Nezkrotná touha po miminku

lusssinka
27. zář 2007

Ahoj holky, zakládám toto téma pro děvčata, která už hrozně moc touží po miminku, ale z nějakých důvodů se zatím o mimi nesnaží. U nás je to tak, že původně jsme si řekli, že mimi až po svatbě. Pak jsme měli krizi, přítel se se mnou rozešel, ale ještě ten den si prý uvědomil, že beze mne nemůže a nechce být. Bylo to hodně těžké období, ale už jsme zase ok. Jenže z plánování svatby na červen 2008 tak nějak sešlo..nebo to spíš vymizelo. Byla jsem opravdu někdy asi s tím plánováním otravná, přítel se moc nezapojoval. A tak jsem to nechala být a čekám, jestli se o tom třeba někdy zmíní.. zatím nic.. pro mě je ale nejdůležitější, že jsme spolu. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepci kvůli vleklým problémům s mykózou a tak.. máme nechráněný styk s tím, že přítel říká, že je šikovnej a že neotěhotním🙂 popravdě pak řekl, že kdyby se to náhodou stalo, tak se tomu nebrání (ale jinak máme vžitý názor, že až po svatbě, o které teď právě není řeč). A já jsem si jistá, že kdyby se to náhodou stalo a já bych byla těhulka, tak bych se tomu vůbec ale vůbec nebránila a tak podvědomě si přeju, aby se to opravdu stalo... moc si to přeju.. prolézám modrého koníka a dívám se na maminky, jak jim rostou bříška, na jejich ultrazvuky a opravdu se nemůžu dočkat... aaach jooo... 🙂

mon777
13. zář 2011

@pulse Ďakujeme 😵 Ja som strááášne zvedavá, že ako to dopadne. Najprv som si chcela dať rok od školy pauzu, nájsť si robotu a potom ísť do školy. Včera ma v sprche tak napadlo, že čo by sa stalo, keby som chodila denne a už odteraz a ak by som mala normálny rozvrh, tak nejaká tá brigáda, aby som pomohla drahému s peniažkami. No a ak by prišlo bábätko, tak by som si vybavila odklad a hotovo 😵 Ale ani si nevieš predstaviť, akú radosť mi urobil, keď mi povedal, že "možno náhodou" aj skorej bude 😀 Som ostala taká vyškerená od radosti, že som si pripadala ako idiot 😀 😀 😀
No to máš fajn, že vieš, kedy by asi mala prísť 🙂 To ja nemám ani páru, čiže ak si drahý povedal, že no moja, ideš byť maminka, tak ani nebudem vedieť, či mi mešká alebo nie 😀 😀 😀 😀 😀 Lebo mám pocit, po tých jeho slovách, že by bol toho schopný 😀 😀 😀

dreana
13. zář 2011

@mon777
@pulse

Ahojky kočky moje!

Mon: GRATULACE!! TEda chlap super a ja moc moc moc gratuluji k nadherné zprávě a hlavně super bytečku!!

My sice bydlíme už rok, ale pořad něco kupujeme (řeba tedka jsme měnili koberce za lino, myslím že je to praktičtější,. lépe se to udržuje, pro mimča lepšíé a pro alergie ani nemluvě..) už nam chybí vyměnit jen ložnice.
Ale jako zařizování mě baví 🙂)

Pulse: Díky, snad to vyjde, hrozně se modlím, ale vubec nevím..

holky, jsem zvedava kdy bude to mimčo u nas vsech, myslim že pulse bude první 🙂) a kdo z nas Mon? Ja nebo ty? :D

mon777
13. zář 2011

@dreana spolu! 😀 Takže šup šup do práce, nech sa tešíme čo najskôr 😀 😀

mon777
13. zář 2011

@dreana http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/mon777/albu...
tak nejako by to malo u nás doma vyzerať 😵 😵 len si nevšímaj nábytok. tej je tam len tak...na predstavivosť 😀

dreana
13. zář 2011

@mon777 Ty jo, ja musim nejdřív začít pořádně vydělávat a muž taky aby chudak mrne melo co jist, takze ja si pockam :D

