Nezkrotná touha po miminku

lusssinka
27. zář 2007

Ahoj holky, zakládám toto téma pro děvčata, která už hrozně moc touží po miminku, ale z nějakých důvodů se zatím o mimi nesnaží. U nás je to tak, že původně jsme si řekli, že mimi až po svatbě. Pak jsme měli krizi, přítel se se mnou rozešel, ale ještě ten den si prý uvědomil, že beze mne nemůže a nechce být. Bylo to hodně těžké období, ale už jsme zase ok. Jenže z plánování svatby na červen 2008 tak nějak sešlo..nebo to spíš vymizelo. Byla jsem opravdu někdy asi s tím plánováním otravná, přítel se moc nezapojoval. A tak jsem to nechala být a čekám, jestli se o tom třeba někdy zmíní.. zatím nic.. pro mě je ale nejdůležitější, že jsme spolu. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepci kvůli vleklým problémům s mykózou a tak.. máme nechráněný styk s tím, že přítel říká, že je šikovnej a že neotěhotním🙂 popravdě pak řekl, že kdyby se to náhodou stalo, tak se tomu nebrání (ale jinak máme vžitý názor, že až po svatbě, o které teď právě není řeč). A já jsem si jistá, že kdyby se to náhodou stalo a já bych byla těhulka, tak bych se tomu vůbec ale vůbec nebránila a tak podvědomě si přeju, aby se to opravdu stalo... moc si to přeju.. prolézám modrého koníka a dívám se na maminky, jak jim rostou bříška, na jejich ultrazvuky a opravdu se nemůžu dočkat... aaach jooo... 🙂

solinkarka
29. dub 2011

@mon777 800eur aj cosi to je 😉

zuzikboc
29. dub 2011

@mon777
@solinkarka
Dá sa aj tak, pokiaľ máš napr. zimné bábo a nebudeš s ním chodiť prvé dni moc von. Ale my máme júlovčiatko a na prvej prechádzke sme boli už na druhý deň, ako nás pustili z nemocky, nevedela som si v tom teple predstaviť, sedieť doma... A ten príspevok ti tuším dajú, až keď bude mať mimi 28 dní, tak do vtedy si aspoň požičať nejaký starší, v rodine, alebo od zmámych... 😉

solinkarka
29. dub 2011

@zuzikboc nam vychadza termin na 5.januar takze vonku chodit moc nebudeme, iba k znamim sa ukazat 😵 a kocik chcem mat uz do 8.mesiaca doma 😀

zuzikboc
29. dub 2011

@mon777 My sme si vlastný byt zariaďovali pred troma rokmi, dovtedy sme bývali u svokrovcov a mali sme len Miškinu izbu a spálňu. A tiež sme si na nábytok museli vziať úver, ale stojí to za to, mať domov zariadený presne podľa seba. Dokonca, keďže sme všetko kupovali naraz a u jedného výrobcu (komplet spálňu, aj s posteľou, celú obyvku so sedačkou a samostatnú knižnicu), môj drahý len tak zo srandy zahlásil, že by nám za veľkú objednávku mohli dať nejakú zľavu. A oni, že prečo nie, a hneď išlo z ceny dole 10%. Len sme tak kukali, jak dva puky... 😀 😀 😀
A drobnosti dokupujem doteraz, vždy prídem na to, že mi ešte niečo chýba, až keď to zrovna potrebujem... 😀

kukucg
29. dub 2011

@zuzikboc zuzi mas uplnu pravdu, tiez si myslim ze na kociku sa setrit neoplati 😉 Zly kocar dokaze poriadne otrvait zivot teda a najst dobry je tak trohcu umenie :D inak malemu som spustu veci pokupila v tescu, hlavn ebodynka lebotych sme potrebovali kopu, maly ich pregrckal a pokakal kazdy den aj 5 niekedy aj viac a ked nechces prat kazdy den potrebujes ich aspon 20 :D a tak sme kupovali tie balicky po 7 za super ceny a ked bol simi vacsi chodili sme aj do sekacu, vela pekneho oblecenia tam mali, vo velmi dobrom stave mnohe aj s visackami za par korun, vsetko dovoz z anglicka aj znackove, a aspon mi nebolo luto ked to likvidoval, lebo co neznasam je ked mama na dieta na ihrisku krici nech sa nevala lebo sa zamaze 😖 to uz co je 😝

zuzikboc
29. dub 2011

@solinkarka Tiež si myslím, ze je to lepšie... 😀 nestresuješ sa potom, čo a ako a ešte sa z neho aj tešíš... Ale my sme to robili tak, že sme si kúpili lacnejší, z druhej ruky (bolo potom plánované, že ostane na balkóne, ako sa aj stalo) a keď sme mali dosť peniažkov (malá mala asi 1,5 mesiaca), kúpili sme si ten môj vysnívaný. Akurát, keď teraz porovnávam ceny kočíkov, ja som dala vtedy zaň dve a pol výplaty (keď sme nechceli taký klasický, ako mali všetci, ale športiak s novorodeneckou taškou a s prehadzovacou rúčkou) a teraz sú chvalabohu neporovnateľne lacnejšie 😀 Aj za kvalitnú značku dáš približne priemerný plat... 🙂

