jsem rada a pobailo mě to ale považuju to za blbost :D

dreana
28. dub 2011

Jinak jsem četla diskuzi o těch penízkách na Slovensku a vubec tomu nerozumím :D Měla jsem pocit že v CR mam prostě mateřskou nějakych pul roku a pak rodičak.. :D

dreana
28. dub 2011

@avano

ahojky, hele to je strasne moc individualni, někdo nechce děti vubec, někdo ve třiceti, ěnkdo v 17, někdo v 25, to je opravdu jak kdo a jak kdy. Neodsuzuju nic 🙂 Kromě dětí ve 40 to je podle mě blbost.. 🙂

zuzikboc
28. dub 2011

Žabka sa nám pritrafila popri HA (v kombinácii s ATB). Teraz som len tak potichučky čakala a tá mrcha musela prísť ☹ Ešte aj chrbát ma bolí jak sviňa ☹ ☹ ☹

kukucg
28. dub 2011

@zuzikboc ani nevrav 😠 ja dnes papam tabletku za tabletkou ☹

tebi
28. dub 2011

@riana12 joj dakujem si ma potešila......

zuzikboc
28. dub 2011

@kukucg 😀 Sklamanie a ešte aj fyzická bolesť... No to sme to teda vyhrali 😀

kukucg
28. dub 2011

@zuzikboc Tak to si teda vystihla 😀 😀 😀

kukucg
28. dub 2011

Zato mam dalsieho favorita, aj som zabudla ze som gesslein hrozne chcela pri simim :D kraasny je amaju asi milioooon farebnych kombinacii 🙂

mon777
29. dub 2011

@dreana Ty koťuha! Takto si ty na neho išla? No pekne! 😀 Ach...ja som si včera povedala..."A dosť!" Lebo už nemám nervy 😀 😀 😀 Už ani mimino, ani spoločné bývanie spomínať nebudem. A potom kto vie? Možno sa k tomu všetkému dopracujeme tak rýchlo, že sa ani nenazdáme 😵

@kukucg táto hnedá farba sa mi páši 😉

kukucg
29. dub 2011

@mon777 Aj mne 🙂 Aj s tou modoru :D A toto je ten isty kocik, jeden par kolies mozes menit, male otocne, alebo velke pevne do terenu 😎

mon777
29. dub 2011

@kukucg Čožé? To je už aké dobré? 😲 Paráda! 🙂

mon777
29. dub 2011

Baby, čo si myslíte to tomto?
http://www.eurolineslovakia.sk/sk/projekty/rodi...
Pre 6 člennú rodinku akurát, že? Len ja by som tam urobila menšiu úpravu...nechceme kuchyňu spolu s obývačkou 😅

kukucg
29. dub 2011

@mon777 ano dobreeeeeeee 😀 a tento je este aj so snoopym 😎

mon777
29. dub 2011

@kukucg na môj vkus to má až príliš mrňavé koliečka tam v predu 😅 Ale pekný je, to treba uznať 😉

kukucg
29. dub 2011

@mon777 no mne sa pravdupovediac pacia skor bungalovy, alebo len s takym jemnym podkrovim 😉 nieco hm take??? ale len velmi zhruba....
http://www.eurolineslovakia.sk/sk/projekty/rodi...

kukucg
29. dub 2011

@mon777 no mne stacia, kedze su k nemu aj velke 😎

mon777
29. dub 2011

@kukucg Aj tie sú pekné, len si nedokážem predstaviť, aké by museli byt, aby sa do nich vpratali 6 ľudia 😀

kukucg
29. dub 2011

@mon777 No ja pozeram tak 4 izbove viac nie, alebo teda 4 plus nieco v podkrovi, ja len ze taky typ sa mi paci :D

mon777
29. dub 2011

@kukucg Mne sa páčia vlastne bárs jaké (myslím typy), len tie, čo sú už príliš premodernizované - tak tie moc ja nemusím 😖

kukucg
29. dub 2011

@mon777 Tak to ani ja, prave naopak, my chceme nieco utulne, vela dreva, aj tramy mozy byt, taka klasika, nechceme nejaky moderny dom plny skla a nejakych divnych lesklych materialov 😝
Takuto by som chcela kuchynu 🙂 ako nie uplne preste takto vyskladanu ale tuto 🙂

mon777
29. dub 2011

@kukucg My sme tiež tak rozhodnutí, že útulne a nie moderne. Presne ako vravíš ty, drevo, drevo a drevo 😵 Len ja túžim po obrovskej kuchynske linke, pretože ak budem mať variť pre 6 hladných krkov, budem potrebovať aj priestor 😀 A v poslednej dobe (rok aj dačo) ma varenie hrozne začalo baviť, takže sa teším na svoje mega kráľovstvo 😀
Niečo na tento spôsob:

Ale to by sme dali len za kuchyňu tak 3000€ 😀 😀 😀