Ty jo a byteček vypada super !! Takovy dlouhy, ale jako super... To bude krasne zařizování!

mon777
13. zář 2011

@dreana no ja sa na to veľmi teším. Síce ešte neviem, aký nábytok už máme (myslím výzorovo), keďže bol môj milý na nákupoch bezo mňa, ale teším sa strašne 😀 😵

mon777
13. zář 2011

http://www.kika.com/sk/katalog/m/obyvacie-izby-...
a toto sa mi hrozne páči, len mám pocit, že je to príliš vysoké, takže asi bude problém s lustrom.
Inak ten luster...veľmi uvažujem nad tým, že vezmem jeden od našich. Oni mi ho núkali, že či nechcem a ja ho milujem už od detstva! 😀 Len neviem, či sa bude hodiť k nábytku, čo budeme mať v byte 😀 😀 😀 😀 😀 ale asi nie 😅

pulse
13. zář 2011

@mon777 budete mít 2+1 nebo jak velký? My jdem do 3+1 tak už bude i dětský pokoj pro miminko 🙂
Poraďte mi jaký stůl do kuchyně? Fotky mám zde http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/pulse/album...

pulse
13. zář 2011

Pak vám dám odkaz na fotky přímo bytečku jak vypadá 🙂

pulse
13. zář 2011

@dreana myslíš že budu první? Třeba to nepůjde tak lehce a ještě mě předběhnete 😉

mon777
13. zář 2011

@pulse jednoizbáčik budeme mať, ale má 42m2 + ešte balkón, špajzu a pivnicu. Len neviem, či budeme mať k dispozícii aj tú pivnicu. Uvidím podľa toho, čo mi povie maklérka 🙂 A stôl do kuchyne? No ja v týchto veciach nie som veľmi dobrá, ak mám radiť ľuďom, ktorým sa páči moderný štýl 😀 Ja ho z duše nenávidím 😀 😀

a ja určite nikoho nepredbehnem 😀 Ja budem asi pekne zaostávať za vami...veď to sa uvidí všetko, že ako bude 🙂 Možno nás dreana prekvapí a bude prvá ona 🙂

pulse
13. zář 2011

@mon777 aha tak to se ti náš byt asi nebude líbit 😀

mon777
13. zář 2011

@pulse Akože moderný nábytok mi nevadí. A ani celý byt moderný mi nevadí. Mne vadí na tom len jedna vec. Ľudia (netvrdím, že všetci), ktorí tak majú zariadený byt, či dom NEMAJÚ KVETY!! A jeden kvet v kúte nerátam za kvety v byte 😀 To sa mi na tom nepáči.

dreana
13. zář 2011

@pulse Ja myslím že to pujde, hele na poprvé by to nebyla žadnaa sranda, taky si to snažení musíte užít!!

Jinak fotky super, není to muj styl, ale fialovou miluju!!

@mon777 Jej tak to ja mam doma alergika, takže v nasem baraku není ani jedna kytka, ani jedna :D

jinak my máme typický venkovsky styl, nic příliš moderního ani nic "retro". Doma nafotím a potom hodím 🙂

mon777
13. zář 2011

@dreana tak my máme doma milióny a milióny kvetov a to isté chcem mať aj u seba doma 😵 😵 😵 A čo sa týka alergií ... nekvitnúce kvety neškodia 😉 Treba si ich obstarať a hneď zistíš, že máte aj vzduch lepší 😉 Viem o čom hovorím 😉

pulse
13. zář 2011

@dreana
@mon777 jsem taky silná alergička, ale doma mám pár květin nekvetoucích a v pohodě. Ale je pravda že pěstování kytek mi moc nejde 😀 ale snažím se 😀

dreana
13. zář 2011

@mon777 Manža není alergik na kytky jako takove, ale na tu hlínu... Jsou v ní nějaké látky (brouci nebo co) co ho dráždí...