zuzikboc
29. dub 2011

@kukucg Presne mi hovoríš zo srdca. Tiež neznášam, keď mi babka, alebo tetky okrikovali malú, aby sa neušpinila. My sme so sebou vždy nosili aj dve sady náhr. oblečenia, aby sa mohla normálne hrať. A tie bodynká som mala aj ja, boli a ešte stále aj sú super. A keď som ich kupovala, boli dokonca v akcii a nevyšlo jedno ani 0,50 € 😀
V lete sme do mesta nosili aj uterák a druhé sandálky, máme tam super fontánu, ktorá je raj pre deti, voda strieka okrem vodníka aj rovno zo zeme a vteká priamo do kanálov, vieš si predstaviť lepšie miesto pre vodumilujúceho ráčika? 😀
Aj ja som sem tam nakupovala s sekáči, hlavne také veci, ako zimnú kombinézu a vetrovky k našim na dedinu, lebo to sú investície do 2-3 mesiacov a potom z toho vyrastie... 🙂

kukucg
29. dub 2011

@zuzikboc JJ presne tak, sú fantastické, a okrem toho mám pocit že špinavé dieťa-štastné dieťa, aspon u môjho to platí 😀
Tú fontánu vám závidím, tiež som vodumilujúci ráčik 😉
Tiež som v sekáči kupovala veci k našim, lebo jak vletel šimi u nich na záhradu tak mi bolo jasné, že to už inde ako na záhrade nositeľné nebude a vôbec mi to nebolo ľúto 😎

zuzikboc
29. dub 2011

@kukucg 😀 Myslím, že o mojej žabke najlepšie vypovedá táto fotka... 😀 "Opravovali" s dedkom auto... 😀 😀

kukucg
29. dub 2011

@zuzikboc Jeee zlatá je 🙂 Hned by som brala také dievčatko 😅

mon777
29. dub 2011

@zuzikboc paráda! 😀 Ja to vidím tak, že mi celú spálňu, detskú izbu a stôl so stoličkami do kuchyne budeme tiež v jednom obchode kupovať. Hrozne dobré veci tam majú. A na to, že je to 100%-ný masív ani nie sú drahí 😵 😵 Čo mám v albume tú postieľku a kolísku, tak to je odtiaľ 😵 😵

tara9
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kukucg
29. dub 2011

toto mi dnes zabil krpec :D .... mama vies, uz mam take ine dni, uz som velky chlap, tak sa mi nechce teraz sa s vami rozpravat......... 😎 no chapete to??? 😀

mon777
29. dub 2011

@tara9 Zlatá si 🙂

@kukucg No čo už. Moja sesternica z druhého kolena (alebo z tretieho...ani neviem) keď mala 3 a pol zadrela otcovi, že: "Oci kukaj, aká je mamina dneska sexi, choďte sa milovať." A strčila do neho, aby šiel k nej naspäť do spálne 😀 😀 😀 To si pamätám, ako keby sa to stalo včera 🙂

zuzikboc
29. dub 2011

@kukucg ďakujem, snažili sme sa 😀 😀 😀
@mon777 kukala som, peknučké to je. My sme si obyvku vybrali silno tmavú hnedú a je krásna, ale vieš, ako je na nej vidieť prach? 😀

mon777
29. dub 2011

@zuzikboc ani mi nehovor. V obývačke máme čierny nábytok 😀 😀 A keď sme leniví to upratať, tak si po ňom so setrou kreslíme 😀 (Sestra má teraz 21.5. 20 rokov) 😀 😀 😀 😀 ... no čo...večné deti 😀

zuzikboc
29. dub 2011

@kukucg 😀 😀 Deti niekedy dokážu postiť takú hlášku, že všetci odpádame... Moji rodičia sa doteraz chvália, že Miška im, ako 2-ročná zahlásila: "Dedko a babka, vy ste dobví pve mňa..." 😀 😀

mon777
29. dub 2011

Baby, ja vás opúšťam na dnes. Idem jačať trochu do televízora 😀 😀 😀 😀
Držte chlapom palce, nech to je za zlato tento rok 😀 😀 😀 😀

kukucg
29. dub 2011

@zuzikboc To teda dokazu, az mi je luto ze si to nepisem, si hovorim vzdy ze to je taka hlaska ze na to nezabudenm, ale vzdy zabudnem 😠

zuzikboc
29. dub 2011

@kukucg Môj ocko má vo svojom ateliériku čistú bielu stenu, ked má popísamé všetky takéto hlášky svojich vnúčat (brat má ešte dvoch synčekov) a keď si to tak spätne čítame, dobre sa na tom nasmejeme...

zuzikboc
29. dub 2011

No, idem aj ja kuknúť za mojimi hokej... Tak sa majte babule a keby som sa neozvala, tak prajem krásny víkend 😀

kukucg
29. dub 2011

@zuzikboc uzasna je ta stena 🙂

bubbble
29. dub 2011

ahojte, mozem sa k vam pridat? 🙂 ja patrim tiez len k tym teoretickym, co by moooc chceli, ale je mi jasne ze si to este par rokov zrejme nebudem moct dovolit. totiz som v prvaku na VS (denne, medina) a budem mat este len 19 r.. ale chciet by som chcela. 🙂
moja rovnako stara kamoska teraz maturuje a je v 7.mesiaci, a uplne ma to najviac chytilo, odkedy je ona tehu..

kukucg
29. dub 2011

@bubbble Ahoj 😉 No ja som otehotnela v lete po prvaku, ale ty to mas na medine asi ine 😀 A mas aj priatela, ktory by chcel tiez?

bubbble
29. dub 2011

@kukucg No, priatel je cca rovnako stary ako ja, takze sa nikam neponahla.. ale keby to prislo, tak to berie tak ze vsetko je tak ako ma byt 🙂 ja by som sa teda asi neodvazila sa vyslovene "zacat snazit", ale aj tak sem-tam dufam ze kramy nepridu... O🙂 a uz som tento mesiac vysadila HAK, nerobila mi dobre, takze som na najlepsej ceste! 😀
A ty si bola na akej skole? pokracovala si v studiu? sory ak si to tu uz pisala, idem sa tym este preluskat 😉

inak @mon777 to mate s priatelom fotky z nejakeho larpu, alebo sa mi len zda? 🙂

kukucg
29. dub 2011

@bubbble 😀 😀 😀 😀 😀 tolko smajlikov preto ze som bola na tom asi tak ako ty a asi v maji som vysadila antikoncepciu a v juli sme boli tehu :D Skolu som prerusila na dva roky ako dalo by sa aj bez toho ale ja som si chcela uzit maleho a nechcelo sa mi od neho odchazdat 😉

bubbble
29. dub 2011

@kukucg fuha 😀 a aj ste sa nejako chranili, ak smiem vediet? alebo ste sa rovno do toho pustili? 😀 ja by som to najradsej zvladala vsetko naraz, skolu aj babo aj vsetko, ale obavam sa ze by som sa asi zblaznila.. ale zas skoly mam pred sebou este strasne vela a tolko cakat nevydrzim! 😀

kukucg
29. dub 2011

@bubbble ja ta uplne chapem tiez som si nevedela ze mam tolko cakat a tak sme necakali mno a nie nechranili sme sa, a mat babo popri skole ma svoje vyhody a nevyhody, ale som rada ze to bolo tak ako to bolo 😉 a teraz riesime nieco podobne, buduci rok statnicujem a tak som chcela otehu v oktorbi nech sa narodi po stackach a akurat riesime ze asi nebudeme cakat a pojdeme na to ved ktovie ako sa podari 😀 dnes na mna totiz manzel vyblafol ze on cakat uz nechce, ze chce babo a hotovvo 😀 😀

mon777
30. dub 2011

@bubbble nie nie. Z larpu určite nie 😀 To je múka, to je nič 😀 😀 😀 Je to z normálne LH akcie, čo bola na Devíne v lete 2010 😀 Len ja ešte nemám vlastné oblečenie, tak to, čo mám na fotke mi počižali, aby som tam nebehala v rifliach 😀 Ale toto leto by som mala mať šaty, plásť, čiapku, krpce, ponožky, roh na pitie, kapucňu a nejaké tie šperky 😵 😵 Najviac sa teším na to, ako si zoženiem píšťaľku drevenú alebo z kosti 😵 😵

bubbble
30. dub 2011

@mon777 hm hm hmmm, LH, to ako living history? a v com je to ine? 🙂 ja mam zatial skusenosti len s larpami, zacala som chodit minuly rok s frajerom.. tiez si teraz davam dokopy kostym, len musim pockat kym pride lan do obchodov 😀

@kukucg juj, tak to na to aby sme sa uplne prestali chranit zatial nemam nervy, aspon kym frajer az tak nechce.. tak teraz si "davame pozor". este aj rodicia by to asi nezvladli, ako to brali tvoji ked si otehotnela? to by som sa chcela spytat aj @mon777, ci o jej planoch vedia aj doma a co na to hovoria 🙂

Ked ja mam take obdobia, teraz som par mesiacov strasne chcela, ale momentalne som trochu presvedcena frajerom, ze by sme to este mali odlozit.. predsa len, chodime na vselijake akcie, zijeme aktivne a to by s malym babom asi nebolo mozne. ale tiez sa tesim ako budem na tych akciach nosit krpca v satke na bruchu 🙂 🙂