Nezkrotná touha po miminku
Ahoj holky, zakládám toto téma pro děvčata, která už hrozně moc touží po miminku, ale z nějakých důvodů se zatím o mimi nesnaží. U nás je to tak, že původně jsme si řekli, že mimi až po svatbě. Pak jsme měli krizi, přítel se se mnou rozešel, ale ještě ten den si prý uvědomil, že beze mne nemůže a nechce být. Bylo to hodně těžké období, ale už jsme zase ok. Jenže z plánování svatby na červen 2008 tak nějak sešlo..nebo to spíš vymizelo. Byla jsem opravdu někdy asi s tím plánováním otravná, přítel se moc nezapojoval. A tak jsem to nechala být a čekám, jestli se o tom třeba někdy zmíní.. zatím nic.. pro mě je ale nejdůležitější, že jsme spolu. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepci kvůli vleklým problémům s mykózou a tak.. máme nechráněný styk s tím, že přítel říká, že je šikovnej a že neotěhotním🙂 popravdě pak řekl, že kdyby se to náhodou stalo, tak se tomu nebrání (ale jinak máme vžitý názor, že až po svatbě, o které teď právě není řeč). A já jsem si jistá, že kdyby se to náhodou stalo a já bych byla těhulka, tak bych se tomu vůbec ale vůbec nebránila a tak podvědomě si přeju, aby se to opravdu stalo... moc si to přeju.. prolézám modrého koníka a dívám se na maminky, jak jim rostou bříška, na jejich ultrazvuky a opravdu se nemůžu dočkat... aaach jooo... 🙂
Stručné shrnutí
- Silná touha po miminku často stojí proti odkladům kvůli partnerově neochotě, bydlení nebo finančním důvodům; doporučeným řešením je upřímná komunikace s partnerem a zvážení kompromisů nebo ultimát v závislosti na prioritách párů.
- Pokud se nedaří otěhotnět, lékařská vyšetření a zákroky zmíněné v diskuzi zahrnují spermogram, hysteroskopii, laparoskopii, diagnostiku neprůchodnosti vajíčkovodů a postupy v centru asistované reprodukce (IUI, IVF, stimulace injekcemi, punkce, transfer, mražení embryí).
- Nenásilné alternativy a příprava zahrnují vysazení antikoncepce (HA), užívání kyseliny listové a vitaminu C, užívání přípravků typu "calibrum baby plan", změnu životního stylu (cvičení, redukce hmotnosti) a zvažování adopce jako alternativy k biologickému rodičovství.
Nejčastější otázky
Q: Jak s partnerem otevřeně mluvit o tom, že chci dítě, aniž bych ho zatlačila?
A: Diskutující doporučují opakované upřímné rozhovory bez nátlaku, případně konzultaci s psychologem; v diskuzi zaznělo i doporučení nechat partnera "dozrát" a dát mu prostor, nebo vyhrocení situace ultimátem, pokud je otázka pro jednu stranu existenční.
Q: Kdy vyhledat lékaře, pokud se nedaří otěhotnět?
A: V diskuzi ženy popisovaly, že po několika měsících až roce neúspěchů začaly lékařská vyšetření; konkrétní procedury zmiňované v tématu jsou gynekologické vyšetření, hysteroskopie, zjištění neprůchodnosti vajíčkovodů, laparoskopie a následné odeslání do centra asistované reprodukce (CAR).
Q: Jaké metody asistované reprodukce byly v diskuzi zmíněny?
A: V tématu byly uvedeny inseminace (IUI), stimulace injekcemi, IVF (včetně punkce a transferu) a mražení embryí; jedna diskutující uvedla, že po IVF má „5 mrazáčků“ a další popisovali postupy v CAR.
Q: Jak se připravit před pokusem o početí z hlediska výživy a doplňků?
A: V diskuzi ženy zmiňovaly užívání kyseliny listové a „céčka“ (vitamin C), užívání přípravků „calibrum baby plan“, vysazení hormonální antikoncepce (HA) a celkové zlepšení životního stylu (cvičení na rotopedu, procházky).
Q: Co dělat po gynekologickém zákroku, než se opět začne snažit?
A: V jednom příspěvku byla konkrétně zmíněna třítýdenní pauza po laparoskopii/hysteroskopii, po které se zase může začít snažit; další kroky zahrnují kontrolu u lékaře a případné odeslání do CAR.
Závěry z diskuze
Shoda
- Je běžné, že ženy intenzivně touží po dítěti a zároveň odkládají snažení kvůli partnerově neochotě, bydlení nebo financím.
- Doporučuje se otevřená komunikace s partnerem a případné vyhledání odborné pomoci (psycholog, gynekolog).
- Lékařská diagnostika při potížích zahrnuje spermogram, hysteroskopii, laparoskopii a možnosti v CAR (IUI, IVF).
Sporné názory
- Někteří diskutující prosazují začít se snažit co nejdříve i bez ideálního zázemí; jiní preferují počkat na vlastní bydlení a stabilní finance.
- Některé příspěvky zmiňují, že nadváha může ovlivnit plodnost; jiné účinek nadváhy na šanci otěhotnět v diskuzi bagatelizují nebo ho považují za řešitelný.
- Některé ženy zvažují adopci jako alternativu, zatímco jiní ji odmítají nebo k ní přistupují opatrně.
Otevřené otázky
- Kdy přesně je „správný čas“ začít se snažit, pokud se partneři neshodnou?
- Jak dlouho čekat a kdy požádat o vyšetření nebo odeslání do CAR?
- Do jaké míry ovlivňuje nadváha nebo předchozí gynekologická anamnéza schopnost otěhotnět?