Jinak mam doma jen jednu bylinku a občas nějakou řezanou 🙂)

mon777
13. zář 2011

@dreana to by som sa asi zabila, keby som nemohla mať okolo seba kvety. A všetky alergie sú somarina!!! Človek sa vývojom stal alergikom LEN vďaka tomu, že sa menil na blázna.
Absolútne maximálne neuznávam veci typu, 1000x umývať deti, lebo sú špinavé, zakazovať im papať piesok a dážďovky, kupovať čistú vodu v obchodoch, lebo tá z vodovodu "nie je zdravá", jesť len BIO potraviny...to z TOHOTO má ľudstvo problémy! Naše telá sú dištancované od akýchkoľvek baktérií a nevedia, ako majú na ne reagovať, keď sa s nimi stretnú. PRETO existujú alergie --- teda vlastne to nie sú "choroby", ale len prehnané precitlivenosti na určité živé organizmy nachádzajúce sa v našom životnom prostredí. A tieto precitlivenosti si ľudstvo vytvorilo samé. A teraz ich len podporujeme, aby mali lekári dlhé šory v čakárňach, a aby mali vysoké platy za nič...teda nie tak celkom za nič, ale za našu vlastnú hlúposť. 😠 😠

mon777
13. zář 2011

Keď som bola malá, jedla som piesok, chodila som špinavá, hladkala som mačky a v zápätí som jedla koláč od starkej z ovocia, ktoré rástlo pri ceste. Bicyklovala som sa ponad špinavú žumpu, behala po hnoji u starkej medzi sliepkami, obhadzovala som sa dážďovkami a pila som obyčajnú vodu z vodovodu. Nemali sme doma čističku vzduchu ani sme nepoužívali špeciálne prášky na pranie. Nevarili sme z "BIO" potravín a stále som tu! Nemá ani jednu alergiu, som zdravá a silná žena...a prečo? Lebo moje telo vie, čo je to baktéria a vie sa proti nej brániť 😝 😝 😝

A kľudne si domov dones kvietky 😉 Mužíkovi sa nič nestane. Suseda bola "alergická na psi" a aj napriek tomu, že jej to lekár zakázal, doniesla si domov krásneho huňatého špica. A čo sa stalo? Mesiac kýchala a kašľala a potom ju to prešlo. Navykla si na baktérie, ktoré mala Lilluša v srsti a potom jej nebolo absolútne nič 😀

kukucg
13. zář 2011

@mon777 moc gratulujem 😉
nestiham kocky lebo mam maleho choreho hnackuje hrozne ☹ , potom poprecitujem 😉

mon777
14. zář 2011

@kukucg zasa ste chorucký? ☹ tak nech sa vylieči rýchlo 😉

kukucg
14. zář 2011

@mon777 no vsak dva tyzdne v skolke a uz je to tu 😝 nejaka crevna viroza alebo co, dufam ze to nechytim 😅

dreana
14. zář 2011

@mon777 No, dovolim si nesouhlasit, muž ma dvě alergie ta první je na určitý typ uzenin (pokažde když ho snedl, skončil na tyden v nemocnici...) a durha na hlinu, a tu nesymuluje, moje mamka ma kytek plny dum a když tam prespime, tak je manzelovi spatne, dostane astmaticky zachvat a nemuže dychat... :(

Takže ono to tak jednoduche nebude :D Ale jinak souhlas 🙂) taky nekupuju BIO nebo tak.. Jen hlidam to co vim že manželovi škodí...

@kukucg tak at jste brzo zdraví!!!

pulse
14. zář 2011

@mon777 já jsem silná alergička, ale jako malá jsem si hrála se zvířaty, lítala po venku, doma se jedlo a vařilo normálně, žádné BIO, žádné speciální přípravky.....a přesto se mi v 17letech rozjela alergie na pyly, kočky, trávy, pak už i některé potraviny......do toho silný atopický ekzém a dopadlo to tak že jsem nechodila 3měsíce do školy a byla na kortikoidech a hormonových mastích....nikomu bych nepřála co jsem si zažila a jak jsem vypadala.....a pokud bych v té době měla doma kočku myslím že by mě to zabilo.....do školy když jsem měla anafylaktický šok a nemohla dýchat pro mě přijela záchranka......a nikdo z mojí rodiny alergik není ani brácha...
Vodu z vodovodu piju dodnes.
Teď už to nemám tak silné jako tenkrát, ekzém mám jen trochu na prstech, ale na jídlo si musím dávat sakra bacha, co mě kdo dá na talíř 😀

mon777
14. zář 2011

@pulse
@dreana
No tak to vám teda fakt nezávidím. príroda sa na vás dostatočne vybúrila 😒

@kukucg no ja som strašne citlivá na črevné virózy, ale to preto, že som ako 4 ročná skončila na takmer na mesiac v nemocke so silnou salmonelou...a odvtedy sa to som mnou ťahá. Posledné roky mám však pokoj a chytá to sestru 😀 Za posledné tri mesiace mala žalúdok v prkne už dvakrát 😒

mon777
14. zář 2011

Inak, baby..konečne to mám! Po mojich skromných výpočtoch a pomoci priateľovej pamäte som KONEČNE zistila, koľký som DC 😀 Ráno som si len tak z prče odmerala BT...že čo budem robiť, keď už som hore a nechce sa mi vstať z postele 😀 A ona je 37.0 😀 😀 😀

ale tehu nemám byť z čoho, takže len čakám kedy klesne 😎

dreana
17. zář 2011

@mon777
@pulse

Ahojky holky, tak jaky byl tyden? u mě docela uspěch, protože v "praci snu" mě vzali do druheho kola, a v druhem pohovoru taky. Tak snad to bude dobre 🙂

Mon: Tak jak si dopadla? Dosla mrcha?
pulse: a co ty? co pokuta?

mon777
17. zář 2011

@dreana hej, došla 😀 Ale iné som ani nečakala 😀
Môj týždeň bol fajn. V pondelok som bola doma s horúčkou, v utorok sme mali riaditeľské voľno, v stredu ma čakal jazykový deň a písomečka z ANJ (dostala som 1 😵 ). Vo štvrtok bola 7 bolestná, takže zasa doma a piatok sa mi zdal ako pondelok 😀 Ale tri hodiny zo siedmych sme sa neučili, takže pohoda 😀

pulse
17. zář 2011

@dreana ahojky, pokuta celkem dobrý, dostala jsem dva body a 500Kč pokutu, ale to jen proto že když paní zjistila že s mým tátou chodila do školy, tak se začala rozplývat jak krásně zpíval atd. tak mi dala jen 500Kč, jinak bych to měla tak za 1500, jela jsem 68km/hod 😎
Jinak já měla MS dostat včera a nic, ale dnes se mi motá hlava a trochu mě bolí podbřišek tak sna do zítra dorazí, snad to nebudu mít nějak rozházené....
My měli včera firemní grilovačku, bylo to super, maso skvělé, venku jsme vydrželi do devíti do večera a pak jsme se přesunuli do hospody, to už nás bylo jen šest, pět chlapů a já 😀 Domů jsem dorazila kolem půnoci. Dnes jsem trochu ko,ale zvládli jsme dnes i tu Ikeu, teď už jen odpočívám, zapnula jsem jen pračku, Honzu vyhnala k filmu do obýváku, protože ho bolí v krku, tak abych to nechytla 😒

zuzikboc
22. zář 2011

Ahojte kočky 🙂 Práve som si dočítala, čo som počas mojej neprítomnosti zameškala.
@kukucg Práve som videla fotku tvojho brušenka a moc sa teším s tebou. Čo Simi, povedali ste mu to? Ako to zobral?
@mon777 Gratulujem k bytíku a držím palce na stužkovej (budúci týždeň?), aby si na ňu spomínala, ako na super večer, ktorý sa vám skvele vydaril...
@dreana Verím, že ti robotka snov výjde, mne sa to podarilo (preto som tu tak dlho nebola, prvé dva mesiace boli dosť náročné...)
Inak, u nás sa bábätko na čas prestalo skloňovať práve pre moju novú prácu, chcela by som aspoň rok robiť, aby mi potom držali na materskej miesto...