Zmíněné značky a firmy
Modrý koník, Emimina, CAR, Bohnice
Zmíněné produkty a metody
antikoncepce (HA), vysazení HA, calibrum baby plan, kyselina listová, vitamin C (céčko), rotoped, spermogram, hysteroskopie, laparoskopie, vyšetření neprůchodnosti vajcovodů, IUI (inseminace), IVF, stimulace injekcemi, punkce, transfer, mražení embryí (mrazáčky), adopce
Místa a osoby
Bohnice, Německo
Juuuuj baby taka som nasrdena 🙄 man na predaj autosedacku, ktoru sme kupili za cca 80 eur a pouzivali dva roky, predavam ju za 30 a baba sa na nu bola kuknut, ze na nej vidno pouzivanie, ze je zaprasena, ze tolko za nu neda.... inak tej sedacke nic nie je a fakt mi pride, ze ludia chcu kupit vec z druhej ruky za tretinovu cenu ale aby bola ako nova!!!!!! 🙄 😖
kukucq,
tak to bude 🙂 ja by som napriklad nic pouzite asi nekupila... a trosku sa tebe cudujem , ze tu sedacku predavas, ked sa snazite o dalsie babatko.
My teraz cakame 2-he dietatko a nekupujem viacmenej nic ( vajicko som pouzivala len nejakych 8 mesiacov, kocik asi do 1.5 roka, potom buginu, velke sedacky mame uz teraz 2, kedze ja malinku vozim a manzel vyzdvihuje zo skolky... vsetko je velmi zachovale, funkcne - chceli sme dalsie babo, takze sme investovali pri dcerke do kvalitnych veci a teraz nemame problemy s nakupovanim noveho - je to teda pouzite ale ja presne viem ako 🙂 )
@dai sedacku predavam preto, ze ked sme ju kupovali tak sme mali starsie auto, teraz mame nove ktore ma aj isofix a preto by som chcela aj sedacku s isofixom 😉 a je to kategoria od 0-18 ale teraz by som chcela klasicku trojkombinaciu hlboky, sportak, vajicko, pri simim sme taku nepotrebovali, lebo on nikdy v kociku byt nechcel a ani nebyval, kocik bola uplna zbytocnoct 😀 tak sme mali len autosedacku a maly golfac....
Inak ja mam tiez vsetky veci po malom, ale kocik a autosedacku budem kupovat 🙂
@solinkarka ooo ale to je krasne tak nakupovat pre babo 😉 a loto ti hadam netreba, podla mna bude stacit aj polka lota 😅 😀
@kukucg 😀 tak ked kukam kadeco pekne na nete a vsetko sa mi paci tak neviem neviem 😀 a opravujem sa vecicky nejake mame co ja kupujem uz rok a nieco aj dostaneme od tety 😉
@solinkarka Neboj, určite do zvládnete doma 😉 Dá sa aj lacnejšie a pri tom kvalitné zohnať 😉 A keby si chcela, tak moja mamina štrikovala svetríki pre miminká na predaj a zopár kúskov máme ešte doma a ani drahé nie sú 😉 😉 😉
@solinkarka kupuješ už rok?? 😲 Váv...dobrý predstih. No mňa by môj drahý zabil, keby teraz také kupujem 😀 😀 A neraz ma to lákalo 😅
@mon777 nooo ked ma to laka, vzdy sa nie cim potesim....ale to nie je len oblecenie ale ja cumliky, uteraciky, hracky atd 😀 ale uz som muzikovi slubila ze do kym nebudeme vediet pohlavie nekupim nic, prisham bohu 😀
@solinkarka ja si zasa pomaličky kupujem veci do môjho kráľovstva zvaného kuchyňa 😵 😵 Zatiaľ mám len zopár prkotín, no keď som to minule počítala, mám v tom už asi 20€. Akože pre niekoho je to malá suma, no pre mňa je to hotový poklad 😀 A na narodky som dostala kráááásnu čajovú súpravu 😵
@mon777 nevadi mu to, naopak zopar malickymi kuskami ma prekvapil uz aj on 😵 ta sa tesim 🙂 no my uz mame naststie vsetko zariadene ale tiez sme si museli zobrat pozickcu na rekonstrukciu ale uz mame svoje 😉 teda este okna pridu menit, uff zas kolko penazi pojde het 😒
@solinkarka my si asi nebudeme vedieť vziať pôžičku, tak si to musíme zháňať postupne už teraz. Alebo teda, ak by sme pôžičku aj vzali, tak by musela padnúť na nábytok a také tie veci. Na kuchyňu a podobné "prkotinky" by z nej nevystali peniažky 🙂
Ale mňa by isto priateľ zabil, keby také kupujem 🙂 Jedine, keby som to dakam schovala a potom vytiahla, keď to bude treba 🙂
@solinkarka Neboj, až také zlé to nebude... Pokiaľ netrváš na značkových veciach, tak sa krásne vecičky dajú kúpiť za pár €. Ja som objavila miminkovské oblečko v Tescu (pre synovcov a kamoškinu babuľku) a ceny sú tam, že až smiešne. A aspoň Ti potom nebude ľúto, keď neskôr ocapkáte bodyčká napr. mrkvovou šťavou 😀 😀 😀 . Asi najväčšia položka je kočík a na ňom sa šetriť neoplatí, ale my sme to vyriešili tak, že sme oznámili rodine, že oblečenia máme dosť, ale chýba nám zopár vtedajčích SK na vysnívaný kočík a bolo to... 😀 😀 😀
@mon777 veru vsetko je drahe len za kuchynsku zostavu sme dali 30 000sk lebo mame rohovu 😝 a to nehovorim o podlahe, ladnicke, obklade a tak...uz len detsku zariadit a sme hotovy 😉

Takže sa musím držať pri zemi trocha 😅 